Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на ангренажен ремък - сърцето ми спря за момент.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на ангренажен ремък - сърцето ми спря за момент.

    Хора, дайте съвет.НАпоследък забелязах че двигателя на типото издава странен виещ звук. Кода е 835С2.000Един майстор ми подксза че може да е от пренатегнат ангренаж, ролка, за това реших аз чинно че е дошло време да се позанимая с тоя ангренажен ремък.Цъфвам сутринта в Итал Срвиз и се разбираме - Ангренаж+ролка+работа - 150 лева. Викам си ОК, толкова си очаквах.Обаче след 30 минути пича ми звъни по телефона и казва - Лоша новина колега, имаш два балансиращи вала и ремък за тях+2 ролки = на още 100 лева.Та въпроса ми е тоя да не ме мята по тополите? Аз не съм много в час с двигателите. Има ли такова нещо при моя двигател?Дигатела ми прилича на този:Обаче няма въртящ се палец, комутатор, или както там се казва ами е като че ли с бобинка на всеки кабел.Ако някой ми изпрати снимка, данни или каквото и да било повече за този двигател ще съм му много благодарен, защото такива изненади точно пред Коледа не са много приятни.Между другото в Аутидатата тоя двигател е сгрешен, ХАйнес го няма, същия обаче се монтира на Ланча Делта след 93та.Помогнете, моля.
    Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

    #2
    ...

    Коментар


      #3
      Re: Балансьори

      Mitko написа:
      Кофти, приятел. Този двигател го дават като "осакатения" 1.8. Това е версията за Германия и е ограничен до 66kW(90кс). Наистина има балансьори. Ремъка им е т.нар. двойно назъбен и е доста парички. Във фирмените сервизи върви към 70лв. а на Цар Сименон съм го виждал за 38. Хубаво е да го смениш. Имам приятел който кара без него, но не те съветвам да правиш такива неща.PS: Информацията която ти давам е за код на двигателя който си написал. От долу пишеш обаче че си 105 коня. На 105 коня няма балансьори и кода на двигателя е 159.А4.000
      Митко, този дето е 90 коня е 835С4.000, а моя е 835С2.000. Иначе няма как, смених го. Още е в сервиза колата, ще ходя да си я взема след час-два.Ако я запаля и пак вие двигателя, сериозно ще се ядосам.Само да питам, защото сутринта много бързах - те дават ли гаранция за ремонта на ангренажния ремък?
      Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

      Коментар


        #4
        Re: Балансьори

        ...

        Коментар


          #5
          Re: Балансьори

          Кейн написа:
          Mitko написа:
          Кофти, приятел. Този двигател го дават като "осакатения" 1.8. Това е версията за Германия и е ограничен до 66kW(90кс). Наистина има балансьори. Ремъка им е т.нар. двойно назъбен и е доста парички. Във фирмените сервизи върви към 70лв. а на Цар Сименон съм го виждал за 38. Хубаво е да го смениш. Имам приятел който кара без него, но не те съветвам да правиш такива неща.PS: Информацията която ти давам е за код на двигателя който си написал. От долу пишеш обаче че си 105 коня. На 105 коня няма балансьори и кода на двигателя е 159.А4.000
          Митко, този дето е 90 коня е 835С4.000, а моя е 835С2.000. Иначе няма как, смених го. Още е в сервиза колата, ще ходя да си я взема след час-два.Ако я запаля и пак вие двигателя, сериозно ще се ядосам.Само да питам, защото сутринта много бързах - те дават ли гаранция за ремонта на ангренажния ремък?
          по номера наистина ти е 104 к.с. колата, но този Double Over Head Camshaft е на друг номер, ако за това става въпрос?1.8 i.e 835C4.000 DOHC (Double Over Head Camshaft) 1756 90к.с -6000об. MPI (Multi Point Injection) 1.8 i.e 835C2.000 DOHC 1756 104к.с -6000об. MPI ми не знам, вижте тук........ http://www.tipo.hit.bg/tipoteh.html

          Коментар


            #6
            Re: Балансьори

            hf hpe написа:
            Кейн написа:
            ...Ако я запаля и пак вие двигателя, сериозно ще се ядосам.Само да питам, защото сутринта много бързах - те дават ли гаранция за ремонта на ангренажния ремък?
            незнам как си постъпил, но ако си отишъл и си казал в сервиза сменете ми ангренажният ремък не виждам защо да им се сърдишНО ако си казал така и така имам шум в двигателя моля отстранете го и те ти кажат да шума е от ангренажният ремък, тогава съм съгласен с теб, че трябва(дори е задължително) да вдигаш патърдиянищо лично, но съм работил като монтьор и това е малко проблем при българина,че ние разбираме от всичко мисля че схвана мисълта ми :D
            НАпълно разбирам мисълта ти. Аз наистина отидох да сменям ремък, с оплакване че от там шуми. Човекът каза, да пренатегнат ремък или ролки. Аз му казвам сменяме и ремък и ролка - Колко? Каза 70 работа 75 ремък с ролка. Стискаме ръцете и аз заминавам. После ми се обажда и казва, опа, имало още ролки и ремъци. Аз си мислех че комплекта си е комплект, в смисъл не можеш да смениш едното без другото.Дано поне добре да са го направили и да стои там следващите 50=60 хиляди км.
            Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

            Коментар


              #7
              Кейн разбирам те братле, аз затова като трябва да си карам количката на сервиз почва да ме подпира стомаха се едно аз ще ходя на заболекар

              Коментар


                #8
                Рекапитолация

                Момчета колата е готова.Подмених ангренажен (13,5лв) и балансиращ (36лв) ремък със стъоветните ролки(ангренажна- 60лв, балансиращи ролки, 7,50 и 50 лева); Подмених още ремъците към сервото на волана, климатика и алтернатора - общо 30 лева.За труд - 80 леваОбщо - около 330 лева с ДДС. Резултата за сега е добър, най-после чух истинския шум от двигателя без виене в ролките.Оказа се че предишния ми ремък е бил стегнат жестоко, от там напрежението връз ролките е било голямо и за около 25 000 км. са се износили. Иначе стария ремък изглежда като нов, но е много по-твърд, предполагам че това е признак на исносеност, защото и преди съм виждал сменен ангренажен ремък който си изглежда като нов.Поздрави на всички и дано да не се налага влизане често на механик.
                Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

                Коментар


                  #9
                  Re: Рекапитолация

                  ...

                  Коментар

                  Working...
                  X