Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

от хонда форума...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    от хонда форума...

    Говорил съм как държавата - това сме ние, как не трябва да роптаем срещу нещо неопределено, насадено ни в съзнанията от годините, когато сме израствали. Та понеже ми писна да гледам безобразието по пътищата, реших да съдействам с каквото мога и днес имах първата възможност да го направя. Днес след Формулата отиваме с приятелката ми да пазаруваме. Пътуваме от Гео Милев в посока Била Младост. Аз понеже вкарах 2 бирички по време на Ф1 и реших да се возя. Та, на бул. Проф. Цветан Лазаров завардили ченгета. Знам, че там си вардят редовно, а и ни предупредиха насреща движещите се и приятелката ми си кара с 50-60 Пежо-то. И изведнъж един пасатор фйууу покрай нас с поне 30 км/ч отгоре. Казах си на ума - иди, те те чакат там накрая на булеварда. И - спряха го! Много се изкефих на случката, но реших да налея малко масло в огъня. Спряхме малко след хайката и казах на приятелката ми да ме изчака, а аз грабнах телефона и тичешком към ченгетата. Пристигам и поздравявам: Аз: - Добър ден. Ченге 1: - Добър. /Ченге 2 през това време се занимава с бумажтина в колата, а потърпевшия като наакан стои и пристъпа от крак на крак/ Аз: Преди малко колата, която спряхте ме изпревари. Ние се движихме с 50, той беше с поне 30 отгоре. Ченге 1: Да, ето на радара пише 84 км/ч. Аз: Дойдох да се подпиша ако ви трябва свидетел за акта. /Всички като шамаросани. През цялото време си държа телефона и ги снимам все едно ги глася за новините в 22:00 / След като потърпевшия чу за какво съм дошъл ми метна "най-любезния" поглед, който съм виждал. Знаеше, че вече няма разминаване! Ченге 1: Не, няма нужда, колегата ми в момента го пише. Защо някакви проблеми ли има? Да не би да ви е засякъл? Аз: Не, просто мина с много по-висока скорост покрай нас, а аз се дразня на това безобразие и искам да помогна с каквото и както мога. От там насетне започнахме да си говорим от къде и как и защо идват проблемите, като аз си държах на моето, че трябва да се започне от някъде. Ченгето се съгласи, че това е начин. Не най-добрия, но каквото може ще се прави. Евала на тези полицаи - тази задача я свършиха точно както си трябва пред очите ми. Пожелах им приятна работа и дано повече от колегите им да са съвестни като тях. Разделихме се с усмивка Следващото което замислям, е да се жертвам 1 ден на кръстовището на бул. Яворов и бул. Вапцаров а след това и на Черни Връх и Вапцаров, където всеки ден от лента за десен завой ми правят номера да тръгнат направо /след което на някои се е случвало да се качат на бордюра, понеже не съм лесен в отстъпването, когато съм с предимство/... Та такива ми ти работи Гордея се с постъпката си днес! Ако можете - направете го и вие! Чувството е почти като след като си гласувал например... Защото Държавата - това си ТИ!
    Fiat Punto 1.1-Синята птица
    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

    #2
    До всеки полицай - по един контролен орган

    Коментар


      #3
      абе к’во да кажа, не ме кефи нещо особено постъпката.1) има си кат, полиция, прочие, те като са си го спрели, да си правят к’вото трябва - акт ли, фиш ли, предупреждение ли, ТОВА Е РАБОТА НА УПЪЛНОМОЩЕНИТЕ ОРГАНИ, А НЕ НА "КОЛЕГАТА" от хонда форума. от къде на къде той ще дава акъл на ченгетата к’во да правят?!?2) ако ченгетата са калпави и искат кеш, пак си ИМА СЛУЖБИ И НАЧАЛНИЦИ В МВР ДА СИ ГИ ЛОВЯТ, не му е работа на "колегата" да ги решава тия въпроси.3) оня сгафил, ОК, спрели са го, ти се кефиш и си викаш "ебаси якото колко се кефя, че са тоя ще го отнесе" (и аз се кефя, и аз така си викам), ама да спреш и с’а да му прайш допълнително гадно на човека, си е чиста проба злоба, гадост и там някакъв български синдром (к’ва беше приказката за българския казан в ада).4) добре че оня човек с пасата явно е бил по-кротък, та не му е смазал мутрата след това. аз лично така бих направил. сгафил - сгафил, превишил скоростта, спрели са те, кофти отвсякъде, разправяш се с няк’ви куки и на всичкото отгоре иде некъв пендел да им дава акъл как да те глобяват и к’во да те правят. ще го строша казвам ви най-честно.авторът на горните редове няма нито 1 акт, нито 1 фиш, нищо, пълен комплект точки, даже за 3 години ежедневно и интензивно софийско шофиране не е спиран нито веднъж от кат. :D
      Fiat Punto S55 1.1
      Fiat Forever!

