Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

има ли някакъв начин за смяна на предавателните числа.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    има ли някакъв начин за смяна на предавателните числа.

    От време на време ми се иска да имам и 6-та скорост само за да карам по бързо на по ниски обороти.. и се сетих че преспокойно бих искал трета да е малко по дълга четвърта също и пета да влиза доста по късно....има ли теоретичен и практически начин това да стане

    #2
    Re: има ли някакъв начин за смяна на предавателните числа.

    Capoeira написа:
    От време на време ми се иска да имам и 6-та скорост само за да карам по бързо на по ниски обороти.. и се сетих че преспокойно бих искал трета да е малко по дълга четвърта също и пета да влиза доста по късно....има ли теоретичен и практически начин това да стане
    Намираш си скоростна кутия от 2.0 16 клапана и на 120км/ч на 5-та си с 2500 оборота
    Tipo DGT, 1.6 DOHC

    Коментар


      #3
      Re: има ли някакъв начин за смяна на предавателните числа.

      Capoeira написа:
      От време на време ми се иска да имам и 6-та скорост само за да карам по бързо на по ниски обороти.. и се сетих че преспокойно бих искал трета да е малко по дълга четвърта също и пета да влиза доста по късно....има ли теоретичен и практически начин това да стане
      Според мен, единствения начин да стане това ако си вземеш скоростна кутия от друга кола, която да пасне към твоя двигател.Не забравяй обаче че предавателните числа са сметнати не само по обороти ами и по въртящ момент, аванс и положение на разпределителен вал. Може да се окаже че колата ще загуби мощност, при това драматично в ниските обороти, и ще стане много мудна, нееластична във високите.Не те съветвам да си правиш такова главоболие. Освен това по пътищата на републиката всяка скорост над 140-150 за над 10 годишна кола си е неоправдан риск.
      Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

      Коментар


        #4
        Re: има ли някакъв начин за смяна на предавателните числа.

        ...

        Коментар


          #5
          ...

          Коментар


            #6
            Re: има ли някакъв начин за смяна на предавателните числа.

            hf hpe написа:
            bebop написа:
            Capoeira написа:
            От време на време ми се иска да имам и 6-та скорост само за да карам по бързо на по ниски обороти.. и се сетих че преспокойно бих искал трета да е малко по дълга четвърта също и пета да влиза доста по късно....има ли теоретичен и практически начин това да стане
            Намираш си скоростна кутия от 2.0 16 клапана и на 120км/ч на 5-та си с 2500 оборота
            ако ми намериш такава скоростна кутия я купувам веднагаимал съм 3 броя типо 2.0 16 и при трите със 4000 оборота си на 130 км/ч
            Май съм в грешка. Има един член на форума който си е купил купе от 2.0 16В с "интегриран" двигател от 149Ц2 .. за да е още по-объркана работата е и с карбуратор. Главата със сигурност е от 149, но какво има в блока един господ знае. Та той на 2500 оборота е с 120. Та си мислих че му е останала скоростната кутия от 2.0 мотора, но явно не е. А аз съм с 3200 оборота на 120. И ми се вижда къса 5-тата.
            Tipo DGT, 1.6 DOHC

            Коментар


              #7
              Не бре иска ми се 4 и пета да започват малко по късно за да мога да икономисвам бензин а аз над 120 км много много рядко карам .... това на горе за мене си е мъка 120 на 5-та съм с мад 4200 оборота което не ми е много комфортно или поне не ми се слуша този рев от двигателя за продължително време....някакси ми се иска да не излизам от границите на 3000 оборота.. в който двигателя почни не се чува в купето

              Коментар


                #8
                Един мой приятел си смени петата скорост на Дедра, за да намали още малко предавателното число (запо-голяма скорост). Не знам каква зъбчатка е ползвал, ще го питам и пак ще кажа. Но сега е доста по-доволен.

                Коментар

                Working...
                X