Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Удар на пр.Шипка-Бравото ми:(

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Удар на пр.Шипка-Бравото ми:(

    Ето и описание:Днес сутринта си паля колата и заминавам за Ямбол при Христо да сменям агр. ремък и ролки (Благодаря на него и екипа му за бързата и компетентна работа, както и за цялостното перфектно обслужване).По пътя нататък и обратно без особени проблеми.Изкаяих се на върха на прохода и започвам да спускам. Минавам 5-6км и след като излизам от десен завой (след него права около 50м) и виждам един бус който се изкачва да излиза от следващия завой в моята лента( Понеже изпреварва ТИР, в ЗАВОЙ, НАГОРЕ, малоумника).Колата пред мен(Ситроен Саксо) набива спирачки и спира на място до десния бордюр(за да избегне челен удар с буса, понеже останалите коли не правят място на буса да се прибере). Моята първа реакция е естествено е да спра. В момента в който колата спря на място чух само едни спирачки и удар- господина(на 53г) зад мен с Форд Ескорт неможа да спре. След оглед на колите се оказа че на мен ми е надрана и наместа вдлъбната задната броня, а на Форда-два фара, предна броня, маска и преден капак. Сега в понеделник трябва да ходя в застрахователната му компания(Витоша) и да се муча някакси да се разберем за щетите (защото са ми казвали че е голям зор).От тази случка си взех една поука:Не се съобразявай само с дупките по пътищата ни, но и със състоянието на асвалта( понеже форда беше с нови гуми и въпреки това се пързулна и ме удари-имаше 5-6м спирачен път).
    Bravo TD100 98'- това в Гаража
    Brava TD100 96'- Мир на праха и...
    Bravo TD100 97'- новата придобивка на брат ми....
    Какво остана да ви кажа освен "Fiat Diesel Power Forever"

    #2
    Да поясня само, че Форд Ескорд/Орион имат много скани спирачки - или коват или не спират. Няма среден вариант. Фиатите са друга бира - супер спирачки имат в комбинация с ABS. Не се учудвам никак, че да са те ударили.Иначе споко, застрахователите са затова - да плащат щетите по колата.

    Коментар


      #3
      Re: Удар на пр.Шипка-Бравото ми

      Gosho_777 написа:
      Ето и описание:Днес сутринта си паля колата и заминавам за Ямбол при Христо да сменям агр. ремък и ролки (Благодаря на него и екипа му за бързата и компетентна работа, както и за цялостното перфектно обслужване).По пътя нататък и обратно без особени проблеми.Изкаяих се на върха на прохода и започвам да спускам. Минавам 5-6км и след като излизам от десен завой (след него права около 50м) и виждам един бус който се изкачва да излиза от следващия завой в моята лента( Понеже изпреварва ТИР, в ЗАВОЙ, НАГОРЕ, малоумника).Колата пред мен(Ситроен Саксо) набива спирачки и спира на място до десния бордюр(за да избегне челен удар с буса, понеже останалите коли не правят място на буса да се прибере). Моята първа реакция е естествено е да спра. В момента в който колата спря на място чух само едни спирачки и удар- господина(на 53г) зад мен с Форд Ескорт неможа да спре. След оглед на колите се оказа че на мен ми е надрана и наместа вдлъбната задната броня, а на Форда-два фара, предна броня, маска и преден капак. Сега в понеделник трябва да ходя в застрахователната му компания(Витоша) и да се муча някакси да се разберем за щетите (защото са ми казвали че е голям зор).От тази случка си взех една поука:Не се съобразявай само с дупките по пътищата ни, но и със състоянието на асвалта( понеже форда беше с нови гуми и въпреки това се пързулна и ме удари-имаше 5-6м спирачен път).
      Ех тоя проход ма колко хора изяде паричките за ремонти.Започвам вече да бягам през Бузлуджа така и така като се прибера декември живот и здраве съм вече в Казанлък на работа.Аз там си бях и преди да изляза извън Бг ,но си пътувах всеки ден.Относно щетата и изплащането на сума дали не трябваше протокол от КАТ или ще ги излъжеш ,че е станало на паркинг.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        Ако имаш протокол от кат и каско си свиркай си ти платят и до добре.На мен сега където ме удариха отзад (много почнаха да ни ударят отзад в тоя форум....) за задна врата и броня - нови за изчукване ляв калник ,боя за тези неща и изправяне дето беше влезнал навътре лявия заден рог точно 1110лв ,а аз съм за 700лв сместен засега.А иначе незнам можеше да видите на бус-а номера май можеше и на него да се търси отговорност ма не съм сигурен
        Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
        Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
        Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

        Коментар


          #5
          За жалост нямам каско Днес на обед ходих до застрахователната му компания (Уника) и онези като гледаха колата викат"А, че то нищо ти няма на бронята, само дето е счупен единия светлоотразител и е смачкан рег. номер"Като го чух такъв скандал им вдигнах че след 4 часа ми звънят и ми викат утре да мина да си получа обещетението :D Като ги попитах колко е, ми отговарят- "90 лв. господине"Затова от мен да знаете, ако стане като в моя случай( Да чакате на ГО) се разправяйте защото нищо няма да ви дадът, ако ви видят че не разбирате от ремонти и цени (Казвам го защото съм патил със старата кола) А между другото нямам АBS.
          Bravo TD100 98'- това в Гаража
          Brava TD100 96'- Мир на праха и...
          Bravo TD100 97'- новата придобивка на брат ми....
          Какво остана да ви кажа освен "Fiat Diesel Power Forever"

          Коментар

          Working...
          X