Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Части за Типо - пролетно-есенно почистване!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Части за Типо - пролетно-есенно почистване!!!

    от пролетно почистване отидохме на лятно - вече настана време да изпразвам мазето, сложил съм символични цени на всичко, ако на някой ще ми свърши работа някой чарк да заповяда, имам възможност да съм там само събота и неделя, до началото на септември съм тук! Телефона ми е 0898437121, че във форума ще влизам рядко. Такаааа... настана пролет и дойде време да разчистим мазето. За мое учудване там се оказаха налични бая части от бившето ми Типо, геройски загинало спасявайки собственика си - мен - при челен удар преди малко повече от 2 години.Слагам снимки, впоследствие ще разяснявам. Цени - народни. Иначе след месец-два всичко ще е на боклука. Постепенно ще описвам какво има на снимките - това е всичко, което е останало, друго няма. Правил съм ги преди една седмица, така че може да съм позабравил какво има, но ще попълвам описите постепенно. ПОвечето неща са мръсни, т.к. са седели 2 години в мазето, при измиване придобиват съвсем друг вид - имайте го предвид. За контакти - ЛС или в темата. Снимка 1: Заден капак, перфектно състояние (10 лв. необорудван), чистачката работи (10 лв.), има и амотрисьорчета (5 лв.). Мокет - също добър, няма прокъсвания, просто е прашасал. (10 лв.) Снимка 2: Предна дясна врата, (10 лв. необорудвана) има си всичко по нея вкл. огледало - ръчно (10 лв.) (10 лв.) , и ел.стъкло, с дребни забележки по боята от преди. Снимка 3: Задна дясна врата, беше ударена от преди, т.е. ламарината е леко хлътнала, един колега взе нещо по заключването иначе всичко и е на място (10 лв.) . Снимка 4: Резервоар, известният пластмасов резевроар, за който завиждат притежателите на Опел, когато започне да гние техния - факт. Едва ли някой ще го купи, и накрая ще го изхвърля. Какво да се прави, резервоарът на Фиат е вечен. Няма го вече уредчето, което отчита налягането на бензина, но капачката си стои - оригиналната с ключ. (10 лв., с капачката 15 лв.) Снимка 5: Тук какво има... Педал за спирачката, това се вижда. Другото ИНТЕРЕСНО нещо е завъртулката, която заключва резервната гума, ако на някой му липсва - сега е момента да се обзаведе. Онова голямото нещо е парното - корпуса е напукан, но може да има някой чарколяк за нуждаещи се - моторче например (5 лв.) ? Това продълговато нещо с каренцето е основната причина волана да не ми пробие гръдния кош а да се изкриви нагоре - при някои по-стари автомобили го няма и причелен удар волана пронизва водача и го забива за седалката. Хубаво нещо, бих го дал на музея на Фиат - с благодарност, С.... Г...... Има контактен ключ на него, да добавя. Снимка 6: Комплект задни седалки - като се изчеткат стават перфектни. Канех се да си правя табуретки от тях за вилата, ама първо вила трябва да си построя. (20 лв.) Снимка 7: Кори за задни врати - дясната както казах беше взимано нещо от вътре и съответно кората бе свалена, а лявата врата я имам на части. (5 лв. за чарк) Снимка 8: Задна броня, много хубава, не я гледайте че е мръсна. (20 лв.) Снимка 9: Тук се виждат амортисьорчетата за задния капак (5 лв.) , конзолата с врътките на парното (5 лв.) - има ги и тях на следващи снимки, и механизма за заключване на петата врата (10 лв.) . Снимка 10: Какво виждаме тук - някакво уплътнение, ръчен механизъм за дясно задно стъкло, плафона за лампата в купета - супер плафон (5 лв. за чарк) , и три стопа - единия е счупен в основата, ама ако му трябва на някой... Здравите учудващо са с различни нюанси на бялото (20 лв. за здрав, счупения на аванта) . Снимка 11: Тук започват джунджуриите.... Лостче за чистачки (5 лв.) . Горното панелче за панелчето с врътките на парното от предната снимка, както и самите врътки. (5 лв.) Копче за аварийни мигачи. (5 лв.) Осветление за багажника (5 лв.) . Някаква дръжка за шофьорска врата (срещу 1 бира) . Запалка с основата за поставянато и, пепелника го няма. (5 лв.) Капаче с нивомер, май за спирачната течност беше. (5 лв.) Нещо гумено, което стърчи под задната броня, докато не я демонтирах не знаех че го има. (5 лв.) Всички духалки за парното са налични, както и три дръжки за тавана. (5 лв. за бройка от всичко) Виждат се и четири оригинални болта за Фиат. И другите два педала. А онова голямото метално нещо не знам какво е. (5 лв.) Снимка 12: Така мечтаната от мнозина кора за багажника без дупки за колони. Липсва и само едното краче, иначе е супер, не дрънка. (10 лв.) Снимка 13: Оригиналните калобрани за Типо. Много добре седят, променят фасона отзад на колата, ТОП оферта. (5 лв.) Много гумени уплътнения. (10 лв.всичките) Онова чудо, дето излиза от филтърната кутия. (5 лв.) Разни други работи - кой каквото види по 1 лв. или срещу 1 бира . Снимка 14: Задни колани барабар с пластмасите, други пласмаси по интериора, по праговете ги няма. Малкото стъкло на задна лява врата. (5 лв. бройката) Снимка 15: Голямото стъкло за задна лява врата. (10 лв.) Пълен комплект уплътнения за багажник - мокет, дунапрен два вида отдолу и странични уплътнения. (10 лв.) Газовта уредба замина. Тубата за бензин не я продавам. Снимка 16: Кашон с още по-големи дреболии. Различавам клаксон, и жило за смукач. по 2 лв. кой какво си хареса Снимка 17: Останалите духалки за парното (20 лв. сите) , дръжки за врати вътрешни, една външна, една за стъкло (2 лв. за дръжка) , решетки за говорителите на таблото (10 лв.) . Пластмаси които седят до малките стъкла на задните колонки. (5 лв.) Оригиналните тонколони от Фиат - за вторични суровини. Лопата - с нея си мета мазето. Кофите и тенекията от сирене - без коментар.

