Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Tuning Fiat/Lancia книга

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Tuning Fiat/Lancia книга

    LinkTuning Fiat/Lancia Twin Cam Engines (pdf 90Mb)заглавието си казва всичко става въпрос за колите до 1994-5.p.s. благодаря на колегата hf hpe за дигитализирането на книгата
    '93 Croma 2.0T -ex
    '98 Coupe 20V

    #2
    Тунинг

    Колко струва? Кеш, лизинг ?
    Продавам на части :
    Mercedes 190 E, 1991
    Mercedes 190 D, 1988
    BMW 520i , 1994
    Renault 19 , 1.7i, 1991

    Коментар


      #3
      Как да я отворя???
      Който нищо не го боли и няма никакви проблеми,значи не е ЖИВ!!!

      Коментар


        #4
        Трябва да имаш инсталиран Acrobat Readerhttp://rack6.free.evro.net/ariva/programs/Acrobat%20reader%206.0_enu_full.exe
        Fiat Brava 1.9TD.100кс.1998г

        Коментар


          #5
          Re: Тунинг

          ...

          Коментар


            #6
            Re: Тунинг

            hf hpe написа:
            street_vagabont написа:
            Колко струва? Кеш, лизинг ?
            аз мога да ти отговоря на този въпрос струваше ми точно 35 паунда с дотавката и афтограф от авторано за жалост мисля че вече е изчерпана и не се предлагата за това я преснимахме и всеки от вас може да я разгледа :D
            И аз я бах гледал преди доста време, но беше трудна историята с доставката. Аз по-хубава книга до сега не съм чел.Хиляди благодарности.
            Tipo DGT, 1.6 DOHC

            Коментар


              #7
              Re: Тунинг

              ...

              Коментар


                #8
                Re: Тунинг

                hf hpe написа:
                bebop написа:
                ...
                ...
                Страшна е книгата... Струвало си е 100%
                Tipo DGT, 1.6 DOHC

                Коментар


                  #9
                  Момчета като го разгледах така отгоре отгоре и ми се видя доста интересно,но тук идва проблема че не съм добре с англииския и не разбирам всичко.До колкото разбрах това важи и за фиат типо 1.6 двувалка 1585сс.Та някои от вас може ли да ми каже колко би ми струвало да направя описаните там промени. и само не разбрах разпределителните валове трябва ли да се сменят или не.Ще е добре ако някои знае да каже и цени за двата карборатора дето ги има снимани там абе по подробно.Доста интересно ми се видя пък и май не е толкова скъпо.Благодаря предварително!!!

                  Коментар


                    #10
                    vld написа:
                    Момчета като го разгледах така отгоре отгоре и ми се видя доста интересно,но тук идва проблема че не съм добре с англииския и не разбирам всичко.До колкото разбрах това важи и за фиат типо 1.6 двувалка 1585сс.Та някои от вас може ли да ми каже колко би ми струвало да направя описаните там промени. и само не разбрах разпределителните валове трябва ли да се сменят или не.Ще е добре ако някои знае да каже и цени за двата карборатора дето ги има снимани там абе по подробно.Доста интересно ми се видя пък и май не е толкова скъпо.Благодаря предварително!!!
                    Един приятел с опел си я копира и за него вече е библия. А иначе в нея пише за какво се отнася. За почти всички двувалови мотори 1.6 1.8 и 2.0 на фиат и ланча, които са произвеждани доста дълго време. За разпределитенлите валове - зависи какво искаш да направиш. Ако искаш да си направиш пистов автомобил - задължително. Но по принцип фиатските валове са достатъчно отворени за нормална шосейна употреба. За карбураторите - пак зависи ... от това за колко си ги намериш на моргата.Успех в начинанието каквото и да е.
                    Tipo DGT, 1.6 DOHC

                    Коментар


                      #11
                      ...

                      Коментар


                        #12
                        как му е саита?да поразгледам

                        Коментар


                          #13
                          ...

                          Коментар


                            #14
                            Страхотна книга приятели! Направо е учебник за тунинговане на мотори.Вече я копирах и я прелиствам за удоволствие. Е, правили сме и в Бьлгария доста от тези хитрости и то резултатно, но тук всичко е теоретично модковано-много работа е паднала,много експерименти! Книгата е почти 10 год.- блазе им на англичаните! А защо точно тези мотори, а не ангииски, да речем? Това са НЕПОБЕДИМИТЕ "двувалки"- мечта на времето на всеки тунинг-специалист-страхотен потенциал за форсаж.Тунингьт е поетапен и закономерен, в лубителски условия, трудно изпьлним,но могат да се пипат някои неща, естествено по-малко ефективни.Има ли мераклии?

                            Коментар


                              #15
                              Това което казва HF-FPE за старите мотори е самата истина. На сайта му почти всички неща са вече за 16 клапанови мотори на ланча и др. Но още продължава да продава артикулите за двувалките. А за мераклии има много . Аз съм си лъснал интейк частта на главата и клапаните доста добре (не че има ефект, но всичко за идеята). Това което сматам да направя като се видя с малко пари смятам да си оправя аспуха с генерациите. В книгата доста точно е описано как би трябвало да се направи. С олекотяване на маховика не ми се занимава много много.
                              Tipo DGT, 1.6 DOHC

                              Коментар

                              Working...
                              X