Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Газова уредба на HGT 2.0 20v ???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Газова уредба на HGT 2.0 20v ???

    Здравейте, Малко гадно звучи HGT на газ, ама к’во да се прави при тази цена на бензина............ И на мен ми се иска да я карам ако може с VpowerRacing ама бюджета нещо почва да издъхва. Та днес ходих в един сервиз (Аргус по Сливница към Люлин), препоръча ми го приятел, и там хората казаха, че нямало проблеми щели да сложата газовата с ламбда контрол, обаче с емулатор за инжекторите(не съм сигурен дали така се казваха) от 6 цилиндров двигател, щото нямало за 5 цилиндрови, и не давали гаранция за пръстените между колекторите и главата, които са пластмасови и дебитомера срещу детонации. Иначе колекторите са си метални. Те даже хората искаха и без емулатори да я прават, ама аз нещо не съм съгласен. Та цената е около 800 лв. И много, ама много се чудя какво да правя. Та ако може дайте някакъв съветМерси!!!
    Bravo HGT

    #2
    колега, напълно те разбирам...според мен е по добре да мислиш за газов инжекцион, поне аз до тва становище стигнах, но при всички положения сметката е проста...аз минавам по около 1000км. на месец, при разход под 15/100 = 300лв., по 12 месеца = грубо 3600лв. на година, на газ предполагам ще е двойно по евтино... т.е. за година се избива един инжекцион.
    "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

    Коментар


      #3
      И аз ще ходя в Аргус, но ме записаха чак края на месеца
      Пауър из нотинг уитаут гума
      Cinq 16v , Delta 1 2.0

      Коментар


        #4
        Здравейте!Няма да ви оптимизирам - и аз търсих за моя 1.8 газ ама нейсе... Та във всички сериозни сервизи (разбирайте препоръчани от приятели и познати на приятели) казаха: "на тези гумени пръстени (а там и дебитомери и заборници има - не мислете, че са само уплътнения!!!) нищо друго - само газов инжекцион". След още мъки статистиката показа, че май тези на БРЦ са най-добри - 1800 лв. Е, пичове - аз оставам в отбора на бензолините , ако следващия собственик иска да си слага газ . Вярно, че за една-две години се избива, но аз поне си мисля, че който може да си купи кола след 98 едва ли ще му е пък чак толкова проблем, че дава по 120-150 лв. на месец. Със здраве и стискам палци на рискуващите - късмет!А! Щях да забравя - 800 лв за обикновена газова е пладнешки обир!!! Повече от 550 в никакъв случай не давайте - аман от обирджий - кажи им с извинение да го духат тези . Във всеки нормален сервиз ще ти сложат с емулатори, тороидна бутилка и т.н. газ за не повече от 550 лв. (всъщност както казах по-нагоре - ще ви откажат да ви монтират нормална газова на 1.8 или 2.0 16V ). Но избора е ваш!
        Bravo 1.8 GT - ама много върви това чудо!

        Коментар


          #5
          Mitko написа:
          За избиването "газаджиите" са прави дотам, че в момента в който газовата се избие би трябвало да продадат колата. Тук zaphod ще направи гримаса ама го питайте какво го посъветвах за проблем с газовата му уредба
          Не си прав Митак - всичко зависи от километрите които се навъртат на месец. Ако правиш по средно 6-7 лв икономия на 100км (ТОВА Е РЕАЛИСТИЧНО) - всеки може да си направи сметка за коко време би си избил газовата. Един приятел сложи газов инджекцион на чисто нова Албеа миналата година наесен (значи 10 месеца до сега) - минал е 50 000 км = ина икономия от минимум 3000лв - а за газов инджекцион даде 1200лв.Всеки решава за себе си - ето ти не слагаш газ ама работата ти е близо и ходиш пеш - ами ако работеше на 20км и всеки ден навиваш по 40 в двете посоки = 2000 на месец+ други поне 500 = 2500 - 400лв за бензин и 230лв на газ - тези 170 лв излишни ли ще са ти? А че ако случая е такъв ти би си избил газовата за 3 месеца? Има и нещо друго - нашите коли са старички, няма какво да се лъжем, а колкото и да звучи странно газта щади мотора (по слаби детонаций и т.н.) т.е. може с един поизносен мотор още много километри да се минат. Виждал съм и следните случки - колега на който му замина бензиновата помпа, а си имаше и проблеми с инджекциона на една Сиера, като си направи сметка колко пари му трабват да си оправи колата и за половината слижи газ и и навъртя още 50к преди да я продаде невървяща на бензин, очукана и изгнила на 20год на един трафикант които прекарва бензин до Турция и обратно от безмитната и на който му идва идеално че колата е на газ а пък има резервоар от 80л, за 2000лв??!!Всичко това го пиша, не защото искам да нападам някого а за да опиша кави са възможностите и да подчертая че това естествено си е 100% личен избор. Проблема е че паричките все не стигат. Ако мен ме питате аз искам да си построя една 120квадрата къщичка с двоен гараж, да имам дворче 200-300 квадрата, едно новичко Стило за мен и едно новичко Пунто за жена ми. Много ли искам? Не мисля, просто засега притежавам 12-13 годишно Типо и 40квадрата панелка, която ме задушава само с влизането. Но съм доволен, защото още малко и ще изплатя панелката и се заемам да изпълнявам гореописаните желания. Но затова икономията от 60-70 лв на месец за бензин за мен е важна - с тези пари мога да купя памперсите на калпазанина, детската му кухня и даже остават за дрешки.Не че парите така ми стигат, просто е малко по-лесно. Това е колеги, размислите на един газаджия.
          Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
          Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
          ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