      Коментар


        #4
        На времето (по време оно) имаше т.нар "сътрудници" - цивилни лица, точно като този тук хондаджия, които в свободното си време даваха доброволни патрули по пътищата. Бяха доста "по-лоши" от истинските КАТаджии, щото се натягаха и глобяваха наред. Сега като се замисля, аз бих се записал в подобна организация, ако има такава. Направо понякога много ме е яд, като ги гледам какви некадърни шофьори има.... Мигачи не дават, предимство отнемат, иде ми понякога да им скоча с една палка Как да не му вземеш 20 лева с кеф на такъв?

        Коментар


          #5
          Аз бих го нарекъл борба с корупцията. Куката няма как да си поиска за кафе пред свидетел, нали така?
          Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
          Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

          Коментар


            #6
            като казахте че са го спрели с над 30 км/ч и се сетих за думите на майор Костов сутринта по БТВ - накрая разправяше нещо от сорта:вчера 20 души се простиха с книшките си за 1 месец най-малко, защото караха с над 30км/ч от разрешеното. Днес следващите 20 души ще играят в лотарията, но те контолират джакпота, защото могат да карат и с по-малко Yellow_Flash_Colorz_PDT_16
            Audi 1.8S златен талон

            Коментар


              #7
              Аз съм твърдо ЗА такъв контрол от страна на граждани и шофьори. Да има един постоянно отворен телефон, на който да можеш във всеки момент да съобщаваш на контролните органи за силно нарушаващши правилата на движение автомобили. Дори в някои държави това е въведено и върши работа.Иначе няма оправия с някои арогантни шофьори незачитащи правилата за движение съответно твоите права на пътя. И дори някои от тях са си убийци, движещи се между нас. Примери много...

              Коментар


                #8
                Ако колегата е пил само две бири преди тази случка, най-добре да спре да пие изобщо. Това не е гражданска позиция, това е да се направиш на интересен (пред кого?!?). Израз на гражданска позиция е когато видиш катаджията да си затваря очите пред нарушение, да му поискаш обяснение. Интересно какво щеше да пише в свидетелските му показания? "Аз карам, значи, с 50, и онзи мина покрай мен с един звук "фиуууууууу", което означава 30 км. над ограничението".

                Коментар


                  #9
                  Да дам и аз един пример.Миналия август бяхме на гости при приятел в Стокхолм.Тръгнахме с кола от града към летището.Някакъв тупан с Ауди ни изпревари с около 20 км над разрешеното и то в дясната лента.15 минути след това по същия начин ни изпревари една патрулна кола на полицията с включени светлини .На 4 км по-нататък тоя го бяха спрели и го измъчваха.Попитах моя човек как така са разбрали за това нарушение и той ми каза,че на тоя път няма камери,а просто някой от шофьорите се е обадил по телефона си да им съобщи за юнака.Колко подло,нали?Обаче ако утре някой подобен тупан ви блъсне и пребие вас или ваши близки,тогава вероятно ще съжалите защо някой не го е накиснал,че да му вземат книжката. Аз съм за това да стане масов начин на мислене,хората по света карат коли отдавна и са го премислили. Авторът на горните редове няма нито едно ПТП за 17 години .
                  FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

