Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

НАСТРОЙКА НА ГАЗОВО

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    НАСТРОЙКА НА ГАЗОВО

    някой знае ли къде във варна могат да ми направят прецизна настройка на газовото? монтираха ми го преди месец, марката е BRC-обикновенно. колата ми е типо 1,6 двувалка.доволен съм от начина по който върви колата, но разхода ми се вижда висок: 10 - извънградско / 14 - градско. там където ми поставиха газовото, го регулираха "на ухо" - /часът беше 23,30 И всички гледаха като зомбита/Колега писането с главни букви се смята за викане!!!, та кажи ми да си видял някъде тук във форума някой да вика??? Моля те оправи си поста!!! От Админчето

    #2
    И аз от седмица съм с газова ... но ми казаха че е нормално в началото да е малко висок и след 400-500 км. да се мине на реглаж .... за Варна незнам къде ... но искам да попитам за Русе къде да отида .... като съм чувал за нашите специалисти в града ........
    Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

    Коментар


      #3
      опа - грешка - няма вече не викам на никого - просто винаги си пиша с главни само, но тука няма - обещавам!

      Коментар


        #4
        Re: НАСТРОЙКА НА ГАЗОВО

        "Ех, колега. Знам как е положението с цените на бензина, но знам и това че двувалката е известна с апетита си когато и се сложи газова. Просто това се получава от начина на работа на инжекционна система. Моторчето за празен ход работи и когато си на газ и по този начин трудно може да се регулира газовата. Количеството въздух се мени постоянно."[/quote]а - не, че се оплаквам - на бензин ми гореше 8 извънградско и 12 градско, тъй, че сега на газ е направо песен :D , ама си мислех, че ако все пак може да се направи още нещо, не е лошо да опитам. проблема е че се "влюбих" безнадежно във Fiat ulysse, 1,9 ТД и на тази май ще й намажа ските съвсем скоро.

        Коментар


          #5
          Колега ZMEJ,този разход е нормален за двувалката.Разбира се градско София.Аз карам "двувалка" разхода на извънградско ми е около 8.5-9 до 90 км/ч. След това нараства много,а за градско ти е добър.Провери въздушния филтър и свещите(топлинното число).Двувалките са много капризни. Имаш ли плочка?
          Обичта е по - силна от омразата. Сърцето е по - силно от огорчението. Усмивката на душата е по - силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.
          Трезвен ТУК не пиша!
          Un Italiano Vero

          Коментар


            #6
            kilar написа:
            Колега ZMEJ,този разход е нормален за двувалката.Разбира се градско София.Аз карам "двувалка" разхода на извънградско ми е около 8.5-9 до 90 км/ч. След това нараства много,а за градско ти е добър.Провери въздушния филтър и свещите(топлинното число).Двувалките са много капризни. Имаш ли плочка?
            благодаря ти колега kilar и на Mitko също. явно това са рисковете да караш двувалка :D , но удоволствието е несравнимо и си струва цената .

            Коментар


              #7
              аз съм с двувалкана градско е като ламя 12-14но на дълъг път цена няма 6/100то за градското може би си има обяснение защото и на безин е като халано отиване и връщане софия шумен за 40лв.двама души с автобуса струва повече.
              Tipo 1.6 [149C2046]

              Коментар


                #8
                null написа:
                аз съм с двувалкана градско е като ламя 12-14но на дълъг път цена няма 6/100то за градското може би си има обяснение защото и на безин е като халано отиване и връщане софия шумен за 40лв.двама души с автобуса струва повече.
                това 12-14 ми е познато - под 12 градско не съм я свалял, а зимата 14 си ги прави от раз /говоря за бензин - на газ сега ми гори 14 градско, а зимата не знам/, обаче с тези 6/100 на дълъг път ме изненада - рекордът ми е 6,9/100 варна - плевен при много нежно каране - не повече от 90 км и 2900 оборота. бе няма спор - много си е лакома, но пък е зверче от класа.

                Коментар


                  #9
                  ZMEJ написа:
                  това 12-14 ми е познато - под 12 градско не съм я свалял, а зимата 14 си ги прави от раз /говоря за бензин - на газ сега ми гори 14 градско, а зимата не знам/, обаче с тези 6/100 на дълъг път ме изненада - рекордът ми е 6,9/100 варна - плевен при много нежно каране - не повече от 90 км и 2900 оборота. бе няма спор - много си е лакома, но пък е зверче от класа.
                  СериозноНа Севлиево заредих до гореНа входа на София на топливо пак до горе - 9.3лПо моя километраж това са 100 мили (такъв ми е километража)Това прави под 6/100Да има грешка в помпите - пак няма да е толкова голямаНе съм я жалил колата - просто така си карам, ама през цялото време почти не съм падал под 100Вътре бяхме трима душиПредишния ден ми регулираха газовата уредба
                  Tipo 1.6 [149C2046]

                  Коментар


                    #10
                    Zmej .. на мен градско ми гори 12-13 ... извънградско доста по-малко ... може би 8. При скорост около 120. Къде ти сложиха газовото и на какво ти прилича плочката? Зе реглаж може да отидеш при елкон "НАСКО" зад бившото училище Морис Торез. Чакай да го потърся на картата.http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=8e...Map36_36.y=181 (дано да става линка)Ще ти вземе около 5 лв. Мери с газоанализатор ... и върти винтовете. Ако ти е добре сложено газовото има файда.
                    Tipo DGT, 1.6 DOHC

                    Коментар

                    Working...
                    X