          Коментар


            #6
            Горивото според джоба това е
            FIAT Coupe

            Коментар


              #7
              Yavor написа:
              Един приятел сложи газов инджекцион на чисто нова Албеа миналата година наесен (значи 10 месеца до сега) - минал е 50 000 км = ина икономия от минимум 3000лв - а за газов инджекцион даде 1200лв..
              каде слагат газови инжекциони за 1200.оо лв?
              "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
              (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

              Коментар


                #8
                Еее, Яворе! Не се познаваме, но предполагам, че може на ти Естестжено, че си прав - както и аз писах нагоре - доста време търсих решение на газ, но за фиатките след 98 и особено мотора 1.8 и 2.0 не може или поне не бива да се скача на варианта с обикновена газова уредба - по-скоро за това става въпрос. А иначе ако ме питаш за 10-12 годишен автомобил е престъпление ако не се сложи газ, но там можеш да минеш и с 400-500 лв. (ако си по-тарикат даже ще си вземеш всичко на старо, ще смениш мембраните на изпарителя и уплътненията и ще ти излезе под 250 лв.). Но 1800 е много болезнено (е ако въртиш по 5000 на месец като твоя приятел е абсолютно оправдано, но ако са 1000 ще ти трябват около 2 години и то ако се запази тази разлика в цените!!! А след две години вече ще мисля за друга кола т.е. ще направя подарък на следващия стопанин). Но кой знае - някой ден в пристъп на умопомрачение може да му хакна но горкото Браво една самоделка и да паля една свещ, а след това и гумите
                Bravo 1.8 GT - ама много върви това чудо!

                Коментар


                  #9
                  charlie написа:
                  Yavor написа:
                  Един приятел сложи газов инджекцион на чисто нова Албеа миналата година наесен (значи 10 месеца до сега) - минал е 50 000 км = ина икономия от минимум 3000лв - а за газов инджекцион даде 1200лв..
                  каде слагат газови инжекциони за 1200.оо лв?
                  Да това е хубав въпрос!? Яворе, ще кажеш ли нещо?
                  Bravo 1.8 GT - ама много върви това чудо!

                  Коментар


                    #10
                    Я, каква хубава темичка се заформила тук Виж ти, какви мнения имал Митко...
                    Mitko написа:
                    За избиването "газаджиите" са прави дотам, че в момента в който газовата се избие би трябвало да продадат колата. Тук zaphod ще направи гримаса ама го питайте какво го посъветвах за проблем с газовата му уредба
                    Ето я гримасата и започвам да обяснявам, без да цитирам поста на Yavor, но той си знаеНаистина, на първо място са възможностите - за това няма спор.По-нататък - моята кола си дойде с монтирана газова от Италия. Колата ми харчи 12.3/100 газ, когато не я натискам и 13-14/100 км, когато много бързам, каквато е обикновената ситуация Говоря за градско, разбира се, наскоро се върнах от морето и засякох много пъти разход 10-10.5/100 км.Такааа, сега правим бързата калкулация: Аз живея в Обеля, а работя до завод Електроника, за хората извън София ще кажа, че са около между 17 и 20 км в зависимост от пътя, по който мина.Карам и по още доста други дестинации, съответно минавам месечно около 2200 - 2500 км.Цената на бензина тук е 2.04 лв/литър, говорим за 100 октаново гориво, друго не сипвам. При разход от 12-13/100 бензин, това прави 25 лв. за 100 км. На газ при 14/100, газта е все още 0,78 лв./литър, се получава 11 лв. за 100 км. Следователно икономията ми е 14 лева на всеки сто километра. Месечно тези пари стават 350 лв. Да сложим 50 лв. /което си е твърде много/ за уж повечето разходи по поддръжка на газова уредба - свещи, кабели, амортизация и т. н. - и какво се получава? 300 лв. чисто на месец! Ми това си е средна заплата! За година ще ви оставя сами да направите сметката, но горе-долу е колкото две Типо-та ’91 година :D. Като това е само за градското ми каране, извънградското въобще не го броя. Иначе, от края на април, когато я купих, съм минал над 9000 км. И така - за 4-5-6 месеца спокооойно изплащам газов инжекцион. За щастие, газовата си беше вече монтиранаКолкото до проблемът, който имам, той съвсем не е от газовата, има същите симптоми и на бензин.... За вървенето - София-Варна ги взех за 4 часа, като в момента на изтичането им вече бях паркирал и пиехме бира с Me_To_U. Не карах "много" бързо - нормално си беше, макар приятелката ми да има друго мнение по въпроса . Разбира се, проблемът и тогава си го имаше - колата губи мощност...На газ спокойно поддържам 200-220 по магистралата. За града - мноооого рядко може да се яви някой, който да се опъне на дръпка, дори когато съм на газ. В такъв случай натискам ’турбо’ бутона - демек превключвам на бензин и на следващият светофар му гледам физиономията на човека - .Забравих да кажа, че газовата е обикновена, в смисъл, че не е газов инжекцион.Я сега да ги видя противниците на газта, какво имат да кажат
                    Alles in Ordnung

