Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем задна лява спирачка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем задна лява спирачка

    Здравейте,преди месец минах в кат с моята пунто, но там след като ми провериха задните спирачки на валовете и ми казаха, че ПОЧТИ НЯМАМ задна лява.... понеже се заядоха и за външния вид почти сигурно беше че са ме преметнали за спирачката, закарах колата в сервиз, там провериха барабаните и жилото на ръчната и въобще там каквото си му е реда да се провери и ми казаха че спирачките са ми екстра и нямам никакъв проблем.Аз обаче реших да я закарам при едни приятели на баща ми които имат онази машинка с валовете и след като колата ми премина за втори път това изпитание се оказа, че наистина (въпреки мнението в сервиза) аз нямам задна лява.....доъде отново време за кат..... и вече назнам какво да правя, къде да я закарам така че да я оправят и какъв евентуално може да бъде проблема, при положение че не се вижда...дайте съвет, ако имате идея.Благодарности.

    #2
    след моите преживявания до момента мога само да ти кажа, че не са 1 или 2 неща които може да не са наред по задните спирачки. не знам при Пунто как е но при мен е кофти тръпката. може да е от кантарчето, може да е от накладките, може да е от саморегулиращият се механизъм, може и да е от замърсяване на цилиндърчето. причини колкото щеш. ако решиш на майстор да я караш те вече си знаят къде да гледат, но мен ми писна от фиктивни майстори и за това реших сам да пробвам. С термина "фиктивни майстори" не сикам да обидя тези които наистина си разбират от работата, защото има и такива наистина. просто явно аз все попадам на такива които искат лесни пари да правят. a6ton, освен да ти пожелая успех друго няма какво.леко и безаварийно каране
    Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
    182A4.000 IAW49F
    LPG - Lovato EasyFast
    ----------------------------
    "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

    Коментар


      #3
      благодаря, поне успях да и оправя временния талон в КАТ :P :D което си е щастие голямо (такова натискане падна на валовете в кат... че още ме болят краката хехе ) кажете някой майстор ако знете, който да разбира от тези неща ....повече, понеже където и да я закарам след като я разглобят и огледат ми казват че и няма нищо, а не е така.ако знаете някой наистина добър - давайте го благодаря

      Коментар

      Working...
      X