Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв проблем сигнализира този светлинен датчик на таблото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какъв проблем сигнализира този светлинен датчик на таблото

    Когато натисна спирачките на таблото светва този датчик:Не свети постоянно а само като натисна спирачките. Трябва да проверя спирачната течност и ако е ОК да сменя накладките или?
    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

    #2
    Re: Нормално ли е?

    noriaga написа:
    Когато натисна спирачките на таблото светва този датчик:Не свети постоянно а само като натисна спирачките. Трябва да проверя спирачната течност и ако е ОК да сменя накладките или?
    да колега това е за износването на накладкте и евентуално ръчната спирачка.
    FIAT - TIPO 2.0i.е

    Коментар


      #3
      По-скоро за накладките само, тази лампа при мен е оранжева, докато за ръчната спирачка е червена и тя присветва, когато спадне нивото на спирачната течност. Даже това по-назад в раздела Спирачна система го прочетох, и аз се чудех, като взе да примигва в началото, но два пъти вече симптомите съвпадат - и на предните, и на задните накладки. Като сменихме предните накладки и тествахме датчика, присветна точно тази оранжевата лампа, както я е нарисувал колегата.
      Fiat Marea Weekend 1,6 16V

      Коментар


        #4
        Има датчик само на предно ляво колело.Така че виж си първо там накладките.Ако не греша по каталожни данни даваха че датчика сработва при около 2мм някаде.Не съм много сигурен но като си почнал провери си всичките защото на моята като я взех от пред беше направо ново а на задните само че не беше се показал метала.Накладките хич не са скъпи така че ако се налага сменяй.По вероятната причина за да ти свети лампата е ниско ниво на спирачната течност. Но така или иначе за да намалява има причина и като си гледаш феродото гледай и за течове.
        BRAVA 1.4 12v - 1998г.


        http://vbox7.com/play:124bedab

        Коментар


          #5
          Тук се обсъжда същия проблем.
          FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

          Коментар

          Working...
          X