Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Датчик на ABS за Fiat Bravo

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Датчик на ABS за Fiat Bravo

    Здравейте,търсих из темите, но не намерих точно това което ме интересува, затова пускам нова тема.ABS-а ми свети постоянно-един път работи, един път -не. Днес ходих на диагностика за ABS-а. Оказа се, че преден десен датчик е за смяна. Никъде не можахме да намерим някой, който да каже колко струва. Въпросите ми са:1.Някой знае ли колко струва този датчик за Fiat Bravo и дали са идентични за Bravo и Brava или зависят от типът на мотора? 2.Струва ли си да се търси от автоморга ако се окаже, че оригиналният е много скъп?3.Прочетох в една тема, че на един от колегите са му разменили кабелчетата. Възможно ли е моят датчик да е здрав,а да не е свързан както трябва (имам съмнения заради предния собственик) и на диагностиката да излиза, че датчика е за смяна?Ще съм благодарен да прочета всякакви съвети и мнения по темата.

    #2
    Имам някакви спомени ,че за датчика за АБС зависи коя година е производство Бравото защото при едните взема инфо от лагера ,а при другите от зъбния венец на карето.Затова ще трябва да се провери коя година е колата и по какъв начин се подава инфо към датчика.За цена не искам да сгреша ,но ми се върти нещо от сорта на 150 и нагоре.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Ето разгледай това:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=16985За съжаление не мога да ти отговоря какви модели датчици се използват при различните модификаци на фиат защото си реших проблема и приключих с темата.
      BRAVA 1.4 12v - 1998г.


      http://vbox7.com/play:124bedab

      Коментар


        #4
        120-130лв. са в Русе.
        "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

        ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
        Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

        Коментар


          #5
          Благодаря много за информацията.Колата ми е произведена 11-99 година тогава от къде ми чете информация датчика?

          Коментар


            #6
            lubobg написа:
            Благодаря много за информацията.Колата ми е произведена 11-99 година тогава от къде ми чете информация датчика?
            Малко съм те поизлъгал ,но ето как стои въпроса с датчика за АБС на предните колела.На изображение ABS датчика е поставен вертикално спрямо оста на въртене на колелото и черпи инфо от зъбния венец който е на карето на полуоската.На изображение ABS 1 датчика е поставен хоризонтално спрямо оста на въртене на колелото и черпи инфо от зъбния венец който е на главината за самото колело.Като свалиш колелото може сам да си направиш извода по кой начин от двата е твоята кола.Засега не мога да намеря инфо след коя година го правят по втория начин.Мисля ,че черпи инфо при теб от венец на главината без да съм сигурен обаче най-добре е да се провери.
            Прикачени файлове
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              До 12.1998г. венеца за датчика на АБС е на карето на полуоската.След това решават да го направят на главината ,но както споменах по горе по добре проверка преди да закупиш нещо а най-добре със старата част в магазина защото там много знаят,заяждат се и се мислят ,че разбират всичко все едно са били на специализация в Италия в завода на Фиат.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                Tornado написа:
                До 12.1998г. венеца за датчика на АБС е на карето на полуоската.След това решават да го направят на главината ,но както споменах по горе по добре проверка преди да закупиш нещо а най-добре със старата част в магазина защото там много знаят,заяждат се и се мислят ,че разбират всичко все едно са били на специализация в Италия в завода на Фиат.
                Ако нямаш нищо на против да допълня малко за кашата с датчиците.Защото колкото повече рових за информация толкова по противоречиви данни намерих.За моята Brava -98 г. задните са хоризонтални като са ляв и десен.Различват се по закрепването .Предните вертикални само не погледнах да видя дали не са направили и там някоя идотщина.Ползвай задължително 100% съвета на Тornado свляш носиш и показваш и ако ти филосфстват смени магазина или ги удари с датчика по главата.След като си сигурен че точно този датчик ти е за смяна не е проблем да го свалиш и да си караш.Ще ти е изключен само АБС той така или иначе не работи. Ще си имаш само най-нормални спирачки.
                BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                http://vbox7.com/play:124bedab

                Коментар

                Working...
                X