Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Отлепи старата винетка!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Отлепи старата винетка!!!

    На племенника ми са му съставили акт за изтекла винетка. Случая е следния - кара си колата към къщи и го спират полицаи. Документи, триъгълници, аптечки - всичко изрядно. Минава единия полицаи отпред и следва "Вие знаете ли че ви е изтекла винетката?""Разбира се че знам, но нали карам в София, където винетки не се искат" - отговаря племенника. - Това няма значение. След като е изтекла, значи е трябвало да я свалите от стъклото и по чл.Х, т.Y, ал.Z ви съставяме АКТ за "подвеждане на контролните органи" и отнемане на еди-колко си точки. Племенникът помислил че се майтапят и си казал - това не може да бъде. Да, ама не. Написали му акт и утре отива да си го вземе от КАТ. Значи поуката е че има точка от ЗДП, по която могат да ви глобят, ако на стъклото ви има дори ЕДНА НЕВАЛИДНА ВИНЕТКА!!!

    #2
    Аз това отдавна го разправям на познати и приятели, ама никой не ми вярва, или по-скоро никой не вярва, че полицаите ще се заяждат дотолкова. Очевидно съм бил прав.А иначе ето точките от закона:чл.100, ал.4.(2) (Нова - ДВ, бр. 6 от 2004 г.) Водачът на моторно пътно превозно средство е длъжен да постави валиден винетен стикер за платена винетна такса съгласно чл. 10, ал. 2 от Закона за пътищата в долния десен ъгъл на предното стъкло на моторното пътно превозно средство при движение по републиканските пътища и да премахва незабавно винетния стикер след изтичането на неговата валидност.Чл.179 (3) (Нова - ДВ, бр. 6 от 2004 г.) Водач, който управлява пътно превозно средство по републиканските пътища, за което не е заплатена съответната винетна такса по чл. 10, ал. 2 от Закона за пътищата , или управлява пътно превозно средство, на което е поставен невалиден винетен стикер или винетен стикер с изтекъл срок, се наказва с глоба, както следва:1. при управление на пътно превозно средство, предназначено за превоз на товари с над 2 (две) оси, на състав от пътни превозни средства, както и на пътните превозни средства по чл. 10а, ал. 6, т. 3, 4 и 5 от Закона за пътищата с над 2 (две) оси - 1000 лв.; 2. при управление на пътно превозно средство, предназначено за превоз на пътници с повече от 8 (осем) места за сядане, без мястото на водача, или на пътно превозно средство, предназначено за превоз на товари с 2 (две) оси, както и на пътните превозни средства по чл. 10а, ал. 6, т. 3, 4 и 5 от Закона за пътищата с 2 (две) оси или на теглещо ремарке, за което не е платена отделна винетна такса - 500 лв.;3. при управление на пътно превозно средство за превоз на пътници с 8 места, без мястото на водача - 200 лв.;4. при управление на пътно превозно средство за превоз на пътници с 8 или по-малко места с мястото на водача - 100 лв.Честито на печелившите!

    Коментар


      #3
      Преди се чудех за какво хората си слагат лепенка "среден пръст" на колите. Е в тоя случай не е излишна!!!
      ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
      // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

      Коментар


        #4
        Executer написа:
        Преди се чудех за какво хората си слагат лепенка "среден пръст" на колите. Е в тоя случай не е излишна!!!
        Правилно само средния ще им помогне.Това вече е прекалено за изтекла винетка акт.Следващия акт може да е за неправилна позиция на тялото зад волана или защото не го държите по правилата.Започва да става лукс ,притежанието и управлението на автомобил в България.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          Това е начина да не се кара с изтекли винетки. А как хубаво се лепят с мед Нали няма наказание за залепена с мед винетка, че ние тук с една годишна на 5 коли караме
          no pain no pain

          Коментар


            #6
            AlBundy написа:
            Това е начина да не се кара с изтекли винетки. А как хубаво се лепят с мед Нали няма наказание за залепена с мед винетка, че ние тук с една годишна на 5 коли караме
            Къде е това "тук"? В Чикаго ли?
            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
            Нека Силата на бъде с Нас...

            Коментар


              #7
              Immortal написа:
              Аз това отдавна го разправям на познати и приятели, ама никой не ми вярва, или по-скоро никой не вярва, че полицаите ще се заяждат дотолкова. Очевидно съм бил прав.А иначе ето точките от закона:чл.100, ал.4.(2) (Нова - ДВ, бр. 6 от 2004 г.) Водачът на моторно пътно превозно средство е длъжен да постави валиден винетен стикер за платена винетна такса съгласно чл. 10, ал. 2 от Закона за пътищата в долния десен ъгъл на предното стъкло на моторното пътно превозно средство при движение по републиканските пътища и да премахва незабавно винетния стикер след изтичането на неговата валидност.Чл.179 (3) (Нова - ДВ, бр. 6 от 2004 г.) Водач, който управлява пътно превозно средство по републиканските пътища, за което не е заплатена съответната винетна такса по чл. 10, ал. 2 от Закона за пътищата , [b]или ...Честито на печелившите!
              я вижте болднатия текст ...ако са ви съставили акт при движение в града спокойно може да го обжалвате!

