Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Bravo vs. Seat Toledo

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Bravo vs. Seat Toledo

    Преди 3-4 години имах една сладурска ладичка и много си я обичах,все пак ми беше първата кола,правих си гонки с нея (с руски возила естествено) и в един прекрасен ден баща ми си купи Сеат Толедо 1.8 90кс. Естествено ми я даваше да ходя по срещи и т.н. Когато я карах мислех че карам Ферари (сравнявам естествено с моята ладичка),но доиде и моят ред и си купих едно прекрасно Браво 1.6 16V. Та онзи ден с баща ми бяхме на автомивка с двете коли и на един булевард (почти винаги пуст)решихме да се дръпнем. Искам да отбележа че карам на газ ,баща ми също!!!И така светва зелено и се започва (първа -вземам му поне една кола;2-ра-поне две и повече коли;3-та-брутален разгром). Дотук много добре изкефих се, макар че дори не подозирах че може да ме дръпне, но тук идва развръзката.Прибираме се в нас и обсъдихме дръпката и по едно време баща ми ми вика: ама ти на газ ли беше, щото аз я пуснах на бензин Направо се втрещих от учудване защото аз дори съм малко скопен на газ. Та въпроса ми е дали фиата е толкова бърз или сеата има някакъв проблем
    Nissan Primera 1.6 16v P11
    ex.Fiat Bravo 1.6 16v

    #2
    Твоето си е 103 коня не знам за килата, но ако е по-леко или равни ето ти отговора.А иначе газта си е 100 октана не знам що доста хора казват моята е на газ не върви и моята е, ама разлика не виждам във вървежа.
    Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
    Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
    Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

    Коментар


      #3
      Все пак онова е мотор голф, 90 коня. Твоя мотор е 16 клапана и се развърта много по-бързо от неговия. Твоя мотор е до 8000 оборота за разлика от неговия на 7000 с ограничение на 5700, твоя мотор е доказано чудесен за разлика от неговия така че не се учудвай от резултата Нищо му няма на баща ти на колата те голфаджийските мотори толкова си могат
      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

      Коментар


        #4
        Slavi_Lancia написа:
        Все пак онова е мотор голф, 90 коня. Твоя мотор е 16 клапана и се развърта много по-бързо от неговия. Твоя мотор е до 8000 оборота за разлика от неговия на 7000 с ограничение на 5700, твоя мотор е доказано чудесен за разлика от неговия така че не се учудвай от резултата Нищо му няма на баща ти на колата те голфаджийските мотори толкова си могат
        Има хора според които могат и много повече :D :D :D

        Коментар


          #5
          Е, голфаджиите хора ли са?!
          Fiat Marea Weekend 1,6 16V

          Коментар


            #6
            Колеги, преди да си взема Бравото имах Сеат Кордоба 1.8 90 коня 94г., мога да ви кажа, че си е доста пъргава колицата.Мисля, че е 1050 кг и като се има предвид, че беше на 285 000 км спокойно бих с малко един приятел с Браво 1.6 16в 103 коня /моето Браво е ТД не го сравнявам/.И той си мислеше, че ще ме изяде, ама какво стана... Пускал съм се и с БМВ 3-ка 1.8, не знам колко коня е но си вървяхме заедно. По Кордобата нищо не е бутано, знам ли може Бравото нещо да не е наред...
            Bravo 1.9 TD100 GT, 1997

            Коментар


              #7
              Кордоба не е Толедо :D макар че се съмнявам Кордоба да бие Браво 1,6
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #8
                И на нас не ни се вярваше, ама взе, че стана
                Bravo 1.9 TD100 GT, 1997

                Коментар


                  #9
                  Незнам за бравото на приятеля ти,но като заводски характеристики сеата отстъпва много от бравото.Например от 0-100км/час на сеата му дават 13.6 сек. което е много зад бравото .Май и тук опира до шофиорски умения :D
                  Nissan Primera 1.6 16v P11
                  ex.Fiat Bravo 1.6 16v

                  Коментар


                    #10
                    Възможно е, не споря. Просто казвам какво стана
                    Bravo 1.9 TD100 GT, 1997

                    Коментар


                      #11
                      Отпуската карах Сеат Леон, 1,6, някакъв спортен вариант. Новичък, на 1500 км. По книжка му дават 11,6 секунди. Не съм особено впечатлен. А го сравнявам с 1,4 80 коня.Направи ми впечатление, че скоростите са много дълги. На спортните не трябва ли да са къси?
                      like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                      Коментар


                        #12
                        Не ми говорете за Сеати. През отпуската бях принуден да карам именно Кордоба 1.8 90кс. Пъргава е, но Ритмото ще я издуха отвсякъде. Това първо. А за другите проблеми не ми се и говори - никакъв обзор, неустойчива в завоите, абе навъртях и около 800км, но няма никакво удоволствие.
                        Fiat Ritmo 105TC
                        1600cc 105к.с.

                        Коментар


                          #13
                          Все пак най-важното е в какво състояние е колата - моята беше много запазена и изглеждаше добре. Вярно е, малко е неустойчива в завоите, макар, че беше с добри гуми. Иначе е пъргава, по-удобна е за дълъг път от Бравото, а поддръжката е много по-евтина. Както и да е темата не е такава, а Сеата вече е минало. Иваче съм си доволен от Браво ми, и то е доста пъргаво като за дизел.
                          Bravo 1.9 TD100 GT, 1997

                          Коментар


                            #14
                            Не се чуди братле , Бравото е много по-добро от Толедото. Пословично е даже , че Италианските двигатели са доста по - форсирани от вц. други стандартни , така че такива упр. не би трябвало да те учудват :D
                            .... и когато обърна на Драконови мерки , ще стане бий за да те уважават и уважавай за да не бъдеш бит.....А ЗАЩО ПРОСТО НЕ БЪДЕМ ТОЛЕРАНТНИ , НИКОЙ НЕ Е БРОНИРАН !!!

                            Коментар


                              #15
                              ivan_enchev написа:
                              Не се чуди братле , Бравото е много по-добро от Толедото. Пословично е даже , че Италианските двигатели са доста по - форсирани от вц. други стандартни , така че такива упр. не би трябвало да те учудват :D
                              Абе че са форсирани 2 думи няма, ама Ровър май ги бият по форсиране Иначе по темата - нищо за чудене - нищо общо като вървеж между колите, които сравняваш.
                              Fiat Bravo 1.6 16V 103 hp каталожни.
                              0-100 = 9.2 сек. Ами като дойде турбото ?

                              Коментар

                              Working...
                              X