Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Не давайте на такива да ви карат децата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Не давайте на такива да ви карат децата

    днес като се прибирахме по магистралата напъваше един микробус нов Боксер да ме мине карах някаде с 140 км. мина ме и какво да вида отдзат на вратата пишеше /училиещен автобус / кара така почти до София с 120-140 и вътре вярно имаше около 10 на деца неможах да го стигна доста време та въпроса ми е НЕ трябваше ли да карат до 100 км на другите обикновенни рейсове така пише трябва да имат някакви отраничители за скорост или тахограв да го средят дано някога не се налага сина да го кара такъв откачалка по добре аз да си го закарам до кадето трябва
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    #2
    Съгласен колега. Пълни откачалки карат по пътищата. Шефа имаше един шофьор на камиона и беше сложил два ограничителя на скоростта за да не го обърне някъде (поне да намали риска) като лека кола го караше камион с ремарке пълен с дрехи.Като студент съм се обръщал с автобус (в случая не беше виновен автобуса, някои се мислят за безсмъртни и изпреварват в завойте) както и съм се возил при такъв шофьор на автобус дето като му мине празната кратуна през завоя си мисли, че целият автобус е минал, а това че зад него има още 10-12 метра фургон майната му.На мен чак ми се изправи косата дето съм егати спокойствието - тогава като се обърна автобуса (остана подпрян на едно дърво и с двете гуми във въздуха) просто си взех сакчето от под седалката и си излезнах най-спокойно през прозореца на шофьора, походих пеш 3-4км. и си хванах влака.
    Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
    Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

    Коментар


      #3
      Аз миналата седмица като карах по магистралата вечерта,имаше поне 3 коли с неработещи светлини отзад, ужас направо.
      Ex Fiat 126P
      Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
      Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
      Alfa Romeo 147 1.6 TS
      Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

      Коментар


        #4

        Коментар


          #5
          Аз пък днес една случка по прословутата с катастрофите си отсечка между Джулюница и Велико Търново. Караме си три коли една след друга с около 120-130. Най-предната кола някакво Ровърче, следващата - Пежо 207 и последната - аз. Изведнъж откъм един глух завой изскачат два тира едновременно - единият изпреварва другия в завоя без никаква видимост. Не знам по какво чудо оня с Ровърчето се размина, а и изпреварвания тир влезе здраво в банкета, че оня ненормалник, дето го изпреварва, да може да се шмугне. Аз също здраво набих спирачки и едвам спрях в банкета, но оня щеше да ни отнесе и тримата. Колеги, много внимавайте в този участък. Пътят лъже, че е хубав, но в същото време е тесен за този трафик и има много коварни полегати завои без никаква видимост.
          Fiat Marea Weekend 1,6 16V

          Коментар


            #6
            Re: Не давайте на такива да ви карат децата

            kluchar написа:
            днес като се прибирахме по магистралата напъваше един микробус нов Боксер да ме мине карах някаде с 140 км. мина ме и какво да вида отдзат на вратата пишеше /училиещен автобус / кара така почти до София с 120-140 и вътре вярно имаше около 10 на деца неможах да го стигна доста време та въпроса ми е НЕ трябваше ли да карат до 100 км на другите обикновенни рейсове така пише трябва да имат някакви отраничители за скорост или тахограв да го средят дано някога не се налага сина да го кара такъв откачалка по добре аз да си го закарам до кадето трябва
            Aми какво да ти кажа,малоумник отвсякъде.Аз ако бях шофъора на колата и ако детето ми се возеше в буса..........незнам,май чофера нямаше да си тръгне читав ,след като му спря пътя!.Да не дава Господ на такива изроди да возят децата ни!!!

            Коментар


              #7
              Доколкото си спомням, максималната скорост, разрешена от ЗДП за автобуси, превозващи деца е 80 км/ч.
              Fiat Marea 1.8i 16V
              Fiat Tipo 1.4i 8V
              Fiat Punto 1.6i 8V
              www.italauto-bg.net/forum/

              Коментар


                #8
                аз не знам шофьор на автобус който да е нормален. Една нощ пътувах от Варна за Търново и си перкам стабилно и нещо ме настига. Помислих че е някой с мерцедес, бмв или някой друг ниско летящ самолет. Оказа се автобус. Като ме изпревари и се лепнах зад него да не го изпусна - просто се убедих колко са ненормални - добре беше запомнил на кои завои да намали да не се обърне, а през другото време педала на газта до долу. В някакво село преди Търново го зарязах - някакси не ми се струваше нормално да карам с над 120 в населено място
                Audi 1.8S златен талон

                Коментар


                  #9
                  lllubo - да, ама някои ще се комплексират, че ги изпреварва автобус... да видиш тогава кво е нормално и кво не е...
                  - '06 FIAT Grande Punto 1.9 Multijet 130ps -

                  Коментар


                    #10
                    BrumBrum написа:
                    lllubo - да, ама някои ще се комплексират, че ги изпреварва автобус... да видиш тогава кво е нормално и кво не е...
                    Мен вчера ме изпревари един с Трабант. Знаеш ли колко му беше кеф на човека
                    Fiat Marea 1.8i 16V
                    Fiat Tipo 1.4i 8V
                    Fiat Punto 1.6i 8V
                    www.italauto-bg.net/forum/

                    Коментар

                    Working...
                    X