Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ремонт на спирачни апарати/втулки ??? добавих снимки :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ремонт на спирачни апарати/втулки ??? добавих снимки :)

    Здравейте колеги,Знам че доста е обсъждано, но искам да уточня някой неща.Става дума за спирачните апарати дето на 3/4 от колегите дразнещо хлопат.Вчера със колегата //// гледахме как са направени неговите и доколкото виждам там където влиза оста/водача, има втулка която ни се струва че е набита, което пък от друга страна означава че може да се смени/избие/разпробие, и да се набие нова втулка с което да се приключи досадното подрънкване при малки неравности.Въпроса ми е някой има ли идея дали наистина е с втулки?Дали се продават някакви втулки ремонтни, и ако няма(най-вероятното)?От какъв материал да си направя нови втулки, и какви допуски трябва да има отвора, понеже там имаме загряване при спиране....респективно разширение на метала?
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
    сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
    ИТАЛФЕСТ 2007

    #2
    Специално за апаратите система Lucas в магазините за Шкода продават ремонтни размери / първи и втори /на щифтоветете-сменял съм на Пунто-Мк-1-90-стават 1:1-комплекта вкл.4 бр.шифтове+болтовете със законтряща намазка,гумените маншони и силиконова смазка-цена~12-15 лв.Води се резервна част за Фаворит/Фелиция ...
    Ex. Grande Punto Driver

    Коментар


      #3
      А отворите дали се райбероват? Те са износени на конус (мисля си, не съм ги мерил). За да се получи цилиндрична форма на отворите и коректна хлабина между водачите и отворите, мисля да им ударя един райбер. Не се ли посочват ремонтните размери на водачите за шкода?

      Коментар


        #4
        А не се ли прави нова дупка в шенкела и така?
        N.Y. State of Mind

        Коментар


          #5
          При конусно или елипсовидно износване отворите се райбероват.Диаметъра на щтифтовете не го дават-води се само под различен парт NoМалко трудно е измерването диаметъра на щтифтовете с шублер или микрометър,защото на 120 гр.имат скосове/канали за задържане на смазката и по-леко триене
          Ex. Grande Punto Driver

          Коментар


            #6
            Гледайки в момента водачите на Типо-то - има вариант да се измерят и с микромер и с шублер. Що се касае за шкодовите обаче, трябва да ги видя и ако може - ще ги измеря. Остава висящ въпроса - каква да е хлабината? Там имаме интензивно нагряване, в резултат - топлинно разширение на детайлите.

            Коментар


              #7
              vesko.t написа:
              Специално за апаратите система Lucas в магазините за Шкода продават ремонтни размери / първи и втори /на щифтоветете-сменял съм на Пунто-Мк-1-90-стават 1:1-комплекта вкл.4 бр.шифтове+болтовете със законтряща намазка,гумените маншони и силиконова смазка-цена~12-15 лв.Води се резервна част за Фаворит/Фелиция ...
              А тези спирачни апарати каква система се водят и дали ще станат тези ремонтни комплекти от Шкода? При мен хлопането идва от долния водач. Пунто МК1 1.1.
              Прикачени файлове
              Пунто 1.1 1994 г.

              Коментар


                #8
                mmony написа:
                [А тези спирачни апарати каква система се водят и дали ще станат тези ремонтни комплекти от Шкода? При мен хлопането идва от долния водач. Пунто МК1 1.1.
                За тези от снимката Шкодовите комплекти не стават.
                Ex. Grande Punto Driver

                Коментар


                  #9
                  И мойте хлопат та искам да попитам това дали е проблем в смисъл дали някой път няма да мога да спра или само е дразнещ шум и толкова.
                  Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                  Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                  Коментар


                    #10
                    В повечето случаи не е проблем, а само дразнещ шум , но т.к .става въпрос за спирачки,добре е да се чуе,провери и прецени от специалист
                    Ex. Grande Punto Driver

                    Коментар


                      #11
                      Не няма никакъв проблем. Като си смених накладките разгледах подробно апаратите. Конструктивно няма как да излезне спирачният цилиндър заедно с подвижната част на апарата, тази която се сваля за да напъхаш новите накладки. При мен тя се държи на два цилиндрични болта (предполагам на това казвате водачи), по които се плъзга точно през втулки. Тези болтове се развиват с шестограм 7мм и са в маншони да не се цапат и така да затруднят движението на апарата. Като ги развих ги почистих много добре с разредител и след това ги намазах тънко с грес и сглобих апаратите. Вече 2500км нямам никакъв проблем освен това тропане, но него и преди това си го имаше.И на другата кола (Самара) спирачните апарати са подобни само, че там тези болтове са по дебели и се развиват с шестограм 10мм, но там вече втора смяна на накладки нищо не тропа. Явно руснакът прави по здрави втулки .
                      Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                      Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                      Коментар


                        #12
                        Пробвай да напълниш с грес или силикон. На повечето коли изкарва 1год така. После пак пълниш и така. Др. вариант е водачи от самара (тествано) или както казва колегата от фелиция (не е тествано от мен) или къстъм водачи с по-голям диаметър от стругар. Втулките нямат избиване (мъчил съм ги доста).

                        Коментар


                          #13
                          само да уточня че става дума за тези водачи и тези втулки, не знам как са на пунтака
                          Прикачени файлове
                          СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                          бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                          сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                          ИТАЛФЕСТ 2007

                          Коментар


                            #14
                            На пунтото такива ли са водачите, щото ладовите са като на картинката по горе, но на типо/темпра както виждате са по-различни?
                            Прикачени файлове
                            СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                            бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                            сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                            ИТАЛФЕСТ 2007

                            Коментар


                              #15
                              спирачки

                              реклама :D УС :D
                              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                              Коментар

                              Working...
                              X