Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Едно питане за ABS-ту свети ту гасне

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Едно питане за ABS-ту свети ту гасне

    Здравейте отскоро и аз съм с фиатче мареа жтд 1,9.Колата е перфектна само че имам следния проблем с абс.Когато запаля първата проверка минава само че като дигна над 5 км лампата на абс светва. а след като загрее и я загася и запаля наново всичко си работи нормално абс си се включва и всичко е ОК.Какъв може да е проблема,възможно ли да е за смяна спирачната течност,защото в менюъла пише че след като дигне над 5 км прави тест на двупътните вентили и на датчиците?Мерси предварително ако някой се отзове

    #2
    Ами колега,сам си си отговорил-първо смени течността,пиши за резултата и тогава ще гадаем...
    Ex. Grande Punto Driver

    Коментар


      #3
      Отговора почти на 100% е ясен - някой от датчиците на колелата е тръгнал да си отива.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        Не може да бъде от спирачната течност.По скоро някой от датчиците се шегува както е писал колегата.Ако решиш да сменяш спирачна течност не източвай старата а започвай с нова да доличаш и източваш от всеки един спирачен апарат.Така нямаш а имаш грижи и ще стане полесно.не ми се мисли този модул као глътне въздух колко врме ще отнеме обезвъздушаването.Преди като карах Москвето използвах един много полезен метод за обезвъздушаване.Разпробих си една капачка от казанче и на нея поставих вентил.От компресора подавам не повече от 1 атмосфера въздух и самичък обезвъздушавам всички спирачни цилиндри.Лесно изпълнимо е не ти трябва втори човек и е качествено.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          Какво става има ли резултат или ремонт на спирачките.Форума се беше позагубил и не помня дали и мнения има загубени.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            При мен също в най-големите жеги се наблюдава странно явление.Паля колата, лампата за ABS-а светва и не изгасва = нямам ABS.По-късно паля отново, лампата си изгасва = имам ABS.По някое време пак светва и така... Не знам доколко е случайност или закономерност, но ми го прави този номер само следобед и то в най-големите жеги?!Някой ако има идеи, нека да сподели! Благодаря предварително!

            Коментар


              #7
              До колегата Creep:Аналогичен проблем имах.Ходих на диагностика-резултата е кабелчетата на датчика, монтиран на задно ляво колело се шегуват с мен.Нов датчик е около 120-130лв.Това е от мен.
              "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

              ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
              Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

              Коментар


                #8
                хи,Колеги да използвам темата да попитам и аз нещо:Отскоро карам пунто 2001 г, но имам проблем с АБС-то. работеше си. Пробвах го, спрях рязко, педала завибрира/предполагам нормално/. На следващото палене лампата на АБС-то светна и неще да гасне.та въпросите:1. Проблем ли е да се кара така колата при условие, че си спира нормално дори с неработещ АБС.2.Някаква идея какво и как да го "отпочна"3.Голяма молба към всеки които може да даде линк или каквато и да е друга техническа информация, щото нищо немога да намеря.4. принципно имали "Хаинес" или друго ръководство за ремонт на въпросната фиятка.ПРЕДВАРИТЕЛНО 10Х

                Коментар


                  #9
                  Колега, прочете ли ми последния пост? Същият проблем имах, диагностиката ми струваше 20лв. заден ляв датчик се оказа, кабелчетата му бяха разместени.Иди на диагностика, за да констатирате откъде идва проблема.
                  "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                  ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                  Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                  Коментар


                    #10
                    tyson къде я прави тази дигностика ще ти бъда благодарен ако ми кажеш??Няккави отзиви за сериза под кръговото на 4 километър в София.Проблема не съм го оправил но забелязах че колата ако е на слънце дълго време се оправя,мисълта ми е че се нагрява нещо под капака и се оправя е..а ли го....

                    Коментар


                      #11
                      За този сервиз има много отрицателни мнения във форума.Почети малко "Сервизи/Магазини"-ще намериш отговор.
                      Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

                      Коментар

                      Working...
                      X