Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чип за Брава ТД

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Чип за Брава ТД

    Казаха ми че чипа щял да качи около 30 коняОбаче се човърка компютъра и ако се прецака нещо, ремонта е няколко хиляди леваТа много се чудя дали въобще да се захващам
    Fiat Brava 1.9TD.100кс.1998г

    #2
    хиляди едва ли но до 100о може да ти излезе ако нещо колосално се обърка...

    Коментар


      #3
      Да ми препоръчате някой сервиз?Да поговоря със специалист, пък после ще реша
      Fiat Brava 1.9TD.100кс.1998г

      Коментар


        #4
        Digital Tuningчипа качва точно 30коня и струва 973лвЗабележка:За автомобили произведени до 1995 година вкл. 20% отстъпкаЗа автомобили произведени 1996 и 1997 година 10% отстъпка
        '93 Croma 2.0T -ex
        '98 Coupe 20V

        Коментар


          #5
          Добре де аз ли нещо не разбирам или...незнам Значи мойта Дедра е с ТД мотор,произведена е 1996-турбодизел с турбокомпресор и интеркулер=90к.с. и не ми е ясно хич как може да и се направи чип тунинг на тая кола-а според мен неможе защото помпата е напълно механична(незнам тая Брава с какъв мотор е-ако е с директно впръскване,значи помпата е електрическа и има вариант да се сложи чип) и просто няма как да стане.Освен ако не греша та ако може някой да ми обясни
          Lancia Lybra 2.4 JTD
          Fiat Punto MK2 1.2 16V Sporting
          Fiat Punto MK2 1.2 16V

          Коментар


            #6
            леле малееее

            малеее еи Сънчо по-полека с тунинга ...???
            -------------------------------
            0898506763

            Коментар


              #7
              ...

              Коментар


                #8
                И въпреки, че аз съм фен на чиптунинга и неколкократно съм променял стойнoсти в MAP таблицата на моята Dedra 2000 turbo и както се казва "бъркам в акото" има много "механични" начини да спестиш тези 900+ лева особено за коли с турбо. Или казано по друг начин е без значение дали променяш причината или следствието в автоматиката за да постигнеш искания резултат, т.е. дали променяш показанията от датчиците за да подадеш към ECU-то "исканите НОВИ стойности" или спрямо стандартни показания от датчиците ECU-то да взема "нестандартни" решения (т.нар. чип тунинг) е все едно. Разликата е в цената, която ти искат за тунинга, еднаквото е в резултата и необходимите знания да се постигне това. Единия вариант е да "лъжеш" компютъра посредством MAP датчика чрез проста схема за повдигане нивото на сигнала (по възможност регулируемо) за постигане на по-добри резултати и възможност за донастройка, друг често използван метод е чрез wastegate клапана (с регулиране на управляващото надналягане към самия клапан или "зверско" изключване на клапана като по този начин оставяш bypass-а на изгорелите газове затворен (не ти го препоръчвам, освен ако нямаш BOV клапан все пак да разтовари на нек’во налягане). Има много други ЕВТИНИ решения, които няма да изброявам щото не искам да се правя на умен, а да ти кажа в крайна сметка че 900+ лева е безумна цена, но за всеки влак си има пътници.Айде безаварийно

                Коментар


                  #9
                  ...

                  Коментар


                    #10
                    Теоритично да, но турбото ти дали ще е на същото мнение , освен ако не си го гъделичкал с парички и има "мегдан" за повече от 1.2 бара. Стандартните стойности на Dedra-та в МАП-а са презапасени до 1.1 (не че мойто сдухано Т3 може повече от 0.7 :D ) , а за други не мога да ти кажа. Смятам , че при повече от 1.2 бара ще опреш до други инжектори (с по-голям дебит, ако не си го направил вече) и до пипкане в регулатора за горивото. А при 1.2 бара си представям как ще стенат маркучите щото мойте преди време на ~0.9 бара се напреварваха кой да си събуе гащите

                    Коментар


                      #11
                      ...

                      Коментар


                        #12
                        момчета аз имам една малка историйкаЗначи един приятел кара волжо 480 турбо Аз много не разбирам от турбини (казвам си го) и един ден бяхме на вилата и си разглеждаме въпросната колица (има страшно много нещица по нея като електроника) и и се кефиме!И заглеждаме турбината и виждаме че има един изваден мъркуч от нея!!! и ние а кво е станало сега!И решихме да го сложиме-до него има още един който си е на мястото!Тези мъркучи са от порядъка на 10мм мах. сечение и се вижда че не са за някъкво налягане а бах ли за кво са....Та ние се сложихме въпросното мъркуче от където си е паднало и се качваме да видим за какво става на въпрос... и отново Тази колица я паржиш а турбото стои на 0 (има уредче което ти показва налягането на турбото пт -0.1 до +1 като червената зона започва от 0.8 някъде каквото и да значи товаИ ние шок (тази колица е много тежка и без турбина не върви изобщо (с мойто типо ще я направя на нищо)И ние се връщаме и я махаме пак и оп нормално турбото си работи до червената зона и неможе по-нагоре!!!И ние а бе за кво е другото мъркуче и го махнахме да видим какво ще стане!!! Тази колица щеше да си изкарти предния мост (кзвам ви го откровенно)А въпросното уредче което до 1 му е мах. има ограничител на стрелката в края на червеното и ако я няма незнам къде ще отидеЗначи на 70% от натискането на педала турбината упира в тази зона!!!Та някой има ли идея за какво става на въпросСега сме мерили ускорението от 0-125 (на втора маь знаете ли колко е- 8.7 сек незнам за какво става на въпрос ама май двигателя ще си отиде много барзо такаЛепенето за седалката между 120 и 170км е се едно с мойто типо до 100 км бах майка муДали ще умре бързо а??
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #13
                          Диаграмата на турбаланата е похвална. Поздравления !

                          Коментар


                            #14
                            ...

                            Коментар


                              #15
                              hf hpe написа:
                              чак за похвала не е защото не м ожа да изкара конете с които е декларирано че излиза от заводано пък показа повече въртящ момент
                              що бе, точно си ги изкарва, това са около 170 на и му сложи 10 % загуби и точно
                              www.lancia-bg.com
                              Безплатно публикуване на обяви в avto-borsa.com
                              Lancia Lybra 20v

                              Коментар

                              Working...
                              X