Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свети ми (О) - Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Свети ми (О) - Браво

    Светна ми една лампа на таблото на Бравото от подписа...и не гасне. Нещо такова (О), скобите са прекъснати линии.Знам че е за спирачна система. Проверихме накладките - не са изтрити, дисковете - също. задните са нови, и барабаните и накладките.Къде да търся проблема? Може ли да се измери нещо?Като е за спирачната система, ако добре си спомням имаше съответен раздел.Ти поне стар форумджия! Nino
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    #2
    По принцип на Типото тази лампичка е за изтрити накладки.При вас проблема може да идва от датчика, мисля че е на предно ляво колело.
    N.Y. State of Mind

    Коментар


      #3
      Светва и при ниско ниво на спирачна течност...
      Ex. Grande Punto Driver

      Коментар


        #4
        vesko.t написа:
        Светва и при ниско ниво на спирачна течност...
        Датчика е на двете колела , но само при Типо,Темпра и т.н. При Браво/ва е само на едното лявото мисля че беше
        Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

        Коментар


          #5
          vesko.t написа:
          Светва и при ниско ниво на спирачна течност...
          И аз залагам на това
          BMW E90 320D
          ех. FIAT COUPE 2.0 16V
          ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
          ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

          Коментар


            #6
            Индикацията за ниско ниво на спирачната течност е комбинирана с тази за ръчната спирачка (т.е. не е въпросната лампа). Ето да си ги припомните: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=2219 :DЩом накладките са добре, да не е разкачено кабелче и да опира някъде на маса?
            FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

            Коментар


              #7
              Най-вероятно прецакан някой кабел и замасен .Оттам свети лампата.Абсолютно за и затова че лампата за накладките е друга ,а не тази която е за ръчната и нивото за спирачната течност.
              Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

              Коментар


                #8
                по принцип за ниско ниво светва "!" , това е общоприето и се съмнявам при браво баш да не е така, но знам ли може да греша пък. ина4е ( ) този символ с прекъснали линии значи накладки- може кабел да се бъзика
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #9
                  Точно, лампата за ниско ниво на спирачната течност и тази за ръчната са комбинирани (!) - това е символа на таблото.Тази за накладките е точно с прекъснатите линий. На Бравата датчика или по-точно казано кабелчето в накладката е на лявото колело, а на самият спирачен апарат има накрайник за обувка да се включи маса и като ти свърши накладката и почне да опира по диска, а него си го замасил започва да свети лампата. При мен някъде е прекъснато кабелчето, но не при накладките, защото сега като ги смених и го дадох направо към "-" на акумулатора пак не ми свети лампата, може и да е изгоряла, но нямам време да сваля таблото за да видя.
                  Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                  Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                  Коментар


                    #10
                    А този датчик само на едното килело, лявото ли е? Ако е само там, може да се проследи...нали?Гледах в книжката на колата, наистина за ръчната е друга лампа, и тази за течността на спирачките.
                    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                    Коментар


                      #11
                      При ръб на спирачния диск (често явление при 8-10 годишни автомобили) се получава претриване в горната част на накладката по рано, отколкото в останалата част на феродото. Тогава лампата започва да свети при наполовин изтрити накладки. За целта се сваля и престъргва спирачния диск. Ако само едното колело е снабдено с датчик (мисля, че бравата в с два), то е лявото. За информация, нови накладки са 40-45лв.
                      Fiat Marea 1.8i 16V
                      Fiat Tipo 1.4i 8V
                      Fiat Punto 1.6i 8V
                      www.italauto-bg.net/