Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Важно!!! За пътните такси от 2005 г. - ВИНЕТКИТЕ!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Важно!!! За пътните такси от 2005 г. - ВИНЕТКИТЕ!

    От няколко дни търся информация за винетките, нали влизат в сила от новата година, и понеже за ЧНГ нали сме извън София, на 1 януари като се връщаме, ще ни спират на Горубляне за винетки ... Оказа се обаче, че ще има гратисен период - 1-2 месеца, тъй като още не е ясен дистрибуторът на винетките - както и че май още не са отпечатани. Както и че няма да важат за инвалиди - какъв документ обаче ще доказва, че колата е на инвалид, още не съм разбрал? По-долу има инфо и ва всички пътища, за които се изисква да имаш ВИНЕТКА.... Препоръчвам да боднете темата най-отгоре, да я виждат всички...Правилата за винетките и новите знаци 15 декември 2004 Business.dir.bg Нов знак, който означава

    #2
    Някои знае ли във колко държави от ЕС има такива венетки за пътища които са построени от държавата ?

    Коментар


      #3
      мисля в германи и италия

      Коментар


        #4
        pugsy написа:
        мисля в германи и италия
        И в Австрия, Швейцария и Франция има винетки.
        Mit®

        Коментар


          #5
          В Италия ,Франция ,Испания няма винеткиСпираш на бариера, взимаш билетче, на излизане от магистралата даваш билетчето и плащаш в зависимост от изминалите километриВ Швейцария са с винетки
          Fiat Brava 1.9TD.100кс.1998г

          Коментар


            #6
            А извън тези пътища ще трябват ли винетки ? Едни казват за цялата републиканска пътна мрежа - тогава защо публикуват тези пътища ???
            ОМВ Мусагеница. И аз бях там, и аз заредих... И после "замръзнах" ...

            Коментар


              #7
              И в Унгария също имат винетки.
              Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
              Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
              Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
              Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

              Търси се..

              Коментар


                #8
                Ами според мен с тези винетки за някои хора ще им е по-евтино от пътния данък.А освен това тези винетки не са за всички шосета.

                Коментар


                  #9
                  Strabex написа:
                  Ами според мен с тези винетки за някои хора ще им е по-евтино от пътния данък.А освен това тези винетки не са за всички шосета.
                  Страбекс, бъркаш нещо. Винетките (54 лв.) заменят само пътния данък, който се плаща на тон и за повечето леки коли досега беше 20 лв. Останалата част е данък за притежаване на превозно средство и той се определя от мощността на колата, годините и т.н. За повечето коли варира между 20 и 120 лв..Така че се получава оскъпяване за всички поне с 34 лв. (при условие че си купят годишна винетка).Друг е въпроса че сме набутани ние от провинцията, щото голяма част от софиянци ползват колите си само да ходят на работа и обратно и почти никога не излизат извън София, така че няма да им трябват винетки. А повечето от селата им се водят квартали на София и са в рамките на града. Пък ние за да си отидем на село (айде не се правете, всички сме селяни малко или много) трябва да имаме винетка.

                  Коментар


                    #10
                    Извинявай Immortal знам че не му е тук мястото но ти влизаш ли във форума на pss.bglink.net ?
                    FIAT MAREA - 1997г 1.6 16V elx

                    Коментар


                      #11
                      E т’ва вече е много гадно той баща ми ми ги приказваше ама аз не вярвах и аз ся трябва да дам 137 лева данък за Кромата (доколкото знам по 1лв на конска сила) напрао ти режат главата от кръста .............ааа не колата я продавам докато не взема да получавам собствени доходи.

                      Коментар


                        #12
                        flx написа:
                        Извинявай Immortal знам че не му е тук мястото но ти влизаш ли във форума на pss.bglink.net ?
                        Не, но сега ме заинтригува и ще вляза да видя какво е. ИЗВИНЯВАЙТЕ ЗА ОФФ-ТОПИКА.Страбекс, и това за лева на конска сила не е вярно, но горе-долу толкова се получава. Зависи и коя година е колата и т.н. На моята, която е 109 к.с., като махна 20 лв за пътния данък, остават 92 лв.

                        Коментар


                          #13
                          Ами в тази държава само се чуди какво да измисли да натовари хората Immortal относно предложението ми какво мислиш

                          Коментар


                            #14
                            Добре сега значи какво трябва да се плаща на държавата???Гражданска отговорност, винетки, ако излизам от София, други какви данъци трябва да плащам, за да съм изряден!?!?!200лв. ще ми свършат ли работа
                            Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
                            Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
                            Fiat Bravo 1.4 120k.с.

                            Коментар


                              #15
                              Immortal:Питах те защото там влиза един с същия ник като твоя.
                              FIAT MAREA - 1997г 1.6 16V elx

                              Коментар

                              Working...
                              X