Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как се сменя спирачен маркуч и обезвъздушава спирачна сист

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как се сменя спирачен маркуч и обезвъздушава спирачна сист

    Спука ми се спирачен маркуч на лява предна гума. (fiat punto hatch back 1.2 (94) 75. кс) Дали е лесно самата смяна и обезвъздушаване? Защото си купих маркуч и спирачна течност, но не знам дали има разлика при смяната и обезвъздушаването при отделните марки и модели. Защото четох, че се объзвъздушават по отделно четерите колела по определен ред. Тоест някой ако знае конкретните стъпки по обезвъздушаването, ще съм му благодарен ако сподели

    #2
    При смяната най-особенното е самото разделяне на маркуча от тръбичката.Много пъти гайката на тръбичката е спекла и не може да се развие заобля се.Препоръчва се да се развива с специален ключ звезда обаче прорязана.Ако ли пак не поддава се нагрява малко и така ще се получи.Следващия особен момент е ако има дифтунга между маркуча и спирачния апарат да подмениш и нея.За обезвъздушаването особенното е първо развии щуцера за обезвъздушаване и изчакай да просълзи течност т.е. да се напълни от само себе си.После започни от задно дясно колело,задно ляво,предно дясно и накрая предно ляво.Някой обезвъздушават и по друга схема.Използвай момента да си освежиш и спирачната течност като при самото обезвъздушаване източвай повече течност от всяко колело.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      С гаечен ключ няма да стане със сигурност .Ако нямаш тази звезда става и с тръбен ключ от най-малките не допускай превъртане около гайката .Аз така си смених моите маркучи.
      Punto 55 SX

      Коментар

      Working...
      X