                  Коментар


                    #10
                    tinalex написа:
                    Попитах моя човек как така са разбрали за това нарушение и той ми каза,че на тоя път няма камери,а просто някой от шофьорите се е обадил по телефона си да им съобщи за юнака. премислили
                    И е абсолютно правилно! Бил съм свидетел на подобно нещо, но на магистралата Виена-Залцбург.Пътуваме 2-3 коли за Залцбург и нашенците си свикнали като в България.Изпушат си цигарката и пльок на магистралата.Предупредих ги, "ще берете ядове"! Точно така и стана, настигна ни едно зелено бусче , магистрална полиция и оппааа, 200 марки глоба за замърсяване.Естествено, че някой се бе обадил по телефона...."Тук едни неандерталци си изхвърлят фасовете от колите". В самия Залцбург пострадах аз.Тъй като ме болеше гадно зъб през цялото пътуване, пиех някакви антибиоци и не нализвах алкохол. На хубавата компания естествено и свърши пиенето, аз единствен неупотребил, хоп в колата и в местния супермаркет... нещо като Била.Паркингът претъпкан, само няколко места свободни и естествено едното специално се пази за мен! Напазарувах, до колата ме чакаше една усмихната и вежлива двойка полицаи! Паркирал съм на място за инвалид. Любезно ми връчиха едно фишче за не знам колко шилинга, в марки беше около 180.Любезните домакини ми казаха, че ако до 19ч отида и го платя в общината, глобата ще бъде 150, а не 180. Придружиха ме и платих като поп, после се оплаках на арменския си колега!
                    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                    Коментар


                      #11
                      явно не сте схванали идеята ми. да сигнализираш за извършено нарушение е ЕДНО (приветствам, твърдо съм за, бих го направил), но когато вече даден нарушител е спрян и си текат рутинните полицейски действия, да ходиш да се правиш на много умен, отворен и да казваш "да аз всичко видях, еди к’во си стана, всичко сега ще ви кажа, тоя трябва да го глобите и пр.", най-вече без да са те викнали куките да свидетелстваш, е съвсем ДРУГО - а именно гадост, лошотия и проклетия. тъпакът, който го е свършил това и на всичкото отгоре се хвали, за мене е пълен комплексар и скапаняк.ако в белите държави, дето ги цитирате, стане такова нещо, то полицаите любезно ще помолят този "юнак" да си се качи обратно във возилото и да не се намесва в полицейската работа. всяка жаба да си знае гьола. ама не, просто у нас всеки иска да раздава правосъдие.пс: нещо не ми е ясно, вие приветствате ли такива действия?
                      Fiat Punto S55 1.1
                      Fiat Forever!

                      Коментар


                        #12
                        Punto_S написа:
                        пс: нещо не ми е ясно, вие приветствате ли такива действия?
                        Aз приветсвам всякакви действия, които водят до желания резултат.Обаче в дадения случай този човек е постъпил меко казано долно, защото някак не му влиза в работата и компетентността да се занимава с подобно правосъдие.За мен той е просто поредния комплексар жаден за доказване.А и самия начин по който е писал сам говори, че е адски горд от детската си и злобна постъпка...
                        == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                        На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                        Коментар


                          #13
                          Май бъркате нещо. Въпроса изобщо не е в това да се злобее и да се прави мръсно на другия шофьор. Въпросът е да не се даде възможност на катаджиите да си искат "за кафенце" и нарушителя да се отърве (за пореден път)."Мръсното" в случая е да не се даде възможност на шофьора да даде подкуп, а на полицаите да го вземат. Аз определено приветствам подобно действие.
                          Fiat Ritmo 105TC
                          1600cc 105к.с.

                          Коментар


                            #14
                            Да бе да... Ще спреме гората да се разлиства... Трябва да им сложат камери на полицейските коли и ЦЯЛАТА проверка да се извършва пред камерата! Ако куките се оправдаят, че не работи камерата - да се счита, че са взели рушвет.
                            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                            Нека Силата на бъде с Нас...

                            Коментар


                              #15
                              Единственият път когато съм помагал на "куките" е когато един кретен караше зад мен на дълги. Движехме се по Цариградско шосе в посока магистрала Тракия. На караулката ме спряха и ме викнаха за свидетел, че хубавеца е карал на дълги зад мен и ме е заслепявал. Иначе аз лично нито бих спрял нито бих им се обадил на КАТаджиите. Тъй като и аз чат пат правя някакви такива дребни нарушеница. Имал съм случай когато изпреварих един чичко(карал с не повече от 30км/ч.) и го изпреварих по трамвайните релси(поради липса на друго платно). И малко по-надолу имаше патрулка. Спирам аз и нашия(който явно ги беше видял по-рано и затова се влачеше) спира и им подвиква от колата:- Искам да го скъсате тоя.Ок дадох им 5 кинта. в следващиат момент обаче настигам въпросни чичко с джипката и той явно притеснен, че идвам за него направи един бърз ляв завой на червено.
                              Fiat Brava 1.6 16V
                              Войната на пътя http://www.vbox7.com/play:0992d053

                              Коментар

                              Working...
                              X