                    Коментар


                      #11
                      Бях написал един хубав - пространствен отговор, ама на, заби нещо сървъра (Митко!!!???) и всичко се погуби .Та сега наново и накратко: Да се изясним не съм от противниците на газта, а просто предупреждавам хората, че големи бели стават като не е правилна удедбата. Иначе сметката е проста и на всеки му е ясно, че с газ е много по-евтино и изгодно, стига да се запази тенденцията за цените.Първо: Може ли да се погледне тази двойка с обикновената газова? Интересува ме монтажа и марката най-вече. Много ще съм благодарен ако има някакво решение, което гарантира безопасност на двигателя.Второ: По въпоса за "за" и "против" газта. както казах не съм против, но съм патил: Има Мондео (италианка) и то дойде като твойта красавица с обикновена газова, което не се препоръчва за модела. Та карам си го още де, но миналата година му събирах колекторите по земята от детонация - добре, че са пластмасови и избиха към уширителя, иначе щеше да има голямо шоу, та успях да гивъзстановя с подходящо лепило и скоч - сега вече е с предпазна клапа и мембрана допълнителни и от време на време пак ми бумка, но не му обръщам внимание. Аз обаче съм късметлия - един приятел има много приятен отпечатък на предния капак от главата на двигателя (на същия модел Мондео). Та как да си сложа ей така обикновена газова на Бравото - това беше цялата мисъл, ане че някой е против И пак - ако може да погледна монтажа на двойката ше съм благодарен? Относно мощността - същия проблем го имам на Мондеото (макар, че не разбирам какво ти е на мощността след като се движиш с 200-220 км/ч) - нормално е при неинжекцион да ти се зацапват инжекторите на бензина, а на газ вероятно ти намален притока като допълнителна гаранция против детонации.. Хайде сполай ти и пали свещ, че нямаш проблеми с тази обикновената
                      Bravo 1.8 GT - ама много върви това чудо!

                      Коментар


                        #12
                        charlie написа:
                        Yavor написа:
                        Един приятел сложи газов инджекцион на чисто нова Албеа миналата година наесен (значи 10 месеца до сега) - минал е 50 000 км = ина икономия от минимум 3000лв - а за газов инджекцион даде 1200лв..
                        каде слагат газови инжекциони за 1200.оо лв?
                        Чесно казано не знам. Той ми каза че са му взели толкова. А дори и 1800лв да са - няма разлика в сметките.А пък ако ви кажа къде има газови инджекциони по 1200лв ще отидете ли да си сложите????? Yellow_Flash_Colorz_PDT_25
                        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                        Коментар


                          #13
                          Може и да се прежаля! Все пак е 600 по-малко от 1800 , което ми дава половин година по-ранно изплащане и ще му се кефя още поне една... докато го продам към 2007-8
                          Bravo 1.8 GT - ама много върви това чудо!

                          Коментар


                            #14
                            Yavor написа:
                            charlie написа:
                            Yavor написа:
                            Един приятел сложи газов инджекцион на чисто нова Албеа миналата година наесен (значи 10 месеца до сега) - минал е 50 000 км = ина икономия от минимум 3000лв - а за газов инджекцион даде 1200лв..
                            каде слагат газови инжекциони за 1200.оо лв?
                            Чесно казано не знам. Той ми каза че са му взели толкова. А дори и 1800лв да са - няма разлика в сметките.А пък ако ви кажа къде има газови инджекциони по 1200лв ще отидете ли да си сложите????? Yellow_Flash_Colorz_PDT_25
                            да.
                            "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                            (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                            Коментар


                              #15
                              за 1200 ако има газов инжекцион доста ще се замисля...
                              ex Fiat Bravo GT

                              Коментар

                              Working...
                              X