Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте туристическа маршрут за обиколка на България?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Препоръчайте туристическа маршрут за обиколка на България?

    Здравейте, прегледах важните теми, но все пак бих искал да ми предложите интересни места, които е "задължително" да се видят. Ще ми идват на гости приятели от чужбина, които никога не са били в България и ми се иска да им покажа най-красивото от България. Ако може дайте идея за маршрут из цяла България - примерно Бузлуджа, Шипка,някои манастири, Априлци, Перперикон, Търново, естесвено морето и може би някъде другаде. Не знам точно от къде да започнем. Времето е около седмица и целта е да се видят максимално много места. Единственото условие е хотелите да са от 3звезди нагоре. Ще се пътува с два или джипа , така че пътя не е от значение, но все пак препоръчайте подходящите, за да не останат с впечатление, че всичко е само с дупки.Сега погледнах, че прохода на републиката е затворен, а Шипка е в ремонт. Минавал ли е някой скоро и ако да, какви са впечатленията му.Благодаря предварително.

    #2
    Трявна е чудесно място за базов лагер за ден-два - оттам се ходи в Търново (Царевец), Габрово (Етъра), Шипка (върха и селото от другата страна на Балкана), Дряново (Дряновския манастир), Боженци. Според мен няма нужда да се ходи на Бузлуджа.
    ::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::
    ::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R-MT EJ204 :::::
    ::::: (ex) Lancia Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::

    Коментар


      #3
      sclera_bg написа:
      Трявна е чудесно място за базов лагер за ден-два - оттам се ходи в Търново (Царевец), Габрово (Етъра), Шипка (върха и селото от другата страна на Балкана), Дряново (Дряновския манастир), Боженци. Според мен няма нужда да се ходи на Бузлуджа.
      Ако се ходи до Етъра е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се качите и до Соколския манастир! Вълшебно място...
      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
      Нека Силата на бъде с Нас...

      Коментар


        #4
        Мислех скоро да направя пътешествие през Търново, Етъра, Перперикон и обратно до София, но то е двудневен трип. Включвам манастири, пещери, какво ли не. На твое място бих започнал от там, лесно се разширява към морето, водиш ги в стария град на Созопол, но гребане по велека, на рафтинг, на Силистар на плаж, връщаш ги до Пловдив, или от там тръгваш, и после на Трявна и Търново.. много варианти. По принцип погледни в секцията какво са писали колегите, вземи една карта на България и с молив - маршрут. А хотели по 3 звезди не знам къде няма..на всякъде, щом цената и пътя не те плашат.Ето и един мнооого полезен сайт http://disagi.comЦъкни на България и ще си избереш. За хотелите също има секция.
        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

        Коментар


          #5
          Има доста места за посещаване - едва ли ще ви стигне седмица. На мен досега 36 години не са ми стигнали В южна България пътищата почти навсякъде са много добри, повечето са нови. В северна България е малко по-зле.Преди всичко кажи какви обекти предпочиташ да посетите - манастири (само тях имате да ги обикаляте 1 седмица), исторически места, природни забележителности? Най-доброто е комбинация от всички, но времето ще ви е малко.Ще спомена някои места, които според мен не трябва да подминавате. (На някои от тях и аз не съм ходил ):- Рилски манастир- Старият Пловдив- Бачковският манастир (до с.Бачково, Асеновград)- Асеновата крепост (до Асеновград)- Перперикон (до Кърджали)- Казанлък - Тракийската гробница- гр.Шипка - храм-паметника, Гробницата на Севт III (Голяма косматка)- вр.Шипка- Етъра (Габрово)- Велико Търново - Царевец и останалите му забележителности- Тракийският град Кабиле (край Ямбол)- Мадарският конник (с.Мадара край Шумен)- Плиска и мн. други...

          Коментар


            #6
            Ако се ходи до Перперикон - задължително Татул - светилището и гроба на Орфей. Триградското Ждрело и пещерите Дяволското гърло и Ягодинската. Белоградчишките скали, Магурата, пещерата Съева дупка също е страхотна и е на пътя от София за Търново... Близо до казанлък е и могилата-гробница Голямата косматка...
            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
            Нека Силата на бъде с Нас...

