Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на антифриз/ внимавайте какво слагате /

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на антифриз/ внимавайте какво слагате /

    завчера реших да сменям антифриза вчера взех от един магазин на Симеон, като прочетох съдържа оцветител! казаха ми по телефона да не би някой да го обърка с вода Моноетиленгликол, разни антикорозионни добавки какви не се знае, но като отворих да сипвам мерише на нещо като АМБ или терпентин, а досега не съм срещал антифриз с подобна миризма с колеги също казаха да не го сипвам и така и направих антифриза е на Фирма Терахим България ООД София - Княжеводори има означение, че е по стандарт БДС10126 - 82 г.има телефони, а дори и единия е не - съществуващима ли някой по запознат с химията
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    #2
    то може да пише много нещаважното е какво има вътре реалноаз не бих го сипал в колата ми
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Ми хората си препоръчват антифриз за Фиат бре Ключи! PARAFLU !!! К’ви са тези илиенско-симеонски сурогати. На Пунтото го смених септември 2005г, не е мръднал, нито си е променил цвета. Е, не струва 3 лв/л, а пет пъти по толкова. Да няма после "га яде кифтетата ни рива" и "много се трошат тези фиатове, мамка им"!!
      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

      Коментар


        #4
        То поне да имаше пробка на блока да го източа всичкия, ми все остават боклуци и то поне 2-3литра. То не си е смяна ами е смесване На 1.6 поне има пробка на блока и с кеф да си купиш Парафлу и да го налееш всичкия
        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

        Коментар


          #5
          spark написа:
          То поне да имаше пробка на блока да го източа всичкия, ми все остават боклуци и то поне 2-3литра. То не си е смяна ами е смесване На 1.6 поне има пробка на блока и с кеф да си купиш Парафлу и да го налееш всичкия
          Да, как може да няма пробка на блока?? И аз съм решил да го сменям и до са се рових да скивам как става източването, но стигнах само до радиатора. Ами гнуста в блока? А, съм си купил и добавка за прочистване, но след като няма да мога да я източа, няма и да я сипвам.. На баба лада си имаше, на Варела - също, егати недомислицата, язък...ще взема да го хвърля тва Браво Yellow_Flash_Colorz_PDT_08
          1.4, 12V, 80к.с., ноем.'95, на газ

          Коментар


            #6
            Единствения начин е промиване с маркуч, ама като си нямам село наблизо
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар


              #7
              spark написа:
              То поне да имаше пробка на блока да го източа всичкия, ми все остават боклуци и то поне 2-3литра. То не си е смяна ами е смесване На 1.6 поне има пробка на блока и с кеф да си купиш Парафлу и да го налееш всичкия
              А къде се намира тая пробка на 1.6, че сега чувам за пръв път. Някоя снимка или нещо има ли ли?
              Space Star 1.9 DID

              Коментар


                #8
                Нейде на блока, в ръководсвтото Хайнес виж. Аз там рових да видя за 1.4 няма ли да пише нещо ама изрично пишеше че няма, а на 1.6 има.
                Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                Коментар


                  #9
                  Re: смяна на антифриз/ внимавайте какво слагате /

                  kluchar написа:
                  ...има ли някой по запознат с химията
                  Колегата moko е спец по тези въпроси
                  Ex. Grande Punto Driver

                  Коментар


                    #10
                    Казвайте къде е пробката на блока бързо.

                    Коментар


                      #11
                      къде къденякъде най-отдолу ще ехайде на канала :D
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #12
                        Това с Парафлу-то ми се струва малко сектантско.Аз примерно никога не робувам на тия работи, измислени единствено с цел да взимат парите на хората.
                        Bravo 1.6 16v

                        Коментар


                          #13
                          chris написа:
                          Това с Парафлу-то ми се струва малко сектантско.Аз примерно никога не робувам на тия работи, измислени единствено с цел да взимат парите на хората.
                          и то меко казано
                          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                          Fiat Bravo'97 1,6 16v
                          Fiat Tempra'91 1,6 mono

                          Коментар


                            #14
                            chris написа:
                            Това с Парафлу-то ми се струва малко сектантско.Аз примерно никога не робувам на тия работи, измислени единствено с цел да взимат парите на хората.
                            Ами не робувай, те парите са си твои, ако искаш ще ги даваш, ако искаш не.Това го казвам от личен опит, т.е "ял съм дръвчето" на сурогатен антифриз, но беше с Рено.Пред дилемата антифриз на Елф,гордо избрах българското. Увря ми главата, но беше късно, трябваше да се сменя радиатор! Не виждам нищо сектантско в това да се спазват препоръките написани в книжката на колата...или ние сме по-тарикати, "те ша ни кажат па"!?
                            SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                            Коментар


                              #15
                              "те ша ни кажат па"!? - не съм от тоя тип хора дето от всичко разбират.Просто искам да кажа, че човек трябва да подхожда с разум към тия неща, не само да гледа кво са му написали в книжката.Че те могат да ти напишат да ползваш марка дето дори я няма в БГ - и ти какво - ще скочиш до завода в Италия или ще си го изпишеш по каталог ли??Айде за сериозните неща съм напълно съгласен, ама това си е просто антифриз. Ако го купиш от място където държат на качеството и на доставчиците няма никакъв проблем. Е, разбира се не като колегата дето се разхожда по "Симеон" и си вика "абе аз що да ни взема антифриз от тоя симпатичен арабин"
                              Bravo 1.6 16v

                              Коментар

                              Working...
                              X