Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Антирадар

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Антирадар

    Какво е вашето мнение относно антирадарите законни ли са или са забранени за ползване ?

    #2
    Re: Антирадар

    chuni написа:
    Какво е вашето мнение относно антирадарите законни ли са или са забранени за ползване ?
    В закона има специален текст срещу употребата им ...нещо от рода на "антирадари и други тех.у-ва ...бла-бла-бла"-т.е.-и незаконни и забранени са -просто казано.../не съм юрист,но мисля че смисъла е ясен.../Съвсем друг е въпроса ,доколко това се спазва и преследва от "органите..."
    Ex. Grande Punto Driver

    Коментар


      #3
      Аз също се чудех защото в Метро се продават свободно дори бяха на първа страница в рекламната брошура.

      Коментар


        #4
        Mitko написа:
        chuni написа:
        Аз също се чудех но в Метро се продават свободно дори бяха на първа страница в рекламната брошура.
        Да допълня за "антирадара". При него се ползва техниката за излъчване на смущаващ сигнал на същата честота на която работи полицейския радар. Резултата е блокиране на радара, заради което тези устройства са забранени. Много недобросъвестни ченгета ползват закона за да си набавят радардетектори зрез конфискация или пък да приберат някой лев. Нямат право да конфискуват радардетектори и ако ви се заядат покажете им познаване на закона. Също така ако се стигне до разправия за конфискуване куката е длъжен да състави протокол. Той е наясно, че такъв не може да състави.
        А пък аз досега все го криех като ме спрат .

        Коментар


          #5
          Тука сме писали по темата-http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=420&highlight=%E0%ED%F2%E8%F0%E0%E 4%E0%F0

          Коментар


            #6
            Само да допълня нещо - радардетекторите са лазерни у-ва.Не се забраняват от закона и се продават свободно със сертификат. Най-добре е да купите такова от метро (кобра) или фирма Рак (пак кобра) която е доставчик на същите и от където купуват (взимат напред ) метро.

            Коментар


              #7
              Аз също ползвам кобра - днес пак ме спаси около перник на некво безобразно ограничение 40. Двама ме изпревариха след като той писна и аз свалих от 60 на 40. Изгоряха .В крайна сметка ограниченията трябва да се спазват ама понякога са безобразни.

              Коментар


                #8
                Малко юридическа мисъл от мен по въпроса:Конституция на РБ чл.32 ал. (2) Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи. Т.е. имаш право да знаеш, че си следен от полицейски радари, но не и да променяш показанията им и да пречиш на работата на КАТ.
                Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V - Ex
                Alfa Romeo 166 2.4 JTD - Ex
                Volvo S60 Sport 2.4D

                Коментар


                  #9
                  koolio написа:
                  Малко юридическа мисъл от мен по въпроса:Конституция на РБ чл.32 ал. (2) Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи. Т.е. имаш право да знаеш, че си следен от полицейски радари, но не и да променяш показанията им и да пречиш на работата на КАТ.
                  Но нали с радардетекторите не се променят показанията на радарите на КАТ съответно не им пречиш.

                  Коментар


                    #10
                    Именно де. Нали това казвам .
                    Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V - Ex
                    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - Ex
                    Volvo S60 Sport 2.4D

                    Коментар

                    Working...
                    X