            Коментар


              #7
              онзи ден прекосихме стара планина през прохода Котел-Омуртаг, нов асфалт почти няма коли и камиони. Та ако минавате през този път или просто минавате през петолъчката, отбийте се в Жеравна Може и в Копривщица да ге заведеш.Ако отидете към Габрово, може би ще е интересно за тях да се докоснат и до самия географски център на България.Просто местата наистина са страшно много и 1 седмица е твърде малко време.
              Audi 1.8S златен талон

              Коментар


                #8
                Благодаря на всички за идеите. Вече си съставих горе-долу плана. На тях им е мерак да разгледат всичко, но времето е много ограничено.Ще се тръгва от София 100% и вероятно: - Рилски манастир - Пловдив - може би Трявна или Априлци - Габрово, Търново - Балчик - Варна - Бургас -> Сл.бряг - Кърджали-Перперикон - Пазарджик - Пловдив - СофияКакво мислите. Дали ще успея да или пък е малко. За карането няма никакъв проблем - много са издръжливи, а мисля че и аз няма да имам проблем, защото ще взема голяма кола, може би джип. Някаква идея от къде да ги прекарам да си пробват джиповете. Някакъв не много труден терен, че не са кой знае какво - Хюндай Таксън. Препоръчайте някакво интересно място, до което се стига по черен път или нещо подобно.Благодаря още веднъж.

                Коментар


                  #9
                  Сега погледнах в съседната тема, че тече ремонъ на пътя Търново - Варна. Може ли да се мине без много чакане или да търся обходен маршрут? Мерси предварително.

                  Коментар


                    #10
                    vital написа:
                    Сега погледнах в съседната тема, че тече ремонъ на пътя Търново - Варна. Може ли да се мине без много чакане или да търся обходен маршрут? Мерси предварително.
                    Няма смисъл от обходен маршрут...От Търново до Омуртаг се отбиваш през някакви села за 10-тина минути...то беше преди 1 месец, сега може да са го оправили, но от Омургат към Варна си нямам никаква идея как е пътя...но прохода Омуртаг-Петолъчката е много добре направен...

                    Коментар


                      #11
                      При Рилския манастир ги отведи и на гроба на св. Иван Рилски (т.н. Провирало) и до Кирилова (бившата Партизанска) поляна. Там може да се усети що за планина е Рила.
                      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                      Нека Силата на бъде с Нас...

                      Коментар


                        #12
                        kiro_of_the_day написа:
                        При Рилския манастир ги отведи и на гроба на св. Иван Рилски (т.н. Провирало) и до Кирилова (бившата Партизанска) поляна. Там може да се усети що за планина е Рила.
                        Просто е задължително А относно пазарджикия район мисля да наминеме около яз Батак и съответно Цигов чарк. Може ли да препоръчате хотел или къщичка под наем. Нещо по-новичко и по-възможност по-луксозно, Става въпрос за около 12(+-2)човека.Потърсих в нета, но нямам много време, защото съм още на работа(тръгвам след малко за Пловдив).

                        Коментар


                          #13
                          Сега се връщам от отпуска и мога да ти препоръчам да отидете и до Мелник, оттам е близо до Рупите - гробът на баба Ванга, по-насевер ждрелото на река Ерма при Трън, междувременно Рилския манастир...
                          Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                          Коментар


                            #14
                            vital написа:
                            kiro_of_the_day написа:
                            При Рилския манастир ги отведи и на гроба на св. Иван Рилски (т.н. Провирало) и до Кирилова (бившата Партизанска) поляна. Там може да се усети що за планина е Рила.
                            Просто е задължително А относно пазарджикия район мисля да наминеме около яз Батак и съответно Цигов чарк. Може ли да препоръчате хотел или къщичка под наем. Нещо по-новичко и по-възможност по-луксозно, Става въпрос за около 12(+-2)човека.Потърсих в нета, но нямам много време, защото съм още на работа(тръгвам след малко за Пловдив).
                            Комплекс "Ливадите" (бе да вземат да ми плащат вече процент от там )Намира се съвсем близо до яз.Батак, в посока Пазарджик.Справка - тук: http://www.velingrad.bg/livadite/index.html

                            Коментар


                              #15
                              Immortal написа:
                              Комплекс "Ливадите" (бе да вземат да ми плащат вече процент от там )Намира се съвсем близо до яз.Батак, в посока Пазарджик.Справка - тук: http://www.velingrad.bg/livadite/index.html
                              Супер изглежда Благодаря много. Може да мина към Сливен някой път

                              Коментар

                              Working...
                              X