Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ръчен смукач на 1.4 карбуратор?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ръчен смукач на 1.4 карбуратор?

    От известно време ми е прецакан смукача - като карах на газ не го ползвах изобщо, но сега минах на бензин и стана смешно - паля на газ, а карам на бенин Проблема е, че нали има няколко степени - обаче колкото и да го дърпам, се включва чак към последната 4 или пета степен, рязко. Впоследствие съвсем спря да работи - не може да го помръдна с лоста. Минах през един сервиз, погледнаха го, и казаха че трябва да се смени жилото - сега така ми го направиха, че има някакъв ход, но пак не е достатъчно за да отвори онова лостче на карбуратора, и да запали на бензин сутрин при студена кола. Чудя се дали проблема не е самата клапа, там под карбуратора, или жилото? Казаха ми че трябвало да се смени посоката на жилото - да идва от другата страна, защото така както е в момента, то бута клапата (не знам дали се изразявам правилно - някаква клапа има там, дето се движи от смукача) но не е достатъчно - те искат да го прекарат от другата страна, за да я дърпа? Какво мислите по въпроса, и ако има някой с такъв двигател и смукач, къде му минава жилото?

    #2
    ...

    Коментар


      #3
      hf hpe написа:
      поредните майстори разбирачипросто трябва да се регулира смукачапърчо не трябва да е пренатегнат кожуха на жилото там където се хваща за корпуса на карбуратора(защото се притиска самото жило и не може да се движи)след това като дърпаш смукача жилото одвен, че задвижва клапата която намалява притока на въздух чрез една лостова система на двете крайни положения и натиска дроселовата клапа-този реглаж незнам точно как се прави но най често е на око и ухосъщо така се регулира жилото там където се захваща за механизъма който движи клапата на смукачааз го правя при напълно върнато жило и напълно отворена клапа(има едно болтче с което се законтря жилото към механизма)май неможах да го обясня много много но друго което мога да ти предложа е да го обясня наместо
      ами аз съм навит да дойдеш и да покажеш на място, понеже така ми е трудно да разбера, камо ли да обясня после на някой какво искам - б.а. защо не минеш на някоя среща на клуба?

      Коментар

      Working...
      X