Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Газ за Типо 1.4 моноинжекцион - въпроси

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Газ за Типо 1.4 моноинжекцион - въпроси

    Колеги, Ако има някой с такова Типо и газ, ще съм благодарен, ако споделите къде Ви е монтиран изпарителя, каква плочка е използвана, откъде минава тръбата за газ под самата кола и как влиза в багажника?Предварително благодаря.
    Пари от Интернет
    Всичко за колата
    Modsbg.com

    #2
    Сам ли ще си я слагаш?Тръбата гледай да я прокараш покрай вече съществуващи тръбопроводи , като например бензинопровода , тръбичките за спирачките...Внимавай със задния мост , окачването , кардана (ако е със задно) да не закачат и жулят...Плочки - бол. Най-вероятно си със Бош Моно , който е стандартен за много автомобили...Тръбата влиза през дупка Не си спомням за фиата , но на някои коли има технологично тапи под задната седалка - тръбата се прокарва покрай облегалката на задната седалка , оттам под задната седалка и се вкарва под колата - така се "прескача" задния мост и отпадат проблемите , свързани с него....Изпарителя където ти падне , там го сложи , значението е минимално, гледай да е странично на посоката на движение , за да не ти глъхне колата при тръгване/спиране , а да е само в завой , а и тогава е по-неусетно това глъхнене.Надявам се да съм бил полезен...
    Газови уредби , монтаж , диагностика , ремонти на бензинови двигатели , ауспуси...
    София , Горубляне ,ул. Самоковско Шосе 1 (срещу ОМВ на автоборсите) 978-20-82 973-67-24 0877-27-20-21

    Коментар


      #3
      Благодаря

      Благодаря за инфото. Аз се справих със слагането, оказа се обаче, че сондата не изключва на 80%, ами бутилката се пълни догоре (100%). Тя е 20л. - дали трябва нещо да се разглобява, или просто трябва да се промени ъгъла на бутилката според теб?И още, понеже гледам, че с това се занимаваш - колко ще ми струва ремонта на горното+извеждане на зарядното някъде на бронята (сега е вътре, до сондата)?Прати л.с. ако е проблем да отговориш тук.
      Пари от Интернет
      Всичко за колата
      Modsbg.com

      Коментар


        #4
        Най-вероятно ти е блокирал поплавъка в горно положение , защото са ти препълнили бутилката някъде...Трябва да се разглоби ако е това , но бутилката все пак трябва да е празна, а иначе с ъгъла - просто е , колкото по-ниско , толкова по-малко ще пълни , колкото е по-високо , толкова повече ще пълни.Принципно стандартно е да е на 30 градуса от вертикалната ос на колата.Самото зарядно е 30 лв мисля , за работа може би 10 лв - трябва да погледна ценоразписа, аз само работя там , парите ги взима шефа :D Другото ако е промяна на ъгъла ще е бонус към горното... , в момента трудно ли се пълни бутилката или си е нормално- провери го това и тогава ще мога да ти отговоря кое от двете неща й е станало...
        Газови уредби , монтаж , диагностика , ремонти на бензинови двигатели , ауспуси...
        София , Горубляне ,ул. Самоковско Шосе 1 (срещу ОМВ на автоборсите) 978-20-82 973-67-24 0877-27-20-21

        Коментар


          #5
          10х

          Продължавам тук, щото може да е полезно и за някой колега . В момента си се пълни нормално бързо бутилката, а поплавъка си работи, но малко странно - като я напълнят 100%, изведнъж се вдига до пълно, а иначе се изпразва постепенно...Погледни ценоразписа плс
          Пари от Интернет
          Всичко за колата
          Modsbg.com

          Коментар


            #6
            Това е нормално с рязките промени в показанието на стрелката... магнитния принцип не е съвършен...Значи ти е много вдигната сондата , та няма проблем да се намали ъгъла.Има и друг вариант - дефектен клапан , който не затваря...
            Газови уредби , монтаж , диагностика , ремонти на бензинови двигатели , ауспуси...
            София , Горубляне ,ул. Самоковско Шосе 1 (срещу ОМВ на автоборсите) 978-20-82 973-67-24 0877-27-20-21

            Коментар


              #7
              Re: Благодаря

              BatGoro написа:
              Благодаря за инфото. Аз се справих със слагането, оказа се обаче, че сондата не изключва на 80%, ами бутилката се пълни догоре (100%). Тя е 20л. - дали трябва нещо да се разглобява, или просто трябва да се промени ъгъла на бутилката според теб?И още, понеже гледам, че с това се занимаваш - колко ще ми струва ремонта на горното+извеждане на зарядното някъде на бронята (сега е вътре, до сондата)?Прати л.с. ако е проблем да отговориш тук.
              А каква бутилка сложи - 20л? Обикновена или резервна гума?
              FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
              ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

              Коментар


                #8
                обикновена

                Обикновена - пура, зада седалката успоредно (исках да е перпендикулярно на седалката отдясно, обаче като видях там какъв е гнилоч...).
                Пари от Интернет
                Всичко за колата
                Modsbg.com

                Коментар

                Working...
                X