Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

PROBLEM!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    PROBLEM!!

    Zdraveite fenive na fiat!Veche i az sam tuk i nemojete bez mene da minete veche!Imam edno mnogo stranno pitane Predi izvestno vreme kolata zapochna da mi balbuka stranno ot radiatorcheto na parnoto@Otidoh v aleksandyr auto serviza i ot tam mi kazaha che tova bilo chesto sreshtano iavlenia na tipotata i temprite-prosto si balbukali!!! Ama balbukaneto si e mnogo zdravo se edno iztichat vodite na kolata prez radiatorcheto!Dnes kato si zapalih kolata i zagria parnoto vaobshte go niamashe!Niamashe voda v kazancheto na radiatora???naliah okolo 1 litar i se napalni pochti do gore!Ta niakoi moje li da mi dade ideia ot kakvo moje da e!Za garnitura na glavata nai mnogo me e strah no kakvo da se pravi ako triabva shte ia smena!Blagodara vi predvaritelno za mneniataМоля те, ако няма проблем пиши на кирилицаАдмина
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    Бе админе, човека е писал че има проблем Като вдигнеш капака пак ли се чува само от парното?Вдигни стелките и виж дали не си се наводнил!А иначе моята си тече от радиатора, ще го сменям, но засега доливам като ми премигне лампата...

    Коментар


      #3
      На мен също ми течеше от радиатора,но си купих от Женския пазар от една сергия за силикони една опаковка PERMOSEAL-подейства много добре.Струва 5 лв.но намали теча почти до 0,а течеше много.
      Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

      Коментар


        #4
        ...

        Коментар


          #5
          ВО написа Днес като си запалих колата и загря парното въобще го нямаше.Нямаше вода в казанчето на радиатора и налях около един литър.Това ме кара да си мисля че бълбукането му е било от това че антифриза му е бил малко в радиатора.Нека сега както го е напълнил като запали колата да отвие капачката на казанчето и да види дали се появяват мехурчета в течността.Ако се появят то тогава вече може да се говори за прогоряла гарнитура.Трябва сега и хубаво да се обезвъдуши.Миналата седмица си смених термостата на Пунтото и си налях нов антифриз но повече от половин час го обезвъдушавахме с майстора ми.В левия край на радиатора горе има кранче и той го отви за да излезе въздуха от там.Запалихме колата пуснахме и кранчето за парното и чак когато колата загрея и отвори клапана на термостата тогава почна да излиза течност от това кранче на радиатора заедно с въздух.Между другото да ви кажа бях си купил туба четири литра концентрат като мислех да го разреждам но той ме убеди че било по добре да налеем концентрата и доляхме само около един литър вода.ПРИ ТОВА ПОЛОЖЕНИЕ СЕ СМАЗВАЛА ВОДНАТА ПОМПА ПО ДОБРЕ.Също и по блока не се натрупвала ръжда.
          Фиат Панда 1.2 2006година
          Синджира си идва ,а козата я няма...

          Коментар


            #6
            за Коцев

            Преди години при наливане на чист концентрат на една Лада антифриза се пресече. Това се прояви като колата започна да загрява прекомерно. Накрая се оказа, че се е появил един налеп, като тесто, в цялата охладителна система. Едва се оправихме.

            Коментар


              #7
              Може би свърши!

              Хора благодаря ви за отговорите!Вчера си откарах колата в Александър Ауто и там установиха че водната помпа била ми свършила казах да ми я сменят и тази сутрин бълбукането изчезна!Иначе аз си разбирам от колата и естествено че няма да бълбука от недостик на вода! (не сам амтьор все пак )Дано да се запази така и да не бълбукне вече че адцки много ме изнервя като стане нещо на колата (малко си я гледам в повече от необходимото май ама..)Иначе като затвориш кранчето на парното спира и бълбукането нали все пак няма въртене на водата през парното!!Аиде благодаря ви за помощта и имам много въпроси още А и на сбирка ще дойда ако нямате нещо против де
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #8
                Балбъкането ти идва от това че в момента системата ти не е пълана само с вода а има и въздух докато ми течеще водната помпа и на мене много ми балбукаше гадно като уригване но след като я смених и запълних всичко само с антифриз се оправи моментално.. Значи намираш първо къде имаш теч за да ти губи течноста и за да балбука не е малко загубата поне 2 литра е след това го оправящ и запълваш системата с антифриз пак палиш чакаш да се вкл. термостата и гасиш, чакаш да истине и пак доливаш.... При мене поне няма ше отвори за обезвъздушаване на системата но може да провериш при тебе как е положението... Това което ти казвам ама 100% реши балбукането

                Коментар

                Working...
                X