Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странен звук при спиране.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странен звук при спиране.

    Здравейте колеги! Имам едно питане: Когато спирам напълно се чува същият звук както когато колата е на наклон и отпускам леко педала на спирачката. Едно такова пристъргване мисля, че идва от накладките. Същият този звук се чува когато карам по- бързо и спра до 0, но по - силен. Та въпросът ми е проблем ли е това или си е от накладките- Ремза ?? Ако е от накладките как да се оправи, защото е адски дразнещо Предварително ви благодаря!

    #2
    Re: Странен звук при спиране.

    Marea Bipower написа:
    Здравейте колеги! Имам едно питане: Когато спирам напълно се чува същият звук както когато колата е на наклон и отпускам леко педала на спирачката. Едно такова пристъргване мисля, че идва от накладките. Същият този звук се чува когато карам по- бързо и спра до 0, но по - силен. Та въпросът ми е проблем ли е това или си е от накладките- Ремза ?? Ако е от накладките как да се оправи, защото е адски дразнещо Предварително ви благодаря!
    От предните спирачки ли се усеща ако е от тях провери дисковете дали не са износени под допустимата граница.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Ами от предните е да дисковете са нови на 1000км, както и накладките.

      Коментар


        #4
        Хм защо ли така.Като ги подмени да случайно да се е налагало да спираш прекалено продължително при спускане.Идеята е първоначално след подмяната да не се напъват много докато си паснат.И все пак си мисля ,че трябва да изчакаш още няколко хиляди и тогава да видим какво ще покаже.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          Ами наложи се веднъж да спря рязко, въпроса ми е да няма нещо разхлабено някъде и да взема да не спра

          Коментар


            #6
            Marea Bipower написа:
            Ами наложи се веднъж да спря рязко, въпроса ми е да няма нещо разхлабено някъде и да взема да не спра
            По-скоро си ги "запалил" и сега феродото е прегоряло. Аз батисах така накладки на 5000 км Когато е студено не се чуват.Може да ти се наложи да смениш само накладките
            http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
            Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
            FIAT Punto 02' 1.9 JTD
            FIAT Punto 99' 1.7 TD

            Коментар


              #7
              Ще сменям накладките отново пък дано се оправи сега въпроса е Текстар или Делфи или Брембо ?

              Коментар


                #8
                По скоро Permafuse нищо ,че са по меки и се износват по бързо ,а само как спират.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #9
                  Tornado написа:
                  По скоро Permafuse нищо ,че са по меки и се износват по бързо ,а само как спират.
                  100% те подкрепям
                  http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                  Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                  FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                  FIAT Punto 99' 1.7 TD

                  Коментар


                    #10
                    цен ана Permafuse

                    А някой би ли казал от къде и колко кинта струват тези накладки Permafuse
                    Ex - Fiat BRAVA 1,6 16V 103ph
                    Now - Fiat PALIO 1,9 JTD 80ph

                    Коментар


                      #11
                      Re: цен ана Permafuse

                      koleff написа:
                      А някой би ли казал от къде и колко кинта струват тези накладки Permafuse
                      Виж тук http://www.axm-auto.com/#

                      Коментар


                        #12
                        цена на Permafuse

                        Благодаря!
                        Ex - Fiat BRAVA 1,6 16V 103ph
                        Now - Fiat PALIO 1,9 JTD 80ph

                        Коментар


                          #13
                          Както знаете аз смених накладки и дискове преди около 400-500км вече.Накладките са Permafuse. Ама за сега скърцат супер много и дразнещо. Направо все едно този пронизващ звук ти рови в мозъка.Като ги натиснеш леко и бавно свирят. Като ги натиснеш по-силно, да спираш по-бързо не свирят, но не може всеки път да натискаш здраво спирачките за да не ги чуваш.
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            #14
                            Моите като са Пермафюз защо не свирят?И съм със износените дискове още.Какви дискове постави заедно със накладките?
                            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                            Коментар


                              #15
                              Ами за дисковете бяха с бяла опаковка.От магазина на Стамболийски ми ги дадоха.Ако не се лъжа са Метели.
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар

                              Working...
                              X