Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Истории от казармата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Истории от казармата

    Мъжки форум (предимно) и да няма тема за казармата ... Все едно, че за нищо не сме си говорили досега... То скоро вече редовна военна служба няма да има, та от истории и случки може да станат направо митове и легенди ... Сетих се за едно от най-извратените наказания, направо гавра, които ни може да измисли само някой свъхсрочно служещ старшинка по време на комунизъма (да ме прощават колегите военни)... Та като някой се издънеше здраво наказанието беше да натовари 1 количка (РК1) с пръст. След това изсипва количката на определено място на плаца, товари я наново, откарва я на другия край на плаца, където отново я изсипва, пак нотоварва пръстта и я откарва и изсипва на първато място на плаца и така докато на старшията му стане кеф да мине да те провери. Прие тази проверка старшината почва да ти чете конско и да благославя цялото ти родословно дърво и да поставя под съмнение интелектуалното ти състояние и желанието тида изпълниш съвестно това наказание, защото пръстта от многократно повтарящата се товаро-разтоварна дейностсе е разпиляла по асвалта. А това е строго укорително според старшинката, защото се скатаваш и товариш и разтоварваш по-малко количество пръст. Да не говорим пък, че спорен него си оакал здраво плаца, което не е трябвало да правиш... Та такива ми ти работи...
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    #2
    Ха! Сега се сетих за още една простотия.... Обичай беше да се пращат някои новобранци (обикновенно шматките) да донесат 1 или 2 кофи "танков клиренс" от парка! Падахме от смях!
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      kiro_of_the_day написа:
      Ха! Сега се сетих за още една простотия.... Обичай беше да се пращат някои новобранци (обикновенно шматките) да донесат 1 или 2 кофи "танков клиренс" от парка! Падахме от смях!
      или компресия в буркан

      Коментар


        #4
        pugsy написа:
        kiro_of_the_day написа:
        Ха! Сега се сетих за още една простотия.... Обичай беше да се пращат някои новобранци (обикновенно шматките) да донесат 1 или 2 кофи "танков клиренс" от парка! Падахме от смях!
        или компресия в буркан
        ...или една кофа паралакс! :D
        FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

        Коментар


          #5
          Ееее колеги аз като военен какво да кажа..."Бегом -МАРШ от мен до другото дърво"
          Alfa Romeo 166 2,4 JTD
          Porsche 944 S2
          http://www.valmcrae.snimka.bg/
          http://vbox7.com/user:val_mcrae
          http://autoclubkarlovo.bulgarianforum.net

          Коментар


            #6
            val_mcrae написа:
            Ееее колеги аз като военен какво да кажа..."Бегом -МАРШ от мен до другото дърво"
            Вал кое е първото дърво а :D
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              не знам дали сте чували за "влака на уволнението" това го гледах на живо в Малко Търновския граничен отряд - старите налягали по леглата в спалното, което е с доста високи прозорци от обичайното... а новобранците са скършили по един голям клон и бягат покрай прозорците.....като се сетя и аз какви съм ги изтърпявал... в най големите жеги - като сега - в 2 часа след обяд на ритуалния плац в НШЗО Плевен с по 1 чикийка в ръка - дават ти по 1 квадрат от паветата и... тревичка не трябва да остава.... или пък дневален си в спалното и през ноща трябва да излъскаш целия коридор / мозайка / с четка за обувки и да намажеш ивиците с черна мозайка с боя за обувки........
              Fiat Punto 1.1-Синята птица
              Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
              Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

              Коментар


                #8
                Аз навремето (май още като бяхме с .ком) бях пуснал една тема "кой къде е служил", но сега не я намирам с търсачката...А иначе се сещам за една интересна история от казармата. Бях старшина-школник в Троян. Лятото на 1994. По принцип почти цялото поделение (което беше поддържащо към Военния Топографски Институт) се изнасяше по "групи" из цялата страна. Оставаха само 2 и половина нарядни групи, които като са свободни по цял ден висяха на близката река (Черни Осъм) да плажуват. Да, ама реката е извън поделението...Имаше един лейтенант, взводен на 1-ви взвод, който като ги хванеше че пак са на реката и все ги наказваше. Та веднъж измисли наказание - ще копаят басейн, за да не ходят повече на реката, а да си стоят на басейна. Хитро! Хитро, обаче началника не мислеше така Копаят бойците втори ден, бая са поизкопали... идва командира - "кво копаете тука бе?" - "Басейн, гусин майор" дружно му отговарят. "А кой ви накара?" - "Ми лейтенант ...". "Тъй ли? Я му кажете да се яви при мене, а вие почвайте да заривате..."И така, поделението си остана без басейн, а бойците продължиха да прескачат оградата и да ходят на реката...

                Коментар


                  #9
                  Когато на едноседмичното дежурство в кухнята се падне стар, се отива при някой новобранец и му се казва да отиде при готвача и да поиска калъпа за кюфтетата. Ясно е какво става с новобранеца ... и мръсотията в кухнята, столовата и мръсните чинии. Аз естествено съм попадал под ударите на този ритуал.
                  Fiat Marea TD100, 1.9, 1997, седан

                  Коментар


                    #10
                    ОШН-85 / Св.Бат. 7р. - 1 взвод (171 кл.) Няма ли някой набор?
                    no pain no pain

                    Коментар


                      #11
                      сори - ОШН-99, втора кашишка рота, първи взвод
                      Fiat Punto 1.1-Синята птица
                      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                      Коментар


                        #12
                        Единия мнооого . . .възрастен (търсех по-мека дума ), другият прекалено млад ОШН март 1994. Школнически артилерийски дивизион, 5-та ("курортна") батарея, взвод 352 (спец.Артилерийско инструментално разузнаване)... под командването на подп.Тонов (батареен) и подп.Казаков (дивизионен).

                        Коментар

                        Working...
                        X