Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дизелите на Fiat

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дизелите на Fiat

    Здравейте,Все повече ми харесва fiat marea, но съм се замислил да купувам дизел.Какво ще кажете за дизелите на Fiat и по-скоро на тези от 96-98 г.Досега не съм карал дизел, нито пък фиат, но по вашите мнения разбирам, че са доста добри коли.Има няколко дизела на фиат и се интересувам също от разликата между JTD и TD. Знам, че JTD е common rail, но това достатъчно ли е за да ме накара да търся специално този двигател?Благодаря.

    #2
    А и зимата не чакаш да се подгрява
    FIAT Coupe

    Коментар


      #3
      дизел

      Колега,JTD са добри.Успех.

      Коментар


        #4
        Малко е да се каже, че дизелите на ФИАТ са добри! Те са страхотни - аз лично не се сещам за друг автопроизводител, чийто двигатели в целия диапазон да са толкова добри. JTD е препоръчителен пред TD. Двигателите се характеризират с добра еластичност и нисък разход на гориво, съпроводено с относително евтина подръжка и без съществени проблеми присъщи на други дизели.
        Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

        Коментар


          #5
          Гледайте датите на постовете.

          Коментар


            #6
            D. Stanev написа:
            Малко е да се каже, че дизелите на ФИАТ са добри! Те са страхотни - аз лично не се сещам за друг автопроизводител, чийто двигатели в целия диапазон да са толкова добри. JTD е препоръчителен пред TD. Двигателите се характеризират с добра еластичност и нисък разход на гориво, съпроводено с относително евтина подръжка и без съществени проблеми присъщи на други дизели.
            колкото си прав толкова си и грешен(жтд-то и при най-малкия дефект/износване на части от горивната система при яко настъпване гасне което е убийствено в ситуация когато изпреварваш и идва кола срещу тебе а при 15годишен дизел няма как всичко да му е наред)докато при другите дизели това го няма
            Bravo 1.9d 97г

            Коментар


              #7
              а какво да кажат cdi на мерцедесите .всички комън-рейли са така.бих казал че фиатските комън-рейли са едни от най-добрите.защо си отговорете сами

              Коментар


                #8
                nsn написа:
                колкото си прав толкова си и грешен(жтд-то и при най-малкия дефект/износване на части от горивната система при яко настъпване гасне което е убийствено в ситуация когато изпреварваш и идва кола срещу тебе а при 15годишен дизел няма как всичко да му е наред)докато при другите дизели това го няма
                Това е по-скоро изключение, а не правило. От 6 години карам jtd-та и не съм имал проблеми. Това което описваш е възможно при абсолютно всички турбодизели при проблем с налягането в рейла или отказ на датчик. Но както казах това е по-скоро изключение и това съвсем не променя факта, че фиатските дизели са едни от най-добрите.п.с. има ли смисъл да давам примери с нечовешки цени на дюзи, случаи на родили мотори, скъсани колянови валове, картери пълни с нафта и пр. ХАРАКТЕРНИ дефекти за дизели на други производители?!
                Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                Коментар


                  #9
                  Как може да извадите тема на ОСЕМ години и да пишете в нея?mariatodorova - с каква цел повдигна темата? В мнението ти няма никаква съществена информация.

                  Коментар


                    #10
                    Не е ли по-важно да отговорим на човека, нищо че сигурно вече не помни паролата си?
                    I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                    Коментар


                      #11
                      Според мен чете, но не се логва. Просто чака някой да му отговори: Последно посещение: Петък, 20 Ноември 2009; 09:08

                      Коментар


                        #12
                        D. Stanev написа:
                        п.с. има ли смисъл да давам примери с нечовешки цени на дюзи, случаи на родили мотори, скъсани колянови валове, картери пълни с нафта и пр. ХАРАКТЕРНИ дефекти за дизели на други производители?!
                        Защо си мислиш, че цената на дюзите при теб е човешка Знаеш ли, че три от дюзите ти надхвърлят цената на целият автомобил. Турбината е на 50%. Помпа високо налягане и тя е на 50% от цената в момента.Ако си мислиш, че твоите дюзи са изправни много грешиш. Бош дава гаранция 200к и след тези К дюза не се ремонтира.

                        Коментар


                          #13
                          на всички мотори дават гаранция около 200 000км за дюзите.след тава колкото издържи толкова.иначе моторите на фиат са по-напред в технологиите от всички останали.това се дължи на това че отдавна ги разработват тези мотори.на опел инсигния и вграждат дизелов мотор около 230кс(ако не греша)със среден разход около 5,5 л.е напред са си жабарите в технологиите на дизелови мотори

                          Коментар


                            #14
                            Нещо потлежало за коментар няма ли? Сори ама не се стърпях,
                            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                            Коментар


                              #15
                              ivel написа:
                              на всички мотори дават гаранция около 200 000км за дюзите.след тава колкото издържи толкова.иначе моторите на фиат са по-напред в технологиите от всички останали.това се дължи на това че отдавна ги разработват тези мотори.на опел инсигния и вграждат дизелов мотор около 230кс(ако не греша)със среден разход около 5,5 л.е напред са си жабарите в технологиите на дизелови мотори
                              Едно е да се използват технологии, друго е да са здрави. Фиат прави здрави двигатели, но е назад в технологиите. В крайна сметка знаем, че само 1.9 и 2.4 са здрави. Всички други са все още нови и времето не ги е изпитал още както трябва.
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар

                              Working...
                              X