Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Машинка за ел.стъкла за Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Машинка за ел.стъкла за Типо

    Купувам машинка за ел.стъкла за Типото, трябва ми за дясна предна врата ама това едва ли има значение.На моята и изпадаха водещите съчмички на червяка.Естествено ми трябва работеща )Ако имате - ЛС
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    #2
    И при мен така се получи, играх си половин ден да я събера и накрая от жабара за 30 кинта новичка
    Пауър из нотинг уитаут гума
    Cinq 16v , Delta 1 2.0

    Коментар


      #3
      Аз в неделя направих грешката да разглобя машинката. После беше голям зор докато ги събера обратно съчмите. Но накрая стана, дори по-добре от преди. Значи развиваш двете болтчета и измъкваш мотора(след като си ти изпадали съчмите не би трябвало да е трудно). После разглобяваш пластмасовата "щипка", която е на остта на мотора. Под щипката има още една пластмаса с две дупки. Махаш и нея. Изваждаш и събираш съчмичките. Препоръчвам ти преди да почнеш да ги връщаш да ги почистиш от греста. След това нанизваш мотора на жилото , слагаш първата пластмаса(с двете дупки) и започваш да пълниш през дупките съчмите. Най-лесно става с помощта на клечки за зъби. Прериодично поразвърташ мотора около жилото за да се наместят съчмите. След като ги събереш всичките, слагаш пластмасовата "щипка", грес на жилото и започваш на ръка да въртиш мотора около жилото, за да се наместят съчмите. В началото може и да ти затегне или дори и да блокира, в този случай разклати мотора по жилото и продължаваш с въртеното. В един момент всичко става ОК. Тогава сглобяваш и имаш почти нова машинка.Операцията е малко тягостна, но другия вариант е на Bobi_m.

      Коментар


        #4
        Uho написа:
        Аз в неделя направих грешката да разглобя машинката. После беше голям зор докато ги събера обратно съчмите. Но накрая стана, дори по-добре от преди. Значи развиваш двете болтчета и измъкваш мотора(след като си ти изпадали съчмите не би трябвало да е трудно). После разглобяваш пластмасовата "щипка", която е на остта на мотора. Под щипката има още една пластмаса с две дупки. Махаш и нея. Изваждаш и събираш съчмичките. Препоръчвам ти преди да почнеш да ги връщаш да ги почистиш от греста. След това нанизваш мотора на жилото , слагаш първата пластмаса(с двете дупки) и започваш да пълниш през дупките съчмите. Най-лесно става с помощта на клечки за зъби. Прериодично поразвърташ мотора около жилото за да се наместят съчмите. След като ги събереш всичките, слагаш пластмасовата "щипка", грес на жилото и започваш на ръка да въртиш мотора около жилото, за да се наместят съчмите. В началото може и да ти затегне или дори и да блокира, в този случай разклати мотора по жилото и продължаваш с въртеното. В един момент всичко става ОК. Тогава сглобяваш и имаш почти нова машинка.Операцията е малко тягостна, но другия вариант е на Bobi_m.
        Аз това го мислех ама пластмасата дето придържа съчмите ми е износена и те са се рабягали, в крайна сметка имам само 3-4 съчмички и даже и да искам и да намяра такива съчми - пластмасата няма да ги задържи.Така че ще се нагаждам на ’италианеца’Само дето нямам хич път към София а в Хасково няма, а нямам човек технически грамотен да ми го купи от София и да го пробва преди да го прати.Сега ще търся в Стара Загора, ще видим.
        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

        Коментар


          #5
          Uho написа:
          Аз в неделя направих грешката да разглобя машинката. После беше голям зор докато ги събера обратно съчмите. Но накрая стана, дори по-добре от преди. Значи развиваш двете болтчета и измъкваш мотора(след като си ти изпадали съчмите не би трябвало да е трудно). После разглобяваш пластмасовата "щипка", която е на остта на мотора. Под щипката има още една пластмаса с две дупки. Махаш и нея. Изваждаш и събираш съчмичките. Препоръчвам ти преди да почнеш да ги връщаш да ги почистиш от греста. След това нанизваш мотора на жилото , слагаш първата пластмаса(с двете дупки) и започваш да пълниш през дупките съчмите. Най-лесно става с помощта на клечки за зъби. Прериодично поразвърташ мотора около жилото за да се наместят съчмите. След като ги събереш всичките, слагаш пластмасовата "щипка", грес на жилото и започваш на ръка да въртиш мотора около жилото, за да се наместят съчмите. В началото може и да ти затегне или дори и да блокира, в този случай разклати мотора по жилото и продължаваш с въртеното. В един момент всичко става ОК. Тогава сглобяваш и имаш почти нова машинка.Операцията е малко тягостна, но другия вариант е на Bobi_m.
          И аз така бях, но при мен проблема беше такъв, че след такова сглобяване в едната посока работи перфектно, но в другата блокираше и след две или три събирания като не се получи машинката полетя към оградата и нататък знаете историята
          Пауър из нотинг уитаут гума
          Cinq 16v , Delta 1 2.0

          Коментар


            #6
            bobi_m написа:
            И при мен така се получи, играх си половин ден да я събера и накрая от жабара за 30 кинта новичка
            Много бе? Аз имам цяла дясна предна врата, барабар с огледалото, ел.стъклото, и централното - сив металик - и и търся 80 лв., а тоя 30 за машинката...

            Коментар


              #7
              Благодаря на колегата tonov които си направи труда да ми прати съчмички, но се оказа че освен това имам и прекомерно износване на бронята на водещото жило - сглобих машинката но при най малкото затруднение започва да щтрака. Разкасуловах жилото и обърнах бронята за да излезна на неизползвано но в край на сметка резултата е един - продължавам да купувам машинка. Тука ми предлагат една за 45кинта и май ще се набождам на нея.
              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

              Коментар


                #8
                Yavor написа:
                Благодаря на колегата tonov които си направи труда да ми прати съчмички, но се оказа че освен това имам и прекомерно износване на бронята на водещото жило - сглобих машинката но при най малкото затруднение започва да щтрака. Разкасуловах жилото и обърнах бронята за да излезна на неизползвано но в край на сметка резултата е един - продължавам да купувам машинка. Тука ми предлагат една за 45кинта и май ще се набождам на нея.
                Дай да намерим някой да му трябват я стъкло я централно и да разглабям моята врата Б.а. как се справи с градушката?

                Коментар


                  #9
                  emdless4 написа:
                  Б.а. как се справи с градушката?
                  Дадоха ми 180лв от застрахователите и сега търся място да си я оправя.Най изгодното което намирам е 300 за таван, преден капак (250лв) + гнилочите на двата задни калника (50лв)Имам с още един майстор да говоря ама дори и това ми харесва защото само за гнилочите ми искат иначе 100-120лв а пък той така или иначе боя ще прави...А пък ако ви кажа какви фантастики чух - за таван+преден капак - 500лв, 600, 700лв
                  Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                  Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                  ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                  Коментар

                  Working...
                  X