Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

М-Комплект 33 - или как се сменя ауспух ;)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    М-Комплект 33 - или как се сменя ауспух ;)

    не искам да правя коментари от рода на: ходете - не ходете там, само простичко ще разкажа След като в Крафт направо ме застрляха с цени (явно е имало защо) реших да се пробвам в М-Комплект. Обаждам се в сервиза им в Павлово и незнайно защо ме прехвърят към приемчика - явно той е най-запознат. Е да, ама не е, има ли гърнета за Типо? "имаме да, Полски са, " но какви, каква е марката ? "...ми... много са добри", а колко струват ? "74-5 лева, с монтажа скобите и... абе към 85 излиза" Явно освен с марката приемчика не е в час и с цените, защото накрая се оказа че гърнетата са 85лв. и отделно се плаща 25 за работа. Но ако питате мен, той и не трябва да ги знае, това не е негова работа, да помни всичко. Това е работа на пиещите кафе (и прибиращи парите) какички в офиса, но за тях е многооо по-лесно да ме прехвърят на приемчика.Вече съм на подемника и приемчика идва да види, гледа пружинната връзка и вика "на вас са ви сложили по-лошия вариант, тук трябва да е мека връзка, това ние не го препоръчваме". Обясних му спокойно, че точно ТОЙ, точно в ТОЗИ "сервиз", преди повече от година ми препоръча да сложа ТОЧНО ТАЗИ пружинна връзка! и се почна една "хъка-мъка..., ма то зависи от цената..." Разбрахме се че цената не е първостепенен критерии, и че ще сменим и нея. След малко донесоха гърнето (опс - грешка, не донесоха, а го довлекоха), и явно е било прекалено дълго за завойте в склада, защото единия край беше послплескан малко, а може и така да трябва да е . Оказа се че не е така, защото веднага го изправиха. Тук ще прескоча борбата на механика с жилото на ръчната, над което трябва да се пъхне гърнето, уж лесно, обаче... помощ му трябваше на човека, някой да му каже да пробва от другия край преди да е отпрал нещо. Както и да е, намести се, обаче не пасва, все закачая някъде и се почна една бораба... дойде и приемчика, после още един механик, после и накакъв шеф... и така към 30 мин. Накрая на механика от съседния подемник явно му писна да ни гледа, дойде, взе едно дървено трупче, подпря с него за опора, понатисна тук и там и то взе че стана... Пък за заварката на меката връзка... "три пъти го режа и все късо, м-му... "... по едно време се чудех да се смея ли...Както и да е, сега съм горд собственик на Типо с незнайно (но Полско ) гърне и незнайна (но, може и да не е Полска) мека връзка. И си имам и цяла една година гаранция
    Fiat Brava 1,2 16V SX и колело

    #2

    Коментар


      #3
      Местя темата в Сервизи/Магазини - ....Zaphod
      Alles in Ordnung

      Коментар


        #4
        Тъкмо бях решил да посетя М33, а то какво - май пак аз ще си я правя Отивам вчера при един сервиз в Люлин/некакъв циганин дойде/ и му обяснявам така и така за гърнета да питам.Той - всичко има -вкарвай Ама как така викам аз, само питам колко пари ще струва.Той - има, 140кинта ,мисля че каза.Аз му викам дай да видя, а той ми показва някакво резонаторче сигурно за Уно 900.казвам му ,човек, колата е 1800, той - няма проблем , всички са еднакви Сигурно с 200 излезнах
        Пауър из нотинг уитаут гума
        Cinq 16v , Delta 1 2.0

        Коментар


          #5
          nicko, да ти кажа и аз съм с такова полско гърне от ЕМ33, но в дружба и си ми струваше 87 лв - това за средно и задно - то вървели заедно. Иначе не съм ги гледал как работят, та не знам. Но много взе да намирисва цялата работа.
          Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

          Коментар


            #6
            Aз сменях там гърнетата преди година и половина.. когато ги сменях бяха BOSAL и смея да кажа че станаха точно. Преди това бях сменял мека връзка и резонаторно гърне за 85 лева двете, а там цялата генерация ми излезе толкова и даже понеже явно на шефа им му бях симпатичен, а и на Ева от М коплект не ми взеха пари за монтажа.. нито го влачеха нито използваха сила бяха доста внимателни... а и гурнетата ми в момента са перфектни никакви следи от ръжда или прегряване вярно че малко ми бучи от гарнитурата на изпускателния но звука от гърнетата си е доста приятен особено на малки обороти..Честно да ти кажа направо не ми се вярва... Ако ти е за евтини гърнета Еньо беше намерил коя фирма е директен вносител на тях и там даже бяха още по евтини ако някой иска да разбере коя е тя питайте го май Косал или нещо такова беше...

            Коментар


              #7
              Абе то темата е малко стара, ама и аз да се оплача от тези идиоти ЕМкомплект 33. Точно хората от Павлово така ми смениха преди време задното гърне, че после пак смяна след 1 година, но в Крафт - там цените са високи, ама работят много добре, а и бяха единственото место, където имаха и двуцевка за колата.П.С това на за Алфа-та а за Фиат Панда 4х4 - 1000 Fire.Като цяло тези в ЕМкомплект 33 са доста неориентирани в това какво предлагат, а и при монтажа на гърнето бяха сложили скоба от Опел Корса.

              Коментар

              Working...
              X