Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблемите с хоста ви са нормални, но не ви го казват

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблемите с хоста ви са нормални, но не ви го казват

    Проблемът с форума ви е, че вече едва ли е подходящ за разполагане върху т.нар."споделен хостинг". Един сайт като понатрупа посетители и му се вдигне трафикът, започва много да товари въпросния сървър и да консумира твърде много от ресурса му. А на този ресурс обикновено разчитат още поне няколко десетки сайта. Затова като стане това, хостът обикновено ти казва, че е време да се прехвърлиш от споделената услуга на индивидуален нает сървър, или на по-малката му версия - виртуален сървър. На такава е нашият форум.Принципно не всички хостове са откровени с потребителя, както беше моя. Казва ми какъв е проблемът и какво е решението. Някои хостове правят "цигански" номера като започват да ти спират от време на време сайта, ограничават трафика и пр. Най-мръсната част от играта е, че обикновено ти правят тези номера в часовете на най-голям трафик, защото тогава им трябва ресурс. Т.е. режат те точно като най-много хора искат да влязат в сайта.Чрез такива трикове по естествен път се отказваш. Трябва да знаете, че силно посещаваните сайтове вече носят загуба на хоста при голяма посещаемост. Цени от 5-10 лв. на месец са предназначени за малки сайтчета, които могат да се сложат по 100 на един сървър. Ако някой натрупа повече трафик, той започва да консумира ресурс за далеч повече от 10 лв. и на хоста му е изгодно да го изгони.Цената на виртуалния сървър е далеч по-висока от тази дори на най-скъпия споделен хост. Тя е от 70 лв. нагоре месечно. Реално ще трябват повече, защото най-малките сървъри имат много малко памет и трябва да се доплати за още, иначе системата е нестабилна. Освен това, за разлика от споделения хост, във виртуалния сървър няма контрол панел и администрацията може да се прави само от добър админ. Това е един гол сървър, на който всичко сам си правиш. Могат да ти сложат контрол панел, но срещу допълнително заплащане, както и срещу допълнително памет, защото той сам по себе си гълта 128 МВ. Така или плащаш за още 128 МВ само за това, или си намираш добър админ, който да може да настрои сървъра и да инсталира сайтовете и без него. Хостът предлага и такава услуга, но иска по 40 лв. на всеки започнат час работа.При мен админ е Митко. Той се справя добре. На моя сървър по принцип има място за още сайтове. Ако дойдете, ще можем да си поделим разходите. Но ако искате да го ползвате, ще трябва да положите клетва за вярност към Фюреро, който по причини несвързани с форумите на Фиат, винаги ще бъде единствен администратор на всичко.

    #2
    И на базата на какво го написа това? Да избиеш някой лев или? Да си поделим парите и Акиванов да ни е администратор на сървъра? Ти майтап ли си правиш или какво?Ако сме искали нает сървър и сме имали финансовата възможност и времето за занимания, досега да сме се споразумели с някоя фирма, защото за разлика от ЕДИНСТВЕНИЯ АДМИНИСТРАТОР ние хостинга си го плащаме.Добре, че ни показа къде е топлата вода, че ние не знаехме. А към всичко, което написа наясно ли си, че всеки сайт на споделен хостинг има точно определен лимит от 5 до 10% ресурси в зависимост от хостинг пакета и при претоварване на сървъра директно преустановява работа? Проблемът е с целия сървър, а не конкретно с нашия форум, защото падат абсолютно всички сайтове лежащи на него. Ако сме претоварвали сървъра много преди днес щяха да ни бият шута, ама това смятам няма как да го предположиш?

    Коментар


      #3
      Очевидно, че избиването на някой лев е основната ми цел. Както винаги е било известно, аз обичам да печеля пари и не се срамувам от това.Фюреро също си плаща за хостинга. Без него трябва да плащам на Администратор. Сделката е честна - той няма много работа, след като веднъж е конфигурирал всичко, но е на разположение ако нещо непредвидено се случи. В замяна - получава безплатно хостинг за своя форум. Така ако си е свършил добре работата, може с месеци да получава хостинг без нищо да пипа.Казвам ви това, защото след като сте на споделен хост, предположих че още не са ви казали "приятната" новина, че ви трябва нещо по-мощно...

      Коментар


        #4
        dobri2 написа:
        Казвам ви това, защото след като сте на споделен хост, предположих че още не са ви казали "приятната" новина, че ви трябва нещо по-мощно...
        Помисли малко бе човек, стига се изказва така, че съм безсилен да ти отговарям. Колко пъти да повторям, че проблемът не е само с нашия форум?

        Коментар


          #5
          Според мен проблем има онзи, на когото сайтът започва да работи нестабилно. Обясненията могат да са разнородни.Ако вашия форум има толкова трафик колкото този на Митко, той вече не е за споделен хост. Това е 100% сигурно.В Топхост.бг цените са ниски, но те не стават за такива сайтове. Както виждам, фирмата предлага и наети сървъри, но те тръгват от 120 лв. нагоре. Не може да въртиш 10-15 хиляди импресии на ден с хостинг за 5-10 лв. Това е загуба за доставчика.Не си мислете че се заяждам или че много държа да ползваме общ сървър. Просто ви казвам истината, с която се сблъсках преди няколко месеца. Хостингът не е евтина услуга, както изглежда. Това са оферти за хилядите дребни потребители, които ще имат право на 100 ГБ месечен трафик, но никога няма да минат 1 ГБ. За сериозни трафици решението си струва пари.

          Коментар


            #6
            Re: Проблемите с хоста ви са нормални, но не ви го казват

            dobri2 написа:
            При мен админ е Митко. Той се справя добре. На моя сървър по принцип има място за още сайтове. Ако дойдете, ще можем да си поделим разходите. Но ако искате да го ползвате, ще трябва да положите клетва за вярност към Фюреро, който по причини несвързани с форумите на Фиат, винаги ще бъде единствен администратор на всичко.
            За по-подходящо от това не се сещам в момента, както ти бях казвал и преди ГЬОТФЕРЕНЛЪКА е амплоато ти! ПС.. ако напишеш още едно изречение като цитираното, лично аз ще те БАНИРАМ с най-голямо удоволствие.Ако няма какво да правиш, моля те не го прави тук!
            Прикачени файлове
            SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

            Коментар


              #7
              dobri2 написа:
              Според мен проблем има онзи, на когото сайтът започва да работи нестабилно. Обясненията могат да са разнородни.Ако вашия форум има толкова трафик колкото този на Митко, той вече не е за споделен хост. Това е 100% сигурно.В Топхост.бг цените са ниски, но те не стават за такива сайтове. Както виждам, фирмата предлага и наети сървъри, но те тръгват от 120 лв. нагоре. Не може да въртиш 10-15 хиляди импресии на ден с хостинг за 5-10 лв. Това е загуба за доставчика.Не си мислете че се заяждам или че много държа да ползваме общ сървър. Просто ви казвам истината, с която се сблъсках преди няколко месеца. Хостингът не е евтина услуга, както изглежда. Това са оферти за хилядите дребни потребители, които ще имат право на 100 ГБ месечен трафик, но никога няма да минат 1 ГБ. За сериозни трафици решението си струва пари.
              Ми няма как да водим диалог ... съжалявам П.С. А с това изречение направо ме отказа "Ако вашия форум има толкова трафик колкото този на Митко" То бива интриги, ама тия ваште са ...

              Коментар

              Working...
              X