Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ключа не отключва/заключва колата от разстояние

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ключа не отключва/заключва колата от разстояние

    Здравейте, имам малък проблем с ключа, колата ми е Браво JTD 10.1999г. Имам два сини ключа, но нямам червен. Колата ми е с код, на ключа имам символ за код. Нямам проблеми с паленето и с двата ключа. Като дам на контакт си светка лампата CODE и после изгазсва. Единия ми ключ не може да заключва/отключва колата от разстояние. Имах Рено Меган и при него знам че като падне батерията на ключа и си губи паметта. На моя ключ батериите са нови. Явно трябва ключа да се "запознае" или нещо от сорта. Може ли някои да даде съвет?
    Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

    #2
    Виж това дали ще ти свърши работа:
    Прикачени файлове
    Fiat Marea 1.8i 16V
    Fiat Tipo 1.4i 8V
    Fiat Punto 1.6i 8V
    www.italauto-bg.net/forum/

    Коментар


      #3
      Колега за какво става въпрос на снимката, че не съм много на "ти" с английския. благодаря.
      Fiat Marea 1.8/16v '96 HLX
      Български газов инжекцион - Бардолини

      Коментар


        #4
        ОПРОСТЕНО ПРОГРАМИРАНЕ.Дистанционното управление винаги трябва да се програмира при:-Изключена аларма.-Изваден ключ за запалване или в позиция паркинг.-Авариен ключ(с изключение на версиите за английския пазар, които нямат такъв) в позиция включен.По този начин на програмиране се разпознават неограничен брой кодове на дистанционни, но само последните 8 остават запаметени от алармата.1 Натиснете бутон (5) на приемника разположен в центъра на предната лампа за осветление и го дръжте натиснат, лампичка (4) трябва да мига.2 Натискайки бутон (5) натиснете бутон (3) на дистанционното управление.3 Когато лампичката (4) светне постоянно, освободете бутон (3) на дистанционното.4 Освободете бутон (5) и край на програмирането.Когато контролния бутон (3) на дистанционното е натиснат и лампичката (4) спре да мига и загасне, това означава, че паметта на приемника е затворена-ЗАЩИТЕНА. Трябва да се препрограмира.Дано съм ти бил полезен и успех.
        Marea Weekend HLX Jtd 110

        oO(_)____////____(_)Oo

        Коментар


          #5
          Благодаря TIP.Здравей колега Нanio,интересуваме преди това работили ли са ти и двата ключа или откакто си я взел единият не работи?Пробвали схемата на Rokambol?Какъв е ефекта? Ако направя горното да не вземе да ми работи другият ключ, атози не?
          Fiat Marea 1.8/16v '96 HLX
          Български газов инжекцион - Бардолини

          Коментар


            #6
            Съмнявам се, че ще успееш да направиш горното. След определен брой запалвания Алармата на колата влиза в режим "само четене" и за да приеме ново дистанционно ти трябва 4 цифрена парола
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              #7
              Хей, позволете и един въпрос и от мене.На моята Мареа алармата и дистанционното заключване не работят.Изключена е от ключа, който се намира до таблото с бушоните и затворен с панела отляво долу на кормилото.Като я пусна след 2-3 сек се получава звуков сигнал под предният капак и просветване на всички мигачи и започва да мига светодиода на централната конзола над ключовете на климатроника.Но не се изключва от сините ключове на запалването, а при опит за запалване се включва доста шумен звуков сигнал.Пробвах няколко пъти опростеното програмиране, което е дадено тука, но се получава ситуацията, която е посочена най-долу в забележката - вместо диода на приемника да светне постоянно той изгасва.Пишете, че в такъв случай паметта на приемника е затворена-защитена и трябва препрограмиране на самата аларма.Бихте ли ми пояснили какво означава това препрограмиране и къде трябва да се направи?В специализиран сервиз за Фиат или има вероятност някоя фирма за аларми да могат да го направят.Не ми се иска да сменям алармата и да нося и едно подмятащо се на връзка с ключовете дистанционно - харесва ми как компактно е поместено оригиналното в единственият ключ.От инженерна точка е брилянтно просто решение. Благодаря предварително за мненията ви и съветите. П.П. : Смених батериите на ключовете с чисто нови, но това не промени нищо.Инак диодчетата на самите ключове просветват като натисна копчетата.
              Marea Weekend 2.020V

              Коментар


                #8
                Значи, паметта се самозаключва на 256-тото запалване, ако не ме лъже паметта. В същия този pdf файл е описана и процедурата по програмиране на ключове. Трябват ти мастер ключа и табелката/картата с кодовете за алармата. За съжаление го нямам под ръка, но ако другия колега може, нека качи и останалите части.Успех!

                Коментар


                  #9
                  Хей, благодаря ти - даде ми надежда да продължавам да опитвам
                  Marea Weekend 2.020V

                  Коментар


                    #10
                    Avkich написа:
                    Хей, благодаря ти - даде ми надежда да продължавам да опитвам
                    Но проблемо... и аз трябва да си вкарам единия ключ, че също не ми отключва, но пали нормално. Само изчаквам да се стопли времето, защото в тоя студ не ми се мръзне на студено вън.

                    Коментар


                      #11
                      Гадост е, прав си - ама като си е тежкария :D
                      Marea Weekend 2.020V

                      Коментар


                        #12
                        проблем с кода

                        Здравейте, имам същият проблем с алармата от ключа (син), колата е FIAT Marea 1.9 TD 98 г. Пробвах варианта със схемата но диода изгасва. Проблем е , че нямам код за препрограмиране, а и незнам как става. Ходих по всички сервизи в Русе и ми казаха, че немогат да го оправят. Имали начин да се оправи?

                        Коментар


                          #13
                          Няма начин. Италианеца го е измислил хитро - не ти трябва само достъп до ключа и до купето, но и достъп до код-картите, които повечето собственици забравят да продадат с колите си...
                          Steliyan's Life!
                          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                          Коментар

                          Working...
                          X