Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За катастрофите с мотоциклет.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За катастрофите с мотоциклет.

    Южнокалифорнийския Университет е изследвал подробно 900 катастрофи включващи мотоциклети и анализирал 3600 други мотоциклетни прозшествия. Ето и резултатите и нека благодарим на Др. Хари Хърт. Изследването е малко старо (1981) но мисля че можем да научим нещо полезно от него 1. Около три-четвърти от от катастрофите са включвали сблъсък с друго МПС, най често лека кола. 2. Около една четвърт са включвали само мотоциклета сблъсквайки се с пътя или неподвижен обект на него. 3. Неизправност на МПС е бола причината за по малко от 3% от катастрофите, най често е изгубен контрол поради спукана гума. 4. От катастрофите включващи само мотоциклета, грешка на водача е основна причина за две трети от тях, типични грешки са подхлъзване и падане причинени от рязко натискане на спирачките или изпускане на завой поради несъобразена скорост или недостатъчно накланяне. 5. Дефекти по настилката (дупки, ръбове и др.) са причина за 2%, животни за 1%. 6. В катастрофите между две и повече МПС-та, шофьорът на другото МПС е отнел предимството на мотоциклетиста и причинил катастрофата в около две трети от случаите. 7. Преобладаваща причина за всички катастрофи е че водача на другото МПС не е видял моториста преди катастрофата или не го е видял докато не е било твърде късно за да я избегне. 8. Умишлена агресивност срещу моториста е рядък случай (това май няма да важи в Бг, б.п.) 9. Най често срещаната ситуация е когато моториста се е движил направо, а автомобила е правел ляв завой пред него. 10. Кръстовищата са най честите места на катастрофата, когато други МПС-та са отнели предимството на мотоциклета и често пренебрегвайки сфетофари, знаци и др. 11. Метереологични условия не са били фактор в 98% от катастрофите. 12. Повечето мотоциклетни катастрофи са били по време на кратко пътуване с цел пазарене, забавление, отдих, и др. И злополуката е станала много близо до началната точка на пътуването. 13. Видимоста на мотоциклета или на другото МПС е била ограничена от отблясъци или други МПС-та в почти половината от инцидентите включващи няколко МПС-та. 14. Ниската видимост на мотоциклета е критичен фактор и катастрофите за значително намалени при включени светлини (през деня) и обличането на
    Обичта е по - силна от омразата. Сърцето е по - силно от огорчението. Усмивката на душата е по - силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.
    Трезвен ТУК не пиша!
    Un Italiano Vero

    #2
    Е, аз винаги съм се чудил на тези, които карат моторите си без каска и само по тениска и къси гащи. В тази група най-често преобладават водачите на скутери. Скутрите ги ненавиждам!Винаги съм с каска на ИЖ-ето, и винаги облечен поне с кожен панталон...

    Коментар


      #3
      Re: За катастрофите с мотоциклет.

      kilar написа:
      7. Преобладаваща причина за всички катастрофи е че водача на другото МПС не е видял моториста преди катастрофата или не го е видял докато не е било твърде късно за да я избегне.
      Че как да го видиш, като той хвъчи поне със 100-120 градско.Нямам нищо против мотористите и аз съм запален по моторите, но има доста от тях който не си дават сметка какво правят.

      Коментар

      Working...
      X