Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със задна дясна спирачка.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със задна дясна спирачка.

    Здравейте отново колеги,безпокоя ви отново със може би тъп въпрос, но съм сигурен, че ще помогнете както винаги Благодаря за което та проблемът е следният, след като почна да тече спирачна течност от задното дясно колело и си смених цялото цилиндърче, почистих колкото можах от течноста по механизмът по челюстите и по барабана. обезвъздуших спирачките. сега педалът е адски твурд и няма никакво пропадане. това която ме притеснява е, че когато не съм карал колата да речем 1 ден и първите няколко спирания усещам че спирам само със задните колела, и чак след 5тата минута примерно започва са спира стабилно и с предните. след доста каране загряват всички спирасчки освен това със сменяния цилиндър. другото задно колело е ОК, загрява си нормално при доста спиране и когато натисна силно спирачката и колата носи към него. което ще рече че то си работи.Въпросчето ми е има ли вероятност да не спира заради това че като е текло течност е омазала всичко и не съм я изчистил или може да е друг проблема. покарах към 200-300км градско да видя дали няма да се изсуши само колелото ама не, продължава така да не спира това колело. по точно ако е на крик колата и натисна спирачката колелото задържа но не знам по време на движение как се представя. а знаете ли има ли някакъв химикал с който може да напръскам бараба и механизмът от вътре за да разкара спирачната течност от накладки или оправията ще е само със много каране.Благодаря ви предварително още веднъж за помоща!Успехи и безавариино шофиране
    Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
    182A4.000 IAW49F
    LPG - Lovato EasyFast
    ----------------------------
    "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

    #2
    Не казваш каква е колата. Като за начало като я обезвъздушаваше всичките колела ли мина или само това със смененият цилиндър. Обезвъздушават се по диагонал - задна дясна, предна лява и задна лява, предна дясна точно в тази последователност. За мен това да не спира в движение това колело не е от спирачната течност. На Самарата като сменях отзад и двете цилиндърчета всичко естествено стана в спирачна течност. След монтажа на новите само съм забърсал с парцал барабана и около цилиндърчето и ги затворих. След това обезвъздушаване по описаният начин тъкмо се смени и спирачната течност и това е.Сега Самарата я кара баща ми и като беше на преглед спират абсолютно в норми и четирите колела.Не знам за каква кола става въпрос и как е направено саморегулирането на задните спирачки. Според мен накладките на това колело стоят прекалено далеч от барабана спрямо другото и за това не спира като другото.
    Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
    Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

    Коментар


      #3
      все забравям да си направя подпис със колата. темпра 1.6 i.e. cat. 91 година.а за обезвъздушаването го правих на всичките колела но не по този метод който ти каза ами започнах от най-отдалеченото от сервото и до най-близкото. а за отдалечаванто на накрладките от барабана не знам, когато го слагах барабана доста трудно влезна понеже има малък ръб на самия барабан, някъде 0,5мм максимум да е бил ръба даже може и по малък да е бил. и докато не стегнах барабан със болтовете доста затягаше. но като си дойде на място и охлаби. мислех си и аз за това да не са много отдалечени но нали уж има саморегулиращ механизъм.
      Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
      182A4.000 IAW49F
      LPG - Lovato EasyFast
      ----------------------------
      "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

      Коментар


        #4
        Точно за саморегулиращият механизам става въпрос. При такава операция го събираш до край (ако е отделен като при Бравата) или събираш цилиндърчето ако е в него (така са предните спирачки, а на Самарата и задните). Цилиндърчето е направено така, че като пуснеш спирачката то се връща колкото да не стържат накладките, но вътре има едни пръстени, които не позволяват да се върне в начално положение и държи винаги накладките близко да барабана/диска.Като сложих новите цилиндърчета на Самарата и обезвъздуших, на място натискаш няколко пъти много здраво спирачките за да може да се разпънат колкото трябва цилиндърчетата. Слуша се пукането. Това се прави и като сменяш накладките. Най-лесно ще си го представиш при дисковите спирачки - за да сложиш новите накладки трябва да събереш цилиндърчето докрай иначе няма как да ги пъхнеш и после накладките стоят видимо хлабави в апарата. Тогава се качваш в колата и на място натискаш няколко пъти здраво спирачката за да може цилиндърчето да се разпъне колкото трябва и да убере тази хлабина, или с други думи да се саморегулира.
        Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
        Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