              Коментар


                #8
                Е улиците в града не са ли Републикански. Може би са КМЕТСКИ

                Коментар


                  #9
                  Stilo написа:
                  Е улиците в града не са ли Републикански. Може би са КМЕТСКИ
                  Пътищата в рамките на населените места са публична общинска собственост. Поддържат се от съответната община!
                  VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                  VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                  VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                  VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                  Нека Силата на бъде с Нас...

                  Коментар


                    #10
                    Immortal написа:
                    чл.100, ал.4.(2) (Нова - ДВ, бр. 6 от 2004 г.) Водачът на моторно пътно превозно средство е длъжен да постави валиден винетен стикер за платена винетна такса съгласно чл. 10, ал. 2 от Закона за пътищата в долния десен ъгъл на предното стъкло на моторното пътно превозно средство при движение по републиканските пътища и да премахва незабавно винетния стикер след изтичането на неговата валидност.Чл.179 (3) (Нова - ДВ, бр. 6 от 2004 г.) Водач, който управлява пътно превозно средство по републиканските пътища, за което не е заплатена съответната винетна такса по чл. 10, ал. 2 от Закона за пътищата , или управлява пътно превозно средство, на което е поставен невалиден винетен стикер или винетен стикер с изтекъл срок, се наказва с глоба, както следва:1. при управление на пътно превозно средство, предназначено за превоз на товари с над 2 (две) оси, на състав от пътни превозни средства, както и на пътните превозни средства по чл. 10а, ал. 6, т. 3, 4 и 5 от Закона за пътищата с над 2 (две) оси - 1000 лв.; 2. при управление на пътно превозно средство, предназначено за превоз на пътници с повече от 8 (осем) места за сядане, без мястото на водача, или на пътно превозно средство, предназначено за превоз на товари с 2 (две) оси, както и на пътните превозни средства по чл. 10а, ал. 6, т. 3, 4 и 5 от Закона за пътищата с 2 (две) оси или на теглещо ремарке, за което не е платена отделна винетна такса - 500 лв.;3. при управление на пътно превозно средство за превоз на пътници с 8 места, без мястото на водача - 200 лв.;4. при управление на пътно превозно средство за превоз на пътници с 8 или по-малко места с мястото на водача - 100 лв.
                    Не е така, emdless, прочети внимателно червените изречения, и после сините. Никъде не е казано, че изтеклия стикер трябва да се свали като караш по републиканските пътища. Просто трябва да се свали НЕЗАБАВНО след изтичането му. Нарушението е НЕ СВАЛЯНЕТО на стикера, а не движението по републикански пътища с несвален стикер.Не ме карайте да тълкувам закона, има си юристи за тая работа. Аз съм инженер.

                    Коментар


                      #11
                      kiro_of_the_day написа:
                      Къде е това "тук"? В Чикаго ли?
                      Ти да не би да оспорваш къде живее Ал Бънди Да. Правилното тълкуване го е дал Immortal -> Винетката трябва се свали след изтичане, независимо къде си караш колата. Същото важи и за знака за ГО, както и ГТП
                      no pain no pain

                      Коментар


                        #12
                        Immortal написа:
                        Не ме карайте да тълкувам закона, има си юристи за тая работа. Аз съм инженер.
                        Не е въпроса до тълкуване, а до внимателно прочитане и разбиране смисъла на написаното.
                        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                        Нека Силата на бъде с Нас...

                        Коментар


                          #13
                          според мин най-простото тълкуване е че трябва да се махне след като изтече срока, ама нали все извъртяни неща пишат и от там различни тълкувания.В случая куката е решил да спази закона така както го разбира, но дали е прав или не съда мое да каже.А междудругото в закона има още един куп други интересни нещица
                          Audi 1.8S златен талон

                          Коментар


                            #14
                            kiro_of_the_day написа:
                            Immortal написа:
                            Не ме карайте да тълкувам закона, има си юристи за тая работа. Аз съм инженер.
                            Не е въпроса до тълкуване, а до внимателно прочитане и разбиране смисъла на написаното.
                            Колега, иска ни се да си прав, но за съжаление не си. Истината е че има значение само как се тълкува закона а не как ние го разбираме. А относно старите винетки - нямам думи - че не трябва да стоят, не трябва, че има коли дето са като елхички - и това е факт, но и че ш*баните куки все едно не са българи а те гледат по-зле и от враг - и това е факт. Просто е искал да издои човечеца и като не е имал за какво да се хване ... както се казва във вицовете - и хорце ще ти врътне само и само да му залепиш 10 лв. на челото.
                            Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

                            Коментар


                              #15

                              Коментар

                              Working...
                              X