Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Внимание бързи баби!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Внимание бързи баби!

    В Неделя се връщам откъм Панчарево през Дружба. По едно време стигнах до един сВетофар, последният преди надлеза за летището. Беше червено, в лявата лента беше спрял някакъв с ляв мигач. В средната един Вартбург, кола зад която не искам да карам в никакъв случай. Застанах отдясно и тогава видях, че Вартбурга го кара една баба, на която й се подават само белите къдрици и очилата над таблото. И докато си мислех колко правилно съм постъпил като съм се престроил отдясно, светна зелено и бабата потегли като състезател! Изви се смърдящ сивосинкав облак от изгоряла двутактона смес, който задуши хората на автобусната спирка и заплашваше и мен. Дадох газ и все пак настигнах бабата при сервиза с един трабант на покрива. Известно време бяхме наравно с 90км/ч и чак при OMV избягах с около 30м. СВетофарът светна жълто и аз минах много рисковано с 120км/ч и спрях на следващия под моста, а бабата остана да чака. Стана ми смешно и започнах да си се смея, когато изведнъж до мен спря кола на КАТ! Не ми оставаше нищо друго освен да гледам сериозно и невинно право напред. С крайчеца на окото забелязах как ония вътре се смееха...
    имаше Uno SX 1990 1.3

    #2
    Варбурзите по принцип имат добър старт така че не се изненадвай :D
    Fiat Punto 1.9 JTD ELX
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD

    Коментар


      #3
      Alfamaniak написа:
      Варбурзите по принцип имат добър старт така че не се изненадвай :D
      Да .. до 60 км/ч са като ракета.
      Tipo DGT, 1.6 DOHC

      Коментар


        #4
        Баш така става ...

        ... На времето си спомням, нашите имаха Трабант, (за по-младите - двутактов двигател). За разлика от Вартбурга , Трабанта е и много лек.Тая пущина какъв старт вадеше, ама силата му стига до 50 км/ч.Тоя трабант и до сега щеше да си е здрав и в пълна готовност, обаче един пич с една Сиера го уби на 4ти км на колелото. Двигателя му си остана здрав но останалото беше на трески и баща ми така и не го оправи.Баща ми ме развеселяваше с истории за трабанта от сорта: "И аз като го настъпих тоя трабант - 30-40, 30-40 ....." или"а един с един трактор ме натиска да ме изпревари, обаче аз не му се давам, ей, скъсах го един завой, в смисъл трактора зави, а аз - не ... "Само като си помисля къде сме ходили с тоя трабант, сега да съм - никога няма да тръгна - обаче за 10 години нито един път не ни остави на път, и нито една зимна сутрин не отказа да запали.
        Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

        Коментар


          #5
          Ех младежо какво да кажа аз който съм бил горд собственик на Трабант 601S. Така се случи че през 1983 есента се сдобих с него.По същото време си купих и ново Застава Юго.Така че десет години до 1993 година карах и двете коли.На трабанта бях махнал седалката до шофьора и който се качваше сядаше направо на задната седалка.По този начин имах голямо пространство вътре.Трабанта за обслужване беше много прост.Продадох го на 70 000 км. и действително никога не ме еоставял на път.За времето си беше много добра кола.А зимно време само чукнеш и веднага пали независимо колко градуса е под нулата.За да мога да му използвам мощноста му купих и ремарке от малките туристическите и съм ходил и на море. Ех какви времена бяха...
          Фиат Панда 1.2 2006година
          Синджира си идва ,а козата я няма...

          Коментар


            #6
            Аз като гледам можем да си направим клуб на бившите трабантаджии фенове на италиански автомобили :D . На мен първата кола ми беше семейният Трабант и мислех даже да си го донеса в София докато събера пари за прилична "италианка" ама баща ми го продаде. Забелязал съм обаче една тенденция- който е имал трабант после не си купува немска кола. Щото нали все пак целта е да се смени марката а Трабито е обобщение на немското автомобилосроене .
            Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V - Ex
            Alfa Romeo 166 2.4 JTD - Ex
            Volvo S60 Sport 2.4D

            Коментар


              #7
              koolio написа:
              ...Трабито е обобщение на немското автомобилосроене... .
              Яко Yellow_Flash_Colorz_PDT_03

              Коментар


                #8
                Alexius написа:
                koolio написа:
                ...Трабито е обобщение на немското автомобилосроене... .
                Яко Yellow_Flash_Colorz_PDT_03
                Не Яко ами ...
                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                Нека Силата на бъде с Нас...

                Коментар


                  #9
                  траби :D :D :D
                  fiat coupe1,8 16v , fiat 850coupe,beta 2000 16v i beta 1600 16v

                  Коментар


                    #10
                    И ние имахме вартбург Бреее какъв здрав таван има :D ама никой не може да му се опъне на старта (почти ) и не до 60 км/ч а до 80-90 ...

                    Коментар


                      #11
                      Вартбурга е велика машина, дори когато говорим за простор в купето, големина на багажника, лесно управление ( за тоакова без серво имам предвид ) или бърз старт. Най-много ми харесваше "фрай лауфт"-а - съединител на 1 предавка и евентуално на втора, от там на сетне просто пускаш газта да "изравни оборите" и превключваш ... "дамска" кола.
                      Fiat Brava 1.2 SX '99 (182B2.000)
                      http://fiat.comnet.bg/

                      Коментар


                        #12
                        като говорим за бабки...малко видео http://www.youtube.com/watch?v=H6ZOJ...spot/spot.html
                        forza forever

                        Коментар


                          #13
                          Както беше писал едно време Дончо Цончев за Вартбурга:"... При тръгване вади павета, а ако си зад него, може да ти разпори панталона до чатала..."Може да не е много точен цитата, ама такъв беше смисъла А ето го и траби в действие
                          I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                          Коментар


                            #14
                            да бе и сутрин такава нежност няма . Хващаш го за двата фара и го разклащаш леко да се събуди. Данеби маслото да се е утаило. И аз помня

                            Коментар


                              #15
                              Fereon написа:
                              да бе и сутрин такава нежност няма . Хващаш го за двата фара и го разклащаш леко да се събуди. Данеби маслото да се е оттаило. И аз помня
                              Колега... Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 направо ме събори с този коментар... до сълзи!
                              Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
                              --- в сърцето завинаги... ---
                              Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

                              Коментар

                              Working...
                              X