Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

А сега де...случаят "Стависки"!!! - ОСЪДЕН УСЛОВНО

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    А сега де...случаят "Стависки"!!! - ОСЪДЕН УСЛОВНО

    Чудех се за къде е темата...за тук, или за дебатиране в "Общи......".........за мен това, което се е случило е меко казано скандално, въпреки славата на човека, обект на темата.....Обърнете внимание на следният анонс и съответно сравнение:.....Денкова и Стависки са лица на медийната кампания за внимателно и трезво шофиране.... ........... ...стана ясно, че проверка с дрегер е установила наличие от 1,2 промила алкохол в кръвта му........и един човешки живот погубен, а вероятно / не дай боже / и втори, момичето е в тежка кома.....Ето и целият материал:Максим Стависки е катастрофирал край ПриморскоBulgarian Post - 06 Август 11:01Според информациите световният шампион е виновен за тежката верижна катастрофа. Стависки не е пострадал при произшествието, като е карал сам джипа си. Първоначално бе съобщено, че той не е употребявал алкохол, но след това стана ясно, че проверка с дрегер е установила наличие от 1,2 промила алкохол в кръвта му.Двукратният световен шампион по фигурно пързаляне Максим Стависки е катастрофирал край Приморско. В инцидента са участвали и още две коли, като има и загинали. Верижната катастрофа е станала на десен завой край моста над река Ропотамо.Другите две леки коли са били Ауди и Хонда сивик. Шофьорът на Хондата Петър Петров, на 24 години от Сливен, и спътницата му бяха откарани в бургаската болница, където мъжът по-късно почина, а момичето е в кома. Други двама пътници, които са пътували също с Хондата, са настанени в болницата, но те са с по-леки наранявания.По информация на БГНЕС Максим Стависки е причинил тежката катастрофа. Той е навлязъл с управлявания от него джип Хамър в насрещното движение. Проверка с дрегер е установила наличие от 1,2 промила алкохол в кръвта му. Очакват се резултатите от кръвната проба.Партньорката на Стависки Албена Денкова е в София. Денкова и Стависки са лица на медийната кампания за внимателно и трезво шофиране.

    #2
    Всеки, абсолютно всеки може да се подхлъзне... Жалко за пича - изключително симпатичен ми беше...Интересен е въпроса дали ще си приложи цялата строгост на закона в този случай...
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      Аз поначало си мислех, че руснак да рекламира трезвеност е като талибан да рекламира религиозна търпимост. Съгласен съм че всеки може да се подхлъзне, но известните личности трябва да спрат да подкрепят разни кампании само за имидж и да се включват в такива неща само ако съзнателно приемат това, което прокламират.Иначе какво да му направят - каквото направиха и на Калоянчев.Бог да прости мъртвите.
      Пунто SX 55 '95 Метан

      Коментар


        #4
        Знаете какво ще се случи - ще вземат кръвната проба на следващата сутрин или след 3-4 часа най-рано, защото имало тежък пътен инцидент или след 20 часа лабораторията на болницата не работи и човека ще излезе като леко превишил правилата за движение - отнемане на предимство, 7-9 точки от талона, акт за 50 лева и ... застрахователят му ще плати 15 хиляди лева кръвнина за човек, починал в пътен инцидент. (всичко това е по законови тарифи и глоби).Това се случва постоянно по нашите ширини...PS: току що казаха официално от МВР че резултатите от кръвната проба на Ставийски ще бъдат готови не по-рано от една седмица...Какво ви казвам

        Коментар


          #5
          ...ето и видео от паркинга на КАТ-Несебър и малко кадри от мястото на инцидента...:http://dnes.dir.bg/2007/08/06/video1965786_0.html

          Коментар


            #6
            Stilo написа:
            току що казаха официално от МВР че резултатите от кръвната проба на Ставийски ще бъдат готови не по-рано от една седмица...Какво ви казвам
            Току що по Дарик пък казаха, че резултата от кръвната проба е 1.1 промила ...
            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
            Нека Силата на бъде с Нас...

            Коментар


              #7
              Тогава казуса минава в "техническа неизправност на американското возило". "Алкохола е малко ... руснак държи на много повече" - пледоария на адвоката :D

              Коментар


                #8
                Мдаа, много сконфузна ситуация...Всеки прави грешки на пътя, абсолютно всеки.Няма застраховани, дори шофьорите със стил на каране: "Аз съм внимателен и не върша нищо необмислено!"Да си обаче известна личност, да участваш в кампания срещу алкохола и да си позволиш да рискуваш да те хванат,това е невероятна глупост от страна на въпросния Максим. Може алкохола изобщо да не е причина за катастрофата, обаче просто не е имал право на да го прави.А комбинацията от безспорна вина, смърт и алкохол е направо смазваща, би трябвало да си влезе в дранголника на общо основание.Но знае ли човек, в България парите отварят много повече врати, отколкото в щатите например.Малко в страни, но какъв е пък случая "Калоянчев"?
                I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                Коментар


                  #9
                  Цитат отнейде:Най-голямата драма в живота на сатиричното светило е катастрофата на 8 септември 2000 година. На път за морето, край паркинг "Бялата чешма", Калата уби 63-годишната Дора Боярова. Пенсионерката пресичала неправилно и бургаският апелативен съд намали присъдата на артиста от 3 години и 8 месеца условно на 6 месеца затвор условно с 3-годишен изпитателен срок. След инцидента Калата спря да шофира.А също и:Кръстовище убиец - така наричат мястото, където се пресичат околовръстният път на Пловдив и шосето за Пазарджик. Печалната му слава се разнесе още преди 3 години, когато рок звездата Кирил Маричков причини там смъртта на жена. Певецът сигурно още сънува кошмарната катастрофа.Далеч съм от мисълта виновен-невиновен да определям в тези два случая. Давам ги само като пример какво ще стане, след няколко години ще пиша тука ’...както стана с Максим...’ и някой ще се какво станало.
                  Пунто SX 55 '95 Метан

