Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Газов инжекцион - питане???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Газов инжекцион - питане???

    Здравейте,Имам едно питане относно газовия инжекцион, понеже май натам вървят работите. В София всички газаджии се цупят като видят 20v, и или не им се захваща да слагат обикновено газово или казват че и дума не може да става да се сложи на тая кола обикновено, или не могат да намерят място на испарителя в коша (аз на тия им викам да го слагат в багажника Yellow_Flash_Colorz_PDT_28 ). Та май ще се наложи да се бръкне по-надалбоко в джоба и да се слага газов инжекцион. Та въпроса ми е, нали се слага CPU за управлението на този инжекцион, който се програмира за модала автомобил. Може ли след евентуална смяна на автомобила, газовия инжекцион да се свали от старата, да се монтира на новата и ЦПУ-то да се програмира за новия автомобил. Идеята ми е такава, щото наистина много по-дълго време ще се избива такова газово, ама после ако си остане мое и мога да го монтирам на друга кола..............
    Bravo HGT

    #2

    Коментар


      #3
      ДА
      BRAVA 1,4 12V
      Nissan Navara

      Коментар


        #4
        Може , да , няма проблеми с пренастройката.
        Газови уредби , монтаж , диагностика , ремонти на бензинови двигатели , ауспуси...
        София , Горубляне ,ул. Самоковско Шосе 1 (срещу ОМВ на автоборсите) 978-20-82 973-67-24 0877-27-20-21

        Коментар


          #5
          А задължително ли е двигателя да е многоточкова инжекция за да сложа газов инжекцион? Не става ли на моно инжекциони?
          Fiat Tipo <<149C2>> + momo pack
          Alfa145 16V TC <<AR67601>> RossoCorso
          BlueStorm transforms . . .
          . . . !!!

          Коментар


            #6
            The_Machine написа:
            И от къв зор ти е газов инжекцион?Можеш разбира се да си сложиш.Ам... само трябва да си сложиш дебитомер , ламбда сонда (май си имаш на моното) , датчик положение дроселна клапа и още някои "дреболии" :D Майтап де... смисъла на газовия инжекцион е предимно при колите с пластмасови колектори.
            Нещо не съм много съгласен с това мнение. Относно "дреболиите" двигателят си има всичко с изключение на дебитомера, а и не съм убеден че е нужен. Имах предвид че компютъра на газовата може би ползва сигналите на разпределителя на бенз. дюзи за момента на впръскване. Това е само предположение.А за предимствата на газовия ижнекцион пред обикновената газова няма да говоря, достатъчно има писано.
            Fiat Tipo <<149C2>> + momo pack
            Alfa145 16V TC <<AR67601>> RossoCorso
            BlueStorm transforms . . .
            . . . !!!

            Коментар


              #7
              Дебитомера е един от основните източници за газовия инжекцион за самонастройка на сместа... Все пак той мери дебита на входящия въздух.За разпределителя за дюзите честно казано не зная...
              Газови уредби , монтаж , диагностика , ремонти на бензинови двигатели , ауспуси...
              София , Горубляне ,ул. Самоковско Шосе 1 (срещу ОМВ на автоборсите) 978-20-82 973-67-24 0877-27-20-21

              Коментар

              Working...
              X