Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Авария със задно стъкло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Авария със задно стъкло

    Искам от една страна да се похваля , а от друга да споделя мъката си с вас колеги Yellow_Flash_Colorz_PDT_32 .Преди около час, качвам си се в Бравото, пускам си музичката(дето си я слушам от 2 месеца откак си имам колата) и както си карам, след няма и 5 минути чух страхотен трясък и чупене на стъкло. И нещеш ли, поглеждам в огледалото за задно виждане и кво да видя - задния ми джам се пръснал на парченца... ебаси коцуза.Та мисълта ми е, някой сменял ли е заден прозорец? А знаете ли, колко ще ми коства??? F***

    #2
    Как така се е пръснал?!
    >Keep Walking<

    Коментар


      #3
      .

      ами така, строши се с голям трясък явно от компресията от баса, музиката беше усилена на 97% и песента беше една от най-басовите които слушам напоследък. Знам това звучи смешно, затова предполагам, че някой ми е направил мръсно и е чукнал стъклото преди това, защото то се пръсна почти веднага като пуснах музиката. Абе голяма мизерия. Ако е така, на този човек ............

      Коментар


        #4
        За Вас шега за мене истина, но пподобна случка ми си случи в казармата. Старшината ни е събрал в "телевизионната стая" всички отдельонни командири и ни чете конско колко сме разхайтени и взводовете ни били такива и т.н. и т.н. и т.н ... По едно време чуваме, че ротния се качва по стълбите (ротата ни е на втория етаж). Чуваме го защото багославяше здраво командира и началник щаба за не знам си какво там, а беше бая грамогласен тоя капитан Атанасов. Така както гънтеше гласа му по стълбището и коридора и така както ние със старшината сме притихнали очаквайки бурята на началническото недоволство да се стовари върху ни - едно от стъклата на агитационните табла, окачени на стената - буквално изскочи от местото си с поне 10-15 сант. напред и се стовари на пода посипвайки всичко със ситни стъкълца. Ние със старшината седим и се пулим невярващи на очите си, първо, че това се е случило и второ, че се е случило точно когато ротния е ядосан и всеки момент ще влезе да ни разпердушини.... УЖАС!!!Влита гръмогласното божество в телевизионната и преценява ситуацията на момента - явно първата мисъл, която му е минала през главата е била, че старшията ни е събрал точно за да ни се кара за стъклото... И за да не остане по назад се почна едно излияние .... "Пияници .......... само оргии ми правите тука .............. всичките в дисципа ще ви вкарам ............. " и така сигурно 10-15 минути (поне на мене толкова ми се сториха) без никой да смее и дъх да си поеме.... Нейсе след тая тирада, излизаща като че ли от реактивен самолет се стигна и до въпроса "Кой го счупи п....ки м...ни"? Отговора на старшината "Ама той току що сам падна!" просто му дойде в повече.... Почервеняването, дълбокото поемане на въздух и последващите крясъци бяха като от анимационните филми... Сега като се сетя ме напушва неудържимо смях, ама тогава ...... леле - мале...
        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
        Нека Силата на бъде с Нас...

        Коментар


          #5
          Paco-G написа:
          ...Та мисълта ми е, някой сменял ли е заден прозорец? А знаете ли, колко ще ми коства??? F***
          За Бравата, по памет: оригинално (Сен Гобен) - около 180 лв., турско - около 150 лв. (инфо от миналата зима в Кобра). Спомням си, че тогава ми направи впечатление, че задното е по-скъпо от предното Ама към предното като се добавят уплътненията (задното се лепи), пак толкова идва. Предполагам, че на Бравото ще е по-евтино.P.S. Моето не се счупи от аудио зор :D , ами някой душманин изглежда беше метнал нещо твърдо от блока. А на джама толкова му и трябва - целият се беше нацъфтял - даже в първия момент помислих, че е заледен...
          FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

          Коментар


            #6
            мерси

            мерси за инфото

            Коментар


              #7
              хмм..

              Днес като гледах на светло, установих в долния десен ъгъл има следа от според мен и познати - външна намеса, удар с нещо остро и твърдо докато колата е била паркирана. И след това, веднага щом усилих музиката, стъклото веднага не издържа и се пръсна по средата, защото там е избило напрежението.Ако някой го е направил умишлено.... то всичко се връща, а и Бог гледа отгоре.

              Коментар


                #8
                Равностойност

                Значи, от Кобра казаха днес, че искат 213лв без ДДС + 10лв за силикон? Общо=265лв. Ужас бе.На морга намерих за 150лв цяла задна врата + стъкло. Някой знае ли, ако купя цялата врата, дали може да се вземе от нея стъклото и да се сложи на моята кола. Има и вариант да заменя цялата 3-та врата, но пък трябва да се пребоядисва тази от моргата, и пак ще се оскъпи.Някакви предложения?Ще бъда много благодарен

                Коментар


                  #9
                  Намери си задна врата със стъкло от моргите със същия цвят Ще ти отнеме ден два, но си заслужава.Какъв е цвета на колата? Ще се поразтърся и аз.
                  == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                  На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                  Коментар


                    #10
                    Здравей,много съм благодарен, че желаеш да помогнеш. Цвета на колата е тъмно зелен металик, мога да пратя снимка ако дадеш мейл адрес.Аз обаче не вярвам, че мога да намеря такъв цвят браво в морга. ;Искам да разбера, възможно ли е да се вземе стъклото от друга врата и да се монтира на моята кола, или трябва да сменям целите врати???Благодаря ти предварително.ПоздравиПламен

                    Коментар


                      #11
                      Възможно е, но риска е голям. Не вярвам някой да се навие. По-лесния начин е да се пребоядиса вратата в цвета на колата.
                      Fiat Marea 1.8i 16V
                      Fiat Tipo 1.4i 8V
                      Fiat Punto 1.6i 8V
                      www.italauto-bg.net/forum/

                      Коментар


                        #12
                        Значи трябва да разпитам бояджии, колко ще ми вземат за задната врата и да видя, кой вариант е по-удачен. Въпреки, че смятам варианта с ново задно стъкло по-лесен от този с купуване на врата, пребоядисване, демонтаж и монтаж на врата. Все пак тепърва ще решавам. Всякакви предложения са добре дошли. Благодаря ви предварително.

                        Коментар


                          #13
                          ;=
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                            #14
                            а как се оправи нова врата или само стъкло , и каско нямаше ли ?
                            Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                            Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                            Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                            Коментар


                              #15
                              Пиша и аз в темата от любопитство.Та случката с нашето служебно чисто ново Поло беше същата.Както си стоеше мирно и кротко му се пръсна задния прозорец????!??!?!И на мен ми е любопитно на какво се дължи това аджеба?Ебати случките
                              "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                              ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                              Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                              Коментар

                              Working...
                              X