Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Червена нафта?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Червена нафта?

    Един приятел предложи "червена нафта", която се слагала на локомотивите. Твърди, че е доста качествена. Някой има ли информация какво би се случило ако започна да сипвам такава в common rail мотор? Дали е възможно да има някаква повреда след продължително каране?П.П. видях преди време, че бяхте писали за разни покупко-продажби на нафта. ако имате някакви оферти - можете да пишете на ЛС (все пак се води, че е незаконно).

    #2
    Аз не бих си и помислил да си правя подобен експеримент с тази нафта - предполагам, че вероятността да си повредиш мотора е огромна.

    Коментар


      #3
      Аз пък съм чул, че на БДЖ нафтата е една от най-чистите и най-качествени, ако някой предлага може да пише на ЛС От друга страна като си с комън рейлка да не вземе нещо да ти прецака двигател/горивна система и т.н... На атмосферен дизел (аз съм с такъв) мисля, че няма да има никакъв проблем

      Коментар


        #4
        аз не бих рискувална по-обикновен мотор може би, но JTD неиначе съм чувал че се води Евро Дизел и е хубавнарочно е оцветен - против кражба
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          Доколкото знам нафтата си екстра от скоро са почнали да я оцветяват както навремето държавния бензин :D Имам познат който кара с такава нафта и според него зимата пали по добре и няма проблеми. А и тази нафта идва директно от нефтохим, сиреч не е разреждана по бензиностанциите .
          Marea Weekend HLX Jtd 110

          oO(_)____////____(_)Oo

          Коментар


            #6
            Добра е нафтата, оцветяват я уж жепейците да не крадат, но си крадат.Също имат доста модерни двигатели в локомотивите на който ремонта е в десетки хиляди...ЕВРО! Едно мога да гарантирам, че преди да се налее в локомотива тази нафта, тя минава през лабораторията!!!
            SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

            Коментар


              #7
              ей, тогава дайте насам да я пробваме
              A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
              e30 forever!

              Коментар


                #8
                Да не излезем на първа страница в новините утре със заглавие "Потребители от форума ФИАТ се канят да атакуват цистерните с дизелово гориво с цел кражба"Главния организатор на кражбата е еди кой си.....
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #9
                  BEX---GT написа:
                  ей, тогава дайте насам да я пробваме
                  И аз така предложих на колегата в дизеловия форум, ма мълчи, нищо не казва!
                  SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                  Коментар


                    #10
                    След консултация с приятел, който е бивш шофьор на ТИР и е на ТИ с дизелите реших, че ще пазарувам и ще пробвам няколко резервоара и ще кажа мнение. Това, което ми каза като информация е, че това е една от най-чистите нафти, защото се филтрира преди да се налее и се следи стриктно за качествата, защото дизеловите двигатели били много по-финни от обикновенните и изисквали специална нафта. По тошово време се е вкарвала от чужбина специално и пак е била голям кът. Ще тествам и ще кажа как е. Дай-боже да има огромни количества - ще казвам. С добавка динотаб на 1 резервоар и всичко ще си дойде на мястото надявам се.

                    Коментар


                      #11
                      важното е да не става някаква мешаница от локомотива до колатазащото един познат прави лабораторен тест скоро (не знам от къде беше горивото, но беше от нощния магазин) и резултата беше плачевен
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #12
                        sev написа:
                        важното е да не става някаква мешаница от локомотива до колатазащото един познат прави лабораторен тест скоро (не знам от къде беше горивото, но беше от нощния магазин) и резултата беше плачевен
                        Ако може да ми дадете адрес, на който да занеса няколко нафти за лабораторен тест. Ще пиша и резултатите. Ако може и да споделите приблизителни цени - да не се окажат някакви 3-4 цифрени сумите...

                        Коментар


                          #13
                          тази случка е била в Плевениначе не знам къкви са сумите
                          2015 Renault Megane Expression GT
                          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                          Всичко за FIAT Bravo 2007

                          Коментар


                            #14
                            Абе вие не се ли усещате, че тук става дума за кражба и по-точно за препродажба на крадена стока?Като ви откраднат касетофона, пищите, ама като купувате крадена стока - даже се кефите. Даже ще и правите лабораторен анализ, дали е добра.Бах мааму, не разбирате ли, че и тоя, който е отлял нафтата от локомотива, и вие, дето си я наливате в резервоара, сте КРАДЦИНаправо ме е срам да ви чета писаниците.
                            Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

                            Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

                            ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

                            Коментар


                              #15
                              A ти дали се усещаш , че тоя за да открадне нафтата и за да я продаде. Има огромната нужда от тези пари за да храни семейство.Или ти предпочиташ да ги даваш по бензиностанци- богатите да ставарт още по богати ,а бедните ... още по

                              Коментар

                              Working...
                              X