Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Пунто-гасящ резистор за вентилатора в купето.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Пунто-гасящ резистор за вентилатора в купето.

    Колеги,моля ви за схемата на този гасящ резистор-за една плочка с 2-3 графични съпротивления по магазините ми искат 52 лева! Ако знам стойностите им,ще си го ремонтирам сам.

    #2
    Предполагам, че съпротивленията са с "цветен код", т.е. не са маркирани директо на корпуса стойностите, а има няколко цветни ивички. В този случай решението е просто, не ти трябва схема, просто влизаш в някой магазин за електронни компоненти и им показваш платката. Те ще разчетат цветния код и ще ти кажат дали имат тези стойности. Цените на съпротивленията са нищожни: 0.25 и 0.5W са по 10-15 стотинки, до 2W са в порядъка 20-50 стотинки.Ако си в София ти препоръчвам магазина на ул. Поп Богомил 42, стига се по бул. М. Луиза, последната пряка в дясно преди Лъвов мост като идваш от Халите, на 10-15 метра от ъгъла.
    2.4 JTD

    Коментар


      #3
      Ernom написа:
      съпротивленията 0.25 и 0.5W, до 2W
      Мисля си че не биха ти свършили работа .... но ... ако искаш опитай ... просто някой с пунто да ти каже стойностите им като ги замери с омметър ....А защо няма да станат? - мисля че трябва да са много по-мощни ... 10-15 W .... ако са както на темпрата .... през там тече тока на мотора на вентилатора ..........
      Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

      Коментар


        #4
        На Богомил не ходете-там са страхотни скъпчии
        Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

        Коментар


          #5
          Re: Фиат Пунто-гасящ резистор за вентилатора в купето.

          Иво написа:
          Колеги,моля ви за схемата на този гасящ резистор-за една плочка с 2-3 графични съпротивления по магазините ми искат 52 лева! Ако знам стойностите им,ще си го ремонтирам сам.
          Съпротивленията са жични-на самия блок пише В 837-стойностите са както следва :1-2=1.1ома,2-3=0.5 ома3-4=0.4ома;това е за мотор с 4 скорости ! Мощноста им може да се сметне-по тези данни и консумирания ток...>>15W...Успех !
          Ex. Grande Punto Driver

          Коментар


            #6
            Незнам каква е конструкцията но ако позволява открит монтаж може да ги изработиш от кантал (реотан от печка например) но закрепването трябва да е с твърда връзка защото този материал не се запоява.
            АЛ.ПЕТРОВ
            FIAT PUNTO 1.2 8V

            Коментар

            Working...
            X