Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Искам да си купувам Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Искам да си купувам Типо

    Здравейтетова ми е първия пост тук, но чета от няколко месеца форумата посъбрал съм парици и съм се спрял на Фиат Типо да ми бъде колатаимам точно 2000лв в брой и 500лв които веднага мога да дръпна от кредитна картата въпроса ми е какво да гледам по колата когато я оглеждам???не съм много на ясно уж съм го завършил това, но все пак няма да съм сам де, но да знам какви са им слабите места на тези Типо-та и какво точно да гледам и заничамсъщо така и какъв двигател да гледам? аз съм се засилил към 1.6 ако е двувалката тъкмо пък 90коня, но не е задължително, става и 2.0 тъкмо да е пъргавоеми това е горе долу ще съм ви благодарен да ми помогнете с някакви напътствия и т.н. :D
    карам кракомобил

    #2
    казвам първото което ми мина през акъла!!!що не вземеш МИТКО като гледаш някоя кола, имам чувството че почти няма тайни за него относно тези коли...(това е първото което ми мина през главата и затова го написах!)успех в търсенето!
    ФИАТ ТЕМПРА 1.9TD

    Коментар


      #3
      а 1.6 16V добър двигател ли е? това не е двувалка нали?
      карам кракомобил

      Коментар


        #4
        Колега, радвам се че си решил да си вземеш италианка и то най вероятно против мнението на околните. Имай предвид че ако се запалиш по тези коли е завинаги.Иначе аз бих ти препоръчал да се насочиш ким някой по-прост мотор с парите които имаш защото всичко по-засукано няма да е читаво. А освен това най вероятно като покараш малко ще драпнеш да слагсш газ - затова помисли за нещо по-елементарно - моторите 1,6 за мен лично са златната среда м/у динамика, подръжжка и режийни разходи (данъци, застраховки и др.)
        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

        Коментар


          #5
          И мене много ме навиваха с/у типото. Абе за какво ти е италианско, то много се чупи, вземи си нещо немско, ако си нямаш яд купи си фиат и все от сорта... Резултатът е на аватара ми много си харесвам количката и изобщо не съжалявам че я купих. За тия пари дето си приготвил може да си намериш читаво типо. Все пак е въпрос на късмет де. Не знам какъв ти е стилът на каране, лично мен моя двигател не ме удовлетворява съвсем, но.. Има една сентенция че италианска кола се купува със сърце а не с разум Все пак според мен най-разумния избор за двигател е 1,6 карбуратор. Обосновавам се: 1. Просто и надеждно устрийство лесна поддръжка2. Прилична мощност и същевременно нисък разход на гориво3. Ако се води с катализатор попада в най-ниската ценова категория за данък4. Ако не е с газова и решиш да си слагаш, става най-простия тип и е най-безпроблемнаЛично за мен фаворитът за двигател е 1,8 16V но това е гласът на сърцето хахахИма много изписани общи приказки какво да гледаме при покупка на кола на старо и няма да се впускам в подробности. Във всеки случай си приготви още парички за след покупката. Не че искам да те разубеждавам, но за 2000 няма да е идеална, все ще има нещо за ремонт. По купето ръжда трудно може да се намери. Най-често има по края на веждите на задните калници и покрай капачката на резервоара и то само ако ги няма пластмасовите кори отдолу. Също и по праговете. На други места е почти изключено. Ако има, значи е удряно и преправяно. Типото има доста екстри серийно. Задължително провери всички ел механизми дали работят (централно, ел стъкла, люк, огледала, чистачки фарове) Не се връзвай на приказки от сорта ама преди малко работеше, сигурно не дава контакт. Имай предвид че повечето механизми са капсуловани и ако нещо не работи не може да се ремонтира, а се сменя.Окачването не трябва да тропа по НИКАКЪВ начин. Иначе смяна на носачи (комплект са с шарнира и тампоните), биаледки, тампони и т.н - ок. 300лв. Задното се износва по много характерен начин - гумите се разкрачват като на натоварена татра по това се познаваПо двигателя, за най-сигурно го закарай на диагностика ако е инжекция. Също провери компресията. Малките обороти при инжекционите са болно място - трябва да са стабилни и при студен и при загрял двигател. Също виж за течове на масло - често изпускат гарнитурите на картера и клапаните.Друго за сега не се сещам, ако има питай.Успех с избора!
          FIAT Tipo 1,4mi - EX
          Alfa Romeo 146ti - EX
          Alfa Romeo 156 2,4JTD

