Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

И аз го отнесох... Голфа!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    И аз го отнесох... Голфа!

    Здравейте колеги!На всеки шофьор му е минавала мисълта, че рано или късно може да стане жертва на пътен инцидент. Е, и на мен ми се случи! Интересното в моята ситуация е, че другата кола беше не каква да е, а любимата марка на всички фиатаджии - Голф 2! Този горд собственик на така представеното возило си помисли, че може да се изнесе за ляв завой преди мен и да ми отнеме предимството! Да, да... ама не!Аз идвах отсреща със страшна сила мъжка и фра-а-а-с, го бутурясах по прясно боядисаната и изкърпена предница. Дори нямах спирачен път! Не че аз не го видях, напротив, гледах г и си мислех "Този тиквеник дано не реши да мине преди мен"! И докато си го мислех, онзи тръгна с мръсна газ! Нямаше време за спирачки - направо ми се натресе на мушката! И го уцелих! Няма жертви, дори няма натъртвания, абе на никой нищо му няма. В първия момент ме изби на смях, като видях каква кола ми е отнела предимството! Пича се оказа с акт и изощо много зле като водач на МПС. Какво да го правиш такъв - нито колата му кола, нито талона му е в него...Жалко за типото - доста щети има. Но при удар с 50 км/ч в насрещно завиваща кола самият удар изобщо не беша неприятен и дори не успя да ме стресне! Изключително съм благодарен на колата си - запази ме без драскотина и дори не ме раздруса! Браво на Фиат! P.S.Колеги, горещо ви препоръчвам да си слагате коланите дори за 50 метра, защото не се знае дали някой див джигит няма да реши да се прави на майстор! За марки мяма да споменавам! :D
    Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

    #2
    кофти работа, щом няма пострадали значи всичко си е ок, освен типото,ама ще се оправи няма къде да ходи.

    Коментар


      #3
      Ееее, ти леко си минал.По описанието ти очаквах доста повече поражения по типото.Надявам се тиквеника с голфа да е имал гражданска или ди да имаш каско....
      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

      Коментар


        #4
        Както се казва в един виц - Другой джигит!

        Коментар


          #5
          Оле, Ангеле, радвай се че си добре - сега само малко нерви и разправии с части и ремонти ще имаш.Това да ти е за последно дано да не срещаш повече от онези с "2-ките".
          SOUND Perceptions House Party [Plovdiv] - 16 may, Total Sport 1st floor

          Коментар


            #6
            Здравейте отново!Като гледам поразиите са доста - капак, двата калника, броня, решетка, скъсана планка на двигателя, двата радиатора (имам и клима), изтекъл фреон и т.н.Ама дано онези от ЛевИнс се окажат пичове и да изплатят прилична сума!За морето се надявам да имам най-готиното типо в региона - лъснато и стегнато! Поздрави!
            Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

            Коментар


              #7
              Преди близо година ме удариха с предната кола. Нямах каско и се надявах на гражданската. Джигита беше направил такава в ЛевИнс. Ремонта ми излезе 300 лв. (мой човек ми го прави на тънка тарифа) а в ЛевИнс ми изплатиха 400. С две думи мисля че няма нужда да се притесняваш за парите които ще получиш!НО ако все пак не ти дадAт това което смяташ за реално не трябва да взимаш парите и да подписваш протокола! Мен ме бяха предупредили изрично че ако взема и подпиша - това е - после няма връщане назад. В закона ясно е описано колко пари трябва да получи ощетения при ПТП - смятат се цените на частите по коефицент в зависимост от годината на производство и труда се изчислява като за всеки детайл има норма (пак описана в закона). Аз предварително бях сметнал че трябва да получа около 370-390 лв. С две думи - мисля че се придържат към закона. Успех и ще чакаме да видим снимките на лъснатото и стегнато ново типо
              Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

              Коментар


                #8
                Мен ме удари един, застрахован при ЕвроИнс. Ремонтът - 130лв, обезщетението от ГО-то му - 280лв
                - '06 FIAT Grande Punto 1.9 Multijet 130ps -

                Коментар


                  #9
                  е щом ще описваме кой колко взел сега като се ударих ремонта ми излезна 610 ,а от гражданската на онзи към дзи взех 820
                  Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                  Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                  Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                  Коментар


                    #10

                    Коментар


                      #11
                      Ще бъде така докато има кой да ни прави колите за малко пари! Ако бях влезнал в истински сервиз сигурно и 1000 нямаше да ми стигнат на мен. Предполагам с колегите нещата стоят по същия начин.псКакво като четът? На тях тези неща са им предолно ясни ... да не мислиш че те падат от небето и рупат тревица и затова дават повече пари Просто нещата са регламентирани!
                      Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

                      Коментар


                        #12
                        kkp написа:
                        Какво като четът? На тях тези неща са им предолно ясни ... да не мислиш че те падат от небето и рупат тревица и затова дават повече пари Просто нещата са регламентирани!
                        Не са регламентирани по начина, по който си мислиш. Преди три години Булинс намалиха ставката за труд при боядисване, след множество похвалили се доволни клиенти. Никъде в закона не се споменават цени, всеки застраховател си има ставка за труд и цени на части според вида, марката, модела и възрастта на автомобила. И поради това винаги имаш правото да оспориш обезщетението, но за целта трябва да докажеш претенцията си, което малко го обезмисля.

                        Коментар


                          #13
                          Не познавам някой да е бил доволен от сумата която са му дали от БулИнс .. нито сега нито преди три години!А намаляването на ставките - просто са си намерили причина А че всяка застрахователна сама определя ставките - по принцип е така, но законово има минимални ставки с които застрахователните дружества са длъжни да се съобразяват! Забравих да кажа, че това е само при застраховка гражданска отговорност! Но при положение че не си виновен и си поискаш парите по каско пак можеш да оспорваш, защото твоят застраховател си взима парите от застрахователя на виновния по ГО.http://www.autoactual.com/cgi-bin/ne...ensionМога да сложа и копие на закона ако някой желае да го види.
                          Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

                          Коментар


                            #14
                            kkp написа:
                            ....
                            Ще съм любопитен да постнеш откъс от закона, където се определят минимални ставки за обезщетение.

                            Коментар


                              #15
                              Колеги, темата е за случилото се с Forsaken, а не полемика за застрахователни измами и оценки. Ако искате направете си друга тема за това.
                              SOUND Perceptions House Party [Plovdiv] - 16 may, Total Sport 1st floor

                              Коментар

                              Working...
                              X