        Коментар


          #5
          ахам, аз четах нещо подобно по резните упътвания и мануали но не го бях разбрал а сега му е по ясно. мерси много.ама сега е другият въпрос, значи при мен е отделен от цилиндъчето и след като сум го субрал за да сложа барабана и после сам покарал не съм чул да ти кажа чесно штракане и мозе би явно не се е саморегилирало нищо ще пробвам тези дни това което каза и дано се оправи
          Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
          182A4.000 IAW49F
          LPG - Lovato EasyFast
          ----------------------------
          "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

          Коментар


            #6
            значи проблема го реших. оказа се че саморегулиращото се маханизъмче не е работело и за това не е спирало. след доста смазване днес и разработване на механизъмчето проработи, но сега е появи нов проблем. след толкова смазване на пружинките и на механизмите по спирачката и щателно почистване след това ръчната спирачка отказа, не че отказа ами без да я пипам изобщо започна да хваща много нависоко , ако можеда се каже хващане изобщо. почти никаква я няма. някакви идейки. в смисъл не знам дали само регулиране на ръчната ще помогне. опасявам се да не съм прецакал нещо друго понеже от самосебеси се прецака.
            Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
            182A4.000 IAW49F
            LPG - Lovato EasyFast
            ----------------------------
            "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

            Коментар


              #7
              Спокойно, нищо и няма на ръчната. Според мен преди да оправиш това колело тя е опъвала достатъчно само жилото на другото колело, което си е спирало нормално. Сега вече и двете спират и на лоста му трябва повече ход за да опъне и двете жила.Само трябва да си регулираш и ръчната и си готов. Аз тази регулировка я правя по следният начин - повдигам на крик и двете задни колела, след което започвам да опъвам жилото на ръчната. Опъна го малко и дърпам до край и гледам дали се въртят колелата с ръка, ако не мога да ги завъртя значи държи вече ръчната. След това поглеждам колко е вдигнат лоста, ако ми се струва високо натягам още малко жилото да свали още 1-2 зъба.Накрая пускам ръчната и пак при колелата да видя дали се въртят свободно, въртят ли се значи нищо не задържа при пусната ръчна и регулирането е готово. Ако пък задържат малко отпускам с 1 зъб жилото и пак тази проверка.Успех.
              Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
              Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

              Коментар


                #8
                здравейте пак от тестове 2 дни мога да споделя, че това колело продължава да не спира (след 1 час каране по задръствания почти не загрява за разлиак от другото задно) мисля, че вече не е от саморегулиращия се механизъм. като карам и натисна педала малко по силно все едно нямам задни спирачки а предните колела "ковът" доста и колата занася леко в едната посока. а ако дръпна ръчната дори на 1 зъбче (което не е достатъчно дори да спре колара на някакъв нищожен наколон(пробванио.... е не държи))и като натисна спирачките направо ще изхвръкна през преднтоо стъкло. днес качих колата на канал и кантарчет които е от долу и което разделя жилото на ръчната на две не е перпендикулярно на дулжината на колата, а преди си беше ОК (перпендикулярно демек) първо си мислех, че ако регулирам ръчната да стане перпендиулярно кантарчрто както трябва да е ръчната ще се оправи но и при спиране с перала пак едното колело не държи. което ме назежда на мисълта че проблема е другаде а не в ръчната.така проблемът остава отворен. Благодаря на ilko-gd за активната помощ и дано се правят нещата скоро
                Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                182A4.000 IAW49F
                LPG - Lovato EasyFast
                ----------------------------
                "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                Коментар

                Working...
                X