Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Яре по хайдушки.../ Сбор в централен балкан

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Яре по хайдушки.../ Сбор в централен балкан

    ...това ми е една от най-трудните теми....относно това, къде да я публикувам и относно съдържанието и, тъй като общо взето темата е с две предложения - как да си направите яре по хайдушки, както и къде можете да отпочинете за няколко дни. Реших да обединя темите в една, за по-голяма нагледност, а и в конкретният случай, за мен лично, двете неща бяха свързани...Преди да започна разказа си със снимков материал, искам да кажа, че темата е личен поздрав към "Kiro Of The Day".....става дума за "иеденето и пиенето"... ...та така, с. Чифлика се намира в троянският балкан, някъде на около 25 клм. от Троян......излиза се от града, в посока прохода Троян - Кърнаре и някъде на около километър - два преди прохода, се отбива към с. Бели Осъм, непосредствено след което е с. Чифлика........мястото е божествено, там е и познатият басейн с до колкото знам топла минерална вода. Пръщи от народ, плувки и бански и разбира се...бира... . на края на селото е вилната зона, където са и хотелите. За съжаление, нямам информация относно цени и ниво, тъй като наши много близки приятели имат вила там, в която отсядаме. Мисля, че в нета може да се намери много информация, относно хотелите там.Ще започна разказа си с историята около ярето по хайдушки. Преди това искам да обясня, че при нас беше малко като курбан, по случай неприятно събитие около семейството ми.....нещо като пренасяне в жертва на добичено, съчетано със сбора на местността, както и срещата с балканците и група приятели. За целта, разбира се първо трябва да се сдобиете с яре. Препоръчително е да е в "детска’ ярешка възраст, та да не ви "смърди" месото, след приготвянето му. Как става номера.......от предният ден се изкопава трап с дълбочина около метър и ширина колкото да напъхате тавата / ако не ви мързи, можете да изкопаете по-широк от на снимката трап, за да успеете да поберете ярето цяло, увито във фолио, а не накълцано на порции и разположено в голяма тава.....Дървата трябва да са много, тъй като всъщност трапа се пълни до горе с жарава...запалвате огъня рано сутринта и горите дървата, докато жаравата стигне до повърхността. След като се изпълни тази операция, вадите от ямата половината от жаравата...Ето как трябва да изглежда "пещта" приблизително:....ярето е разфасовано и разположено в тавата. Увкосява се по различен начин...кой както желае, в нашият случай, бе намазано обилно с краве масло и посипано с червен и черен пипер, разбира се допълнено със сол......в краищата на тавата се връзва тел с достатъчно голяма дъга, за да може в последствие да се извади от ямата...:...както ще видите по-долу, тавата се слага в ямата, върху нея се слага похлупак, зарива се с останалата жарава и най-отгоре се запечатва с пръст. И така три часа..... ето малко снимков материал:....следва тричасов надзор над ямата...където пропуши, веднага се зарива с малко пръст и се притъпква, за да не се изложи ярето. През трите часа на печене, компанията отмаря от тежкото носене на дърва ето по този начин :....желателно е групата да е голяма, "иеденето и пийенето" да е на ниво.....настроението да е приповдигнато и задължително да не се пропуска хвърлянето на "половин око" над трапа.........при настъпване на заветният час, цялата компания, половината стабилно олюляващи се, се отправят към "жертвеника":мноооого внимателно, пръстта и жаравата се отстраняват, докато се покаже капака на тавата.....също толкова внимателно капака се отстранява и задължително най-трезвения се заема със задачата да измъкне тавата от трапа:.....затаили дъх, в очакване на гледката, която ще се открие под ламарината, всички наобиколихме "главният готвач", които придоби правото, разбира се, да демонстрира резултата.....който в интерес на истината, се оказа сполучлив......ето материал:...разбира се, всеки се снима за спомен пред тавата...малко трудно беше клякането, а оператора с треперещи ръце, все пак успя да щракне момента:...и последва същинското принасяне в жертва......:....еййййй, ама ако знаете какъв сбор стана...имаше в изобилие от всичко....от троянската сливова до силистренската кайсиева, от бялото вино, до пелина, от лимонадата до фантата...настроението приповдигнато, мястото разкошно - под ореха в балкана......в комбинация на всичко това, няма начин погледа привечер да не е такъв:...малко вилиците и салфетките не си бяха на мястото, но важното е, че погледа е сериозен и отразява най-добре как сме си прекарали всички.......Поздрави на всички и се надявам рецептата и начина на приготвяне да е разбран от всички...Тук ще "подшушна" още една изпитана рецепта - "яре по хайдушки с боб"........същото като горе, само че на жаравата се слага тенджера с боб...като се свари боба, фичвате го в храсталаците и вадите ярето... ...изпитана балканска рецепта е......

    #2
    Направо ми се напълни душата.....Прекрасно сте си изкарали! Чудесен разказ
    "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

    ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
    Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

    Коментар

    Working...
    X