Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ауто Италия

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ауто Италия

    Колеги срамота! Колата ми е Панда, още гаранционна. Та преди месец ходих там да ми сменят маслото и от тогава от капачката на капака тече та ще се скъса/до тогава никакви проблеми/. Чак преди няколко дни се загледах и видях, че това е капачка, която няма нищо общо с нова - с две думи е била подменена. Отивам в сервиза и викам шефа а той вдига рамене - без коментар. Не се обслужвало това гаранционно. Както и да е купих си нова за 12лв. и сега всичко е ок. Та ме обеждаваха, че можело да има проблем в капака и т.н. при очевидно стара капачка, която не би могла да се амортизира до такава степен за една година.
    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

    #2
    Колега,от какъв зор ходиш в Аутоиталия.За въпросния сервиз е изписано толкова много-и в този форум,и в Ланча,и в Алфа Ромео.Прегледай.
    FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

    Коментар


      #3
      Защото колата му е гаранционна...
      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

      Коментар


        #4
        Това за капачката съм го чувал и от други. Нашите коли също са в гаранция, но не сменяме там маслото. Обаче трябва да се договори допълнително - иначе може да ти направят проблем, ако искаш да ползваш гаранцията

        Коментар


          #5
          Колеги от къде мога да си купувам истинско масло/Castrol, Selenia или друго добро/ и филтър за пандата. А за напред ще си го сменям сам.
          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

          Коментар


            #6
            Danchojn написа:
            Колеги от къде мога да си купувам истинско масло/Castrol, Selenia или друго добро/ и филтър за пандата. А за напред ще си го сменям сам.
            http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=3510Колега, 5 теми по-нагоре има важна тема.

            Коментар


              #7
              Danchojn написа:
              Колеги от къде мога да си купувам истинско масло/Castrol, Selenia или друго добро/ и филтър за пандата. А за напред ще си го сменям сам.
              Поне докато е в гаранция слагай Selenia GOLD около 11лв/литъра. Слагаме на служебната Панда 1.2 и е ок вече 60 000км.

              Коментар


                #8
                vital написа:
                ...Слагаме на служебната Панда 1.2 и е ок вече 60 000км.
                С една смяна 60 хил. км. - какво е това масло

                Коментар


                  #9
                  Stilo написа:
                  vital написа:
                  ...Слагаме на служебната Панда 1.2 и е ок вече 60 000км.
                  С една смяна 60 хил. км. - какво е това масло
                  Естествено, че не е на една смяна - на четири или пет. Fiat(не АА) препоръчват Селениа и не мисля, че е случайно. По принцип докато е в гаранция всяка кола(незвисимо от марката) трябва да се обслужва от фирмения сервиз. Нашата обаче е договорена да не се сменя там(до голяма степен заради чакането), но е задължително да се сипва препоръчваното масло и това се удостоверява с подпис от сервиза където е сменяно маслото в сервизната книжка. Ако това не е правено има възможност при повреда по двигатея да не се приеме гаранцията.Затова съвета ми към автора е да сипва препоръчаното масло и да си попълва сервизната книжка

                  Коментар


                    #10
                    Selenia GOLD пълна синтетика ли е? По книжка казват Selenia 20K, което се оказа полусинтетика - 10W40. В АА ми сложиха Castrol TXT - 5W40 и е пълна синтетика. В интерес на истината като че ли съм по-доволен от кастрола - на високи обороти е по - тиха. Но за кастрола се говори че има много ментета та не знам!
                    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                    Коментар


                      #11
                      Danchojn написа:
                      Selenia GOLD пълна синтетика ли е?
                      Две бази синтетика и една минерално. т.е. полусинтетика.
                      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                      Нека Силата на бъде с Нас...

                      Коментар


                        #12
                        Danchojn написа:
                        Selenia GOLD пълна синтетика ли е? По книжка казват Selenia 20K, което се оказа полусинтетика - 10W40. В АА ми сложиха Castrol TXT - 5W40 и е пълна синтетика. В интерес на истината като че ли съм по-доволен от кастрола - на високи обороти е по - тиха. Но за кастрола се говори че има много ментета та не знам!
                        Не знаех, че слагат и други, освен Селения. Нас специално ни "задължиха" да слагаме само Селения.П.П Ако не е тайна колата има ли една година?

                        Коментар


                          #13
                          Колата е на година и два месеца!
                          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                          Коментар

                          Working...
                          X