                  Коментар


                    #10
                    Малко встрани, но не съвсем...ИНТЕЛЕГЕНТНОПиян съдия си играе на авторали с полицията в Плевен06 август 2007 / News.dir.bgПредседателят на Районния съд в Плевен съдия Любомир Кръстев (42 г.) отказал проверка за алкохол, съобщиха полицаи от РДВР в града.Към 2,15 ч. в събота срещу неделя той бил засечен да шофира служебния си автомобил "Опел астра", съобщи БГНЕС. 20 минути катаджиите го преследвали с вой на сирени и високоговорители, пише в ."Стандарт". В опела бил и плевенски бизнесмен. Двамата се връщали от вила в парк "Кайлъка". В жк. "Мара Денчева" съдията бил спрян. Според полицаите той бил видимо пиян, но отказал да се тества с дрегер. Вместо да си признае нарушенията, започнал да се репчи. Не си казал името, представил се с ЕГН. Оказало се, че няма никакъв документ за самоличност. Докато катаджиите искали да му направят проба за алкохол с дрегер, Николов повикал подкрепление, пише "Стандарт". След минути се появил лъскав автомобил, с който Кръстев отпрашил в неизвестна посока.Служители от Първо РПУ в Плевен са съставили акт за нарушение на закона за движение по пътищата на Кръстев, стана ясно днес. Кръстев категорично отрече да е оказвал съпротива на полицейски служители и смята, че чрез неточно огласяване на случая в медиите целят да го дискредитират като магистрат, съобщи БТА. Кръстев заяви, че ще подаде жалба до Военно окръжна прокуратура в Плевен за изтеклата до медии информация, която е "клеветническа и цели и дискредитиране". Зная кой е полицейският служител, засегнат от мен в качеството ми на служебно лице и заинтересован да ме злепостави, допълни Кръстев. Магистратът поясни, че когато е спрян от полицията за проверка е пътувал към болница със здравословен проблем. Бил е без документи, но е спрял и не е преследван от полицаите. След като се отидох да взема документите си, се върнах на мястото, чаках 20 минути, но полицаите не ми връчиха акт и искания от мен талон за кръвна проба за алкохол в болница, твърди Кръстев. Те ме познаваха, не съм влизал в пререкание с проверяващите, не могат да твърдят, че съм карал пиян, след като нямат доказателства, бе категоричен магистратът. Бях в правото си да искам талон за кръвна проба в болница, но те не ми дадоха, каза още той. http://dnes.dir.bg/2007/08/06/news1966875.htmlИ човека е невинен, ако ще да е утрепал още сума ти хора по пътя си...

                    Коментар


                      #11
                      Бил е пиян със сигурност, но ще го изкарат че тия промили не са били отчетени от алкохол, а от някакви спортни стимуланти за възстановяване.

                      Коментар


                        #12
                        http://standartnews.com/bg/article.p...article=198870 А минути преди инцидента е спиран от катаджии.....
                        Marea Weekend HLX Jtd 110

                        oO(_)____////____(_)Oo

                        Коментар


                          #13
                          Ами сега какво ще се прави с водките?http://standartnews.com/bg/article.p...article=198911
                          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                          Коментар


                            #14
                            пиян шофйор от кампанията срещу пияните шофьори - какво мислите по този въпрос?каквито шофьорите - такава и държавата"1,1 промила съдържание на алкохол в кръвта на Максим Стависки, сочи резултатът от химическата проба, съобщи прокурор Огнян Стоянов.Тя е взета снощи от световния шампион по фигурно пързаляне, който причини тежка катастрофа."а той не участваше ли в кампанията - НЕ КАРАЙ ПИЛ - СТИГНИ ЖИВ или нещо от сорта?нито познавам човека, нито ще твърдя, че съм наясно с причините и фактите по катастрофата.ОБАЧЕ АЗ МИСЛЯ, ЧЕ ТОВА Е ВЕЧЕ БЕЗОБРАЗИЕ - АМА ПЪЛНО.НЕКА ВЕЧЕ Е КРАЙНО ВРЕМЕ ДА СИ НАПРАВЯТ НЯКОИ ХОРА СМЕТКАТА - ЧЕ РИБАТА МИРИШЕ ОТКЪМ ГЛАВАТА.ДОКАТО ПОЛИТИЦИ, ШОУМЕНИ, СПОРТИСТИИ И ИЗВЕСТНИ БЕЗНЕСМЕНИ И ВСИЧКИ С АВТОМОБИЛИ ДЕТО СТРУВАТ ПОВЕЧЕ ОТ ДОМА МИ /всеедно как са ги придобили/ НЕ СПРАТ ДА СИ МИСЛЯТ, ЧЕ СА НАД ЗАКОНА /ДОРИ И НАД ЗАКОНА НА ФИЗИКАТА/ НАШИ БЛИЗКИ ЩЕ ЗАГИВАТ ПО УЛИЦИТЕ БЕЗМИСЛЕНО. А ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ ЩЕ ИМ ПОДРАЖАВАТ - МЕЧТАЕЙКИ СИ ДА СА КАТО ТЯХ.
                            SASTEZATEL

                            Коментар


                              #15
                              krum_ktk написа:
                              а той не участваше ли в кампанията - НЕ КАРАЙ ПИЛ - СТИГНИ ЖИВ или нещо от сорта?
                              явно това се отнася за другите, би трябвало да пише ДА НЕ КАРАМЕ за да важи и за тези които подемат инициативата.
                              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                              Коментар

                              Working...
                              X