Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За "Често задавани въпроси, технически параметри и съве

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За "Често задавани въпроси, технически параметри и съве

    Днес влязох в този раздел (отдавна не го бях правил) и ми направи впечатление, че както е настроен, той по същество не работи както е замислен.Според мене, трябва да се направи нещо, защото както е замразен раздела няма голяма полза от него - част от темите са устарели, мъртви връзки и тем подобни.Въобще, според мене съдържанието на един форум го правят потребителите и когато им се забрани да пишат, то и темите умират.Това което мисля че трябва да се направи е:1. Да се разреши на потребителите да постват теми и отговори вътре - с по-специални правила подобно на купува-продава и по-твърдо модериране.1.1. За целта трябва да се назначат нови модератори- ако примерно някоя тема се обсъжда за извесно време и се постигне някакво уточнение или подобрение, модератора може да изтрие всичко излишно и да остави само "квинтесенцията".(моите уважения към hit-ko, но човека е много зает, за да му се вменяват и тези задължения)2. Да не се присвояват "важни теми" - в края на краищата всички теми в раздела са важни. Като важна тема да се оставят само правилата.3. Да се преровят всички теми и неактуалните да се актуализират или изтрият.Ами това е.
    Fiat Ritmo 105TC
    1600cc 105к.с.

    #2
    Re: За "Често задавани въпроси, технически параметри и

    johnfound написа:
    Днес влязох в този раздел (отдавна не го бях правил) и ми направи впечатление, че както е настроен, той по същество не работи както е замислен.Според мене, трябва да се направи нещо, защото както е замразен раздела няма голяма полза от него - част от темите са устарели, мъртви връзки и тем подобни.Въобще, според мене съдържанието на един форум го правят потребителите и когато им се забрани да пишат, то и темите умират.Това което мисля че трябва да се направи е:1. Да се разреши на потребителите да постват теми и отговори вътре - с по-специални правила подобно на купува-продава и по-твърдо модериране.1.1. За целта трябва да се назначат нови модератори- ако примерно някоя тема се обсъжда за извесно време и се постигне някакво уточнение или подобрение, модератора може да изтрие всичко излишно и да остави само "квинтесенцията".(моите уважения към hit-ko, но човека е много зает, за да му се вменяват и тези задължения)2. Да не се присвояват "важни теми" - в края на краищата всички теми в раздела са важни. Като важна тема да се оставят само правилата.3. Да се преровят всички теми и неактуалните да се актуализират или изтрият.Ами това е.
    Определено не съм съгласен със становището ти. Няколко дни лично аз трих "оффтопика" от този раздел и меко казано ми се "разказа играта"! От 10 /десет страници/ останаха три. Не виждам да има неактуални теми, като 90% от автомобилите в този форум са БРАВО/БРАВА/ПУНТО! Кое е неактуалното ?! Това как се сваля касетофона на Браво/Брава в картинки, темите за маслата и антифризите,таблиците за грешки при Типо, схемите за задно окачване при Пунто, смяната на ангренажен ремък на Марея 1.8... няма смисъл да изброявам още.Нито ще се назначат нови модератори, нито ще се позволи за се пише в този раздел.По ваше предложение определени заслужаващи внимание теми ще продължават да се местят там. Считам, че този раздел не трябва да се превръща в говорилня.Чудно ми е защо реши, че само хит-ко е много зает, а другите си нямат работа? Предложението ти не се приема.ПС...ако си спомняш старото име на раздела беше "ЕВЪРГРИЙН".
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #3
      Ами ето една тема с мъртва връзка: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=4894 Ето и една, която ако не се актуализира от потребителите постоянно е безсмислена: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=4127
      Fiat Ritmo 105TC
      1600cc 105к.с.

      Коментар


        #4
        johnfound написа:
        Ами ето една тема с мъртва връзка: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=4894 Ето и една, която ако не се актуализира от потребителите постоянно е безсмислена: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=4127
        Да, за последната тема си абсолютно прав, но не виждам как, защо, и по каква причина е в този раздел?
        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

        Коментар


          #5
          Това което имам предвид е, че един форум е жив, само ако се актуализира от своите потребители. А ако това не става, всяка тема постепенно губи своята актуалност и умира. Ясно е, че подобен раздел трябва да се модерира твърдо, но съвсем да се заключи, означава да се загуби половината полза от него.Както и да е. "Предложението ти не се приема" е лесно да се напише. Според мене трябва да го обсъдите между модераторите.Поздрави.
          Fiat Ritmo 105TC
          1600cc 105к.с.

          Коментар


            #6
            Да, лесно е да се напише и се написа.Модераторите считат, че трябва да има някаква "банка", "база" с данни в която да се намират най-доброто и най-помагащото на хората от този форум и гостите.Спам и оффтопик има на много места, който иска може да си чеше езикът, пардон пръстите там. Пак повтарям, по Ваше предложение, всяка заслужаваща внимание тема по ТЕХНИЧЕСКИ ВЪПРОС може да бъде преместена там, мигновено.Предлагам да сложим "Гранде Пунто" на този въпрос.
            SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

            Коментар

            Working...
            X