Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мигачи - ту ги има, ту ги няма!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мигачи - ту ги има, ту ги няма!

    Преди седмица си купих Брава 1,6 и днес за втори път мигачите работеха /по скоро не работеха/ когато си поискат. А в София това си е ужас. Първият път когато изчезнаха ги нямаше никакви, но на другия ден си работеха без проблем. Сега уж работеха и по време на завиване най неочквано изключват, при следващ опит могат да сработят нормално или въобще да не реагират. Тези капризи важат и за леви, и за десни, и за аварийни. Общощто и при двата случая ми се струва, че е влагата, но въобще не съм сигурен. Ще ви моля да изкоментирате проблема, пък ако може и някой полезен съвет като за дилетант! Благодаря!

    #2
    Колега, намери релето на мигачите - пускаш на аварийки когато ти работят и намираш в колата кое реле цъка - обикновено се намира до пушоните. След това го виж дали не се е поизмъкнало от леглото си - сличвало ми се е това. Почисти му клемите, ако ти се струва че много леко влиза натегни всички крачета много леко в някоя посока и виж дали проблема продължава. Ако да - най добре е когато изчезнат прио електричар да ти търси проблема. Ама аз смаятам че е от релето - ако намериш от някъде едно резервно реле - смени го и виж дали ще имаш проблеми.
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #3
      погледни и ключа за аварйните понякога и той се базика,виж също и буксите който отиват за ключа на мигачите (корите на самия волан)може да са хлабави или окислени.

      Коментар


        #4
        И аз мога да дам съвет като колегата, да си погледнеш ключа за авариините. Старият ми ключ беше с едни пластинки вътре които умекват, а през авариините върви цялата "мрежа" на мигачите.

        Коментар


          #5
          Благодаря ви колеги. Наистина от релето беше проблема /а то се намира точно под волана?! /. Имаше една две проблемни спойки. Презапоихме ги и сега няма проблеми.

          Коментар

          Working...
          X