          Коментар


            #6
            аз също се радвам ако си взема такава кола и да не ми прави проблеми :D при условие, че от 2 месеца чета във форума и има толкова доволни хора за това реших и аз да взема такова нещо много благодаря за отзивчивосттаа какво ще кажете за дизелите? 1.9 чист дизел има ли и как е, казвали са ми, че е по-трудно и скъпо за поддръжка дизела, пък баща ми е ТИР-аджия и ще ми е добре с нафтицата :D конкретно говорих с човека на колата и ми каза, че почти не я кара, защото живее в чужбина и има няколко коли и тази му остава за продаване, каза че има малко за кърпене на левия ботуш на амортисьора, инече била ОК и двигатела палел от РАЗпитах го дали е чист дизел и ми каза да, а аз не знам дали има такъв
            карам кракомобил

            Коментар


              #7
              KoRn_Val написа:
              питах го дали е чист дизел и ми каза да, а аз не знам дали има такъв
              Има и то не един а два - 1,7 и 1,9. Обаче почти нямам преки наблюдения върху дизелите на фиат Един път само се возих на уно с двигател 1,7 - доста прилично вървеше. Справки тук
              FIAT Tipo 1,4mi - EX
              Alfa Romeo 146ti - EX
              Alfa Romeo 156 2,4JTD

              Коментар


                #8
                аз съм с Темпра 1.9ТД, на която двигателя доколото знам е същия като на Типо 1.9ТД. засега не съм имал проблеми с мотора(имам я от 5 месеца). а и досега съм слушал само хубави неща за този двигател.предишните ми 2 коли също бяха дизели(Опел кадет комби, Волво 340) но като се качих за първи път да я пробвам темпрата направо не можех да позная че е дизел! доста е пъргава и стабилна. в града ми харчи около 7-7.5л, а на дълъг път около 5л.!а човека от който си купих колата има едно Типо1.9ТД, което също продаваше и е доста запазено(мисля че още е в него, защотото не се заел сериозно да му търси купувач.). но аз предпочетох темпрата защото от много години ми е страст, а и обичам по-големи коли така че ако искаш мога да ти дам телефона му и да се чуете! той по-принцип внася коли от чужбина и доста често вкарва италиянски коли(фен им е!), и като си хареса някоя си я оставя за себе си, кара я една година и после си харесва друга...
                ФИАТ ТЕМПРА 1.9TD

                Коментар


                  #9
                  е да турбо дизела си е пъргав, но този е чист и като гледам характеристиките от този сайт максималната скорост му е 150км/ч и предполагам ще мога да поддържам към 120-130 само по магистрала, някак си тромавичак ми се вижда пък и ускорението е много по-бавно от на ТД-тоprog я дай телефона на твоя приятел на лс да му се обадя
                  карам кракомобил

                  Коментар


                    #10
                    Аз съм карал няколко години Типо 1.4 I и не съм имал сериозни проблеми така че и с този двигател да вземеш няма да сгрешиш.

                    Коментар


                      #11
                      Моето 1.6 за сега върви идеално. Ако имаш късмет да си намериш запазена за тия пари, ще имаш по-малко проблеми от БМВ втора ръка примерно. Или от ауди. Вярвам го щото имам приятели с коли на възрастта на моята и на нейните километри. Само оплаквания. Аз откакто я купих, само бензин сипвам и карам. Сега имам един проблем с спирачките, но това си е от износване. Септември ще стане от година.Купил съм я за 2500 точно но на инвалид, все пак е всички екстри + клима.
                      Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                      Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                      Коментар


                        #12
                        Продава се супер Типо за 3000 лири собственост на Найджел Менсъл виж тук http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.d...565530350&rd=1
                        BRAVA,когато НЕ гори

                        Коментар


                          #13
                          Bubis написа:
                          Продава се супер Типо за 3000 лири собственост на Найджел Менсъл виж тук http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.d...565530350&rd=1
                          Много жалко че е с десен волан.

                          Коментар

                          Working...
                          X