    #2
    Амортисьорчетата в какво състояние са? Питам тъй като моите държат прилично. Проблема идва зимно време като застудее и започват да не държат, та за това питам в какво състояние са? Иначе 5лв. бройката или двете?От таблото да ти е останал бутона, с който се сверява часовника? Може и за нулиране на километража - мисля, че са еднакви.Мераклия съм и за калобраните - заплювам си ги!
    FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
    ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

    Коментар


      #3
      Бутона за аварийните-вероятно ще стане и за Темптата.
      Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

      Коментар


        #4
        Като за начало заплювам кората! Утре ще ти звънна!
        ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
        // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

        Коментар


          #5
          Задния капак и централното за него са продадени

          Коментар


            #6
            maiden написа:
            Задния капак и централното за него са продадени
            така е :D
            Executer написа:
            Като за начало заплювам кората! Утре ще ти звънна!
            понеже гледам и ЛС имам за кората - кой от двама ви ми звънна?
            lu40 написа:
            Бутона за аварийните-вероятно ще стане и за Темптата.
            нямам го

            Коментар


              #7
              Executer написа:
              Като за начало заплювам кората! Утре ще ти звънна!
              понеже гледам и ЛС имам за кората - кой от двама ви ми звънна?На този който е писал в по-ранен час!
              ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
              // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

              Коментар


                #8
                emdless4 написа:
                lu40 написа:
                Бутона за аварийните-вероятно ще стане и за Темптата.
                нямам го
                А на снимка 11 какво е това мъничко черничко между дръжката и разни врътки?
                Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

                Коментар


                  #9
                  lu40 написа:
                  emdless4 написа:
                  lu40 написа:
                  Бутона за аварийните-вероятно ще стане и за Темптата.
                  нямам го
                  А на снимка 11 какво е това мъничко черничко между дръжката и разни врътки?
                  Я! Верно бил бутона за аварийките, къде съм гледал. Идвай да си го взимаш. :D
                  Executer написа:
                  На този който е писал в по-ранен час!
                  Към четвъртък-петък може да се видим някъде да я вземеш

                  Коментар


                    #10
                    Идват събота и неделя! Време е за пазаруване на чарколяцииииии!!!!Звънете, само да не е рано сутрин Yellow_Flash_Colorz_PDT_42 0898437121

                    Коментар


                      #11
                      Извинявай, ама прочетох някъде жило за смукач. В тоя ред на мисли - колата карбуратор ли е била и дали пазиш още карбуратора
                      - '06 FIAT Grande Punto 1.9 Multijet 130ps -

                      Коментар


                        #12
                        не видях рамената на чистачкитеако има ми трябва лявото че му превъртя оста снощи ?
                        Fiat Marea 1.8i 16v HLX, 97г.

                        Коментар


                          #13
                          borkoi написа:
                          не видях рамената на чистачкитеако има ми трябва лявото че му превъртя оста снощи ?
                          няма ги отдавна, сори
                          BrumBrum написа:
                          Извинявай, ама прочетох някъде жило за смукач. В тоя ред на мисли - колата карбуратор ли е била и дали пазиш още карбуратора
                          смукач имам, ама карбуратор азамина отдавна с двигателя

                          Коментар


                            #14
                            Ето списък на всичко, което е останало към момента:механизъм с моторче за задната чистачкаосветление за номераамотрисьорчета - стават за временно ползванеМокет - също добър, няма прокъсвания, просто е прашасал.Предна дясна врата,огледало - дясно ръчноел.стъкло - предно дясно.Задна дясна врата - ламарината е леко хлътналаРезервоар- Няма го вече уредчето, което отчита налягането на бензина,капачката за резервоара -с ключ.завъртулката, която заключва резервната гума,парното - корпуса е напукан, но може да има някой чарколяк за нуждаещи се - моторче напримерконтактен ключКомплект задни седалкиКори за задни врати -Задна броня,конзолата с врътките на парнотомеханизма за заключване на петата вратаръчен механизъм за дясно задно стъкло,задни стопове 2 бр.още един стоп - десен, счупен в основатаЛостче за чистачки (5 лв.) .Копче за аварийни мигачи.Осветление за багажникаЗапалка с основата за поставянато и,Капаче с нивомер, май за спирачната течност беше.Нещо гумено, което стърчи под задната броня, докато не я демонтирах не знаех че го има.Лява и дясна духалка на парнототри дръжки за тавана.четири оригинални болта за Фиат.кора за багажника без дупки за колони. Липсва и само едното краче, иначе е супер, не дрънка.Оригиналните калобрани за Типо. - в момента не знам къде саМного гумени уплътнения.Онова чудо, дето излиза от филтърната кутия.Задни колани барабар с пластмасите, други пласмаси по интериора, по праговете ги няма.Малкото стъкло на задна лява врата.Голямото стъкло за задна лява врата.Пълен комплект уплътнения за багажник - мокет, дунапрен два вида отдолу и странични уплътнения.Останалите духалки за парнотодръжки за врати вътрешни, една външна, една за стъклоПластмаси които седят до малките стъкла на задните колонки в цвета на колата - сивиeverything must go :D

                            Коментар

                            Working...
                            X