Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тъп и ограничен въпрос но ми е интересно!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тъп и ограничен въпрос но ми е интересно!!!

    Когато колата се движи на собсвен ход при вкл предавка без газ(по наклон да кажем), има ли разход на гориво или няма.....

    #2
    За да работи двигателя дори когато си и место без да е в движение е необходимо гориво.Така че при всички положения изразходва гориво.Друг е вече въпроса колко изразходва когато е по наклон надоло и с малко газ и когато е нагоре с много повече газ.
    Фиат Панда 1.2 2006година
    Синджира си идва ,а козата я няма...

    Коментар


      #3
      ?!?!?!?!?!?!?!?!?
      ОМВ Мусагеница. И аз бях там, и аз заредих... И после "замръзнах" ...

      Коментар


        #4
        Митко аз като че ли не мога да се съглася с теб.Защо тогава на стръмен баир нанадоло има знак да преминем на по малка предавказа да може двигателя да спира автомобила да не набира скорост надоло.По твоята логика ако се движа по стръмно нанадолнище надоло и съм примерно на първа скорост то и да загася двигателя колата ще продължи да се движи.Нещо не мога да го възприема.Работи ли двигателя значи изразходва гориво.
        Фиат Панда 1.2 2006година
        Синджира си идва ,а козата я няма...

        Коментар


          #5
          ...

          Коментар


            #6
            и аз съм чувал че разхода става 0 но дали е така?

            Коментар


              #7
              И според мен разхода е 0, защото при карбураторите им електро клапан, който спира притока на гориво, принудителен празен ход.Предполагам, че при инжекционите това се командва от компютъра.При движение по нанадолнище двигателя работи като компресор.т.е. спирачка и в този случай разхода е 0.

              Коментар


                #8
                hf hpe написа:
                и според мен има разход на гориво но той е сведен до възможният минимумно и на мен винаги ми е било интересно дали като спускаш на скорост е по икономично от това да спускаш с изключена предавкаако може да се вярва на икономайзерите на фиат то с включена предавка е по икономично, но дали е така
                Най-точно схвана идеята ми... но явно е по икономично да си на скорост отколкото на празен ход.... а и зимно време на дали има някой толкова найвен да се пуска на нулева предавка

                Коментар


                  #9
                  Наскоро чух за някакъв vvti на тойота, това са тези с променливото газоразпределение, но този бил съвсем нов и революционен щото на ППХ не харчел нищичко, което ме кара да мисля, че по-старите имат някакъв минимален разход, вероятно по-малък от този на празен ход.Я сега и аз да дозапитам: а при каране на газ?Лично аз си мисля, че там нещата са различни и си похарчва...
                  Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                  Коментар


                    #10
                    Не ми остава нищо друго освен да пробвам за да се уверя.
                    Фиат Панда 1.2 2006година
                    Синджира си идва ,а козата я няма...

                    Коментар


                      #11
                      Мисля,че разхода се движи около ниските на колата.
                      Който нищо не го боли и няма никакви проблеми,значи не е ЖИВ!!!

                      Коментар


                        #12
                        дойде ми гениална идея как да знмеря кога харчи повече колата....слагам един тройник на изхода от инжекциона къде то е връщащото се гориво бодвам му един маркуч и един манометър и гледам кога нялаягането ще е по голямо, би трябва ло тогава да харчи по малко... само дани помпата не се вилиае от това, т.е да дава постоянно налягане(тя е новичка така че от други дефекти не се притеснявам...)качвам се на нанагорното на черни връх до кемпински и се пускам два пъти, само да поспре малко да вали и да стане по топлико че така ще измръзна

                        Коментар


                          #13
                          ...

                          Коментар


                            #14
                            А колко сравнено с това на празен ход.... предполагам че въпроса ми пак съдържа отговор защото щом като отчита разход той е като ако се движи с тези обороти...

                            Коментар


                              #15
                              Ярис с ВВТ двигател отчита 0 при спускане на скорост. И 0.8 или нещо такова когато си по инерция. Това във връзка с колегата който разправяше за тойоти.На по-новите инжекциони разправят че даже се прекъсвала и искрата.За газовото зависи от изпарителя. Аз съм с полиауто и имаше един по-скъп със специална такава система за принудително спиране на газта при моторна спирачка. Това го правят главно заради пълните инжекциони защото когато не се спре подаването на газ в такива случаи и има детонации във всмукателния колектор. Иначе обикновените си пускат по малко.
                              Tipo DGT, 1.6 DOHC

                              Коментар

                              Working...
                              X