Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За любителите на ненормално малката дистанция

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За любителите на ненормално малката дистанция

    Преди малко се прибрах от пътуване в провинцията. Нагледах се на всякакви произшествия (кон след удар влязъл в кабината на баничарка, ремарке с кола отгоре, откачило се от теглича на бус преработен на автовоз, и др.) но най-накрая - едно безумие, което ме изкара извън нерви. На магистралата на Витиня, един с Audi 80, се залепи зад мен на дистанция от половин метър... При това карам с разрешената за участъка скорост от 130 км/ч. Понеже изпреварвах дълга колона от автомобили по баира, няма къде да отбия и си карам, но тоя напира отзад все едно съм длъжен да се хвърля през мантинелата в насрещното, за да му сторя път. През прозореца му дадох знак, да увеличи дистанцията от мен, че ако се наложи да спря по някаква причина (някой от колоната може да реши да изпреварва и той) да има време да реагира, а не за ми се забие в багажника. Тоя обаче продължава да ми е отзад. Аз в огледалото за обратно виждане не му виждам не фаровете, а и предния капак - толкова е близо. Включих на 4-та и му избягах напред... но по нанадолнището идва пак зад мен, при скорост от вече 170-180 и пак така - плътно в багажника ми. При тази скорост вероятно се сещате че аз пак съм в лявата лента (всъщност не съм я и напускал) - и съответно изпреварвам коли от натоварения трафик. И така до Долни Богров, където вече ограничението си е 60 км/ч. Намалявам, защото там в такива дни седят полицаи, а оня отзад ми присветква. Причерня ми - натиснах 1-2 пъти спирачки да се освести, че има по-дълъг спирачен път от мен, като вторият път почти спрях, а тоя от зор почти се беше залепил за предното си стъкло. Но циганина явно си бе наумил да се самоубива (не ми се рискуваше задната ми броня) и след като се освободи дясната лента, си дадох мигач и го пускам напред да си троши главата - тоя минава пред мен и почва да ме затиска в мантинелата. Намалих и го оставих да си търси смъртта сам... с неговия кошник. Знам че това повечето от вас ще кажат "такива ситуации са ежедневие", но какво правите когато някой ви се е залепил в багажника на непростимо малка дистанция? На тали ако нещо стане, той ще си го отнесе от закона, но аз не мога заради такива да си рискувам бронята и задницата...А сега ме чака 5-килограмов СОМ!!!

    #2
    Следващия път просто се прибери в дясно и го пусни да мине. Може да не е добър като този
    no pain no pain

    Коментар


      #3
      AlBundy написа:
      Следващия път просто се прибери в дясно и го пусни да мине. Може да не е добър като този
      Е чак пък толкова натискане наистина може и да го пробвам как са му рефлексите както имам и драскотина на задната броня тъкмо ще я оправи.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        AlBundy написа:
        Следващия път просто се прибери в дясно и го пусни да мине. Може да не е добър като този
        В смисъл?Кой е в нарушение смяташ?

        Коментар


          #5
          Сори, че на задната ти седалка не е имало някой да му покаже дулото на един Макаров... такива точно това заслужават!
          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

          Коментар


            #6
            Дръпвам 30..40 метра напред и след това рязко рязко спирачка докато се приближи доста. След това пак дръпвам напред. Обикновенно ме разбират.
            Fiat Ritmo 105TC
            1600cc 105к.с.

            Коментар


              #7
              @ стилоРазбира се, че не си ти. Но не го знаеш пиян ли е, дрогиран ли е или е просто гъзар. При всички вариянти живота ти е застрашен, т.к. при тези скорости поднасяне на задница след удар е малко трудно за удържане.Нали знаеш - по умния отстъпва
              no pain no pain

              Коментар


                #8
                Това за "Макаровия" го знам, но по закон нямаш право да изнасяш личното си оръжие извън дома, освен ако не си на служба. Тогава закона ще е срещу мен.А за спирачката ако отзад не бяха детето и жена ми нямаше да се замисля. Броня за смяна ще се намери. Но дали ще е само броня

                Коментар


                  #9
                  В Турция има едно хубаво правило и тук го използват този който е отзад е виновен! Да кажа ако брат ми не ви се е похвалил го удариха отзад той си беше виновен (според мен) щото много рязко е набил спирачка, само че онзи е отзад и той е виновен! Та ако ви се случи внимавайте вие да не сте отзад че не е добре имаме ограничен брой точки в талона :D
                  >>> PUNTO POWER - HGT<<<

                  Коментар


                    #10
                    В такива случаи (и на мен ми се случват доста често) правя следното, и то ВИНАГИ работи:Тъй като винаги карам на фарове, включвам за кратко фаровете за мъгла. На Темпрата са от двете страни и всички си мислят че натискам спирачка. Следва натискане на спирачка от тяхна страна, при което аз си се отдалечавам. Ако е както казваш, на магистралата - при първа възможност го пускам да мине напред. Но това със светлините за мъгла не му се разминава де.

                    Коментар


                      #11
                      И тука в Бургас, който е отзад е виновен. Преди 2 години колегата участва във верижна катастрофа на моста към Трапезица - беше последен от 4 коли и писаха, че той е виновен.. че ходи да подава жалба после
                      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                      Коментар


                        #12
                        А съгласно закона (ЗДвП), водачът е длъжен да се движи с такава скорост и на такава дистанция, че ако предният автомобил спре внезапно, да може да спре без да се блъсне в него (перифразирах). Така че не само в Бургас е така. Всеки, който се блъсне в предния автомобил Е ВИНОВЕН.

                        Коментар


                          #13
                          Аз пък имам един здрав теглич отзад... да видим дали радиатора му е по-здрав!

                          Коментар


                            #14
                            //// написа:
                            Аз пък имам един здрав теглич отзад... да видим дали радиатора му е по-здрав!
                            А за тези тегличи бях писал веднъж колко ги мразя още когато бях обикновен участник пешеходец в движението.Как боли само ако се удариш докато минаваш покрай паркирана кола с теглич.
                            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                            Коментар


                              #15
                              Tornado написа:
                              //// написа:
                              Аз пък имам един здрав теглич отзад... да видим дали радиатора му е по-здрав!
                              А за тези тегличи бях писал веднъж колко ги мразя още когато бях обикновен участник пешеходец в движението.Как боли само ако се удариш докато минаваш покрай паркирана кола с теглич.
                              От един месец съм махнал теглича. , но понякога и аз се "залепям" щото ако оставя разстояние между мен и предния все някой се опитва да ме притеснява и да се завира на м... си в п.... Съжалявам, че се изразих толкова грубо, но... налагало ми се е и аз да не спазвам необходимата дистанция. Убеден съм, че не съм само аз...

                              Коментар

                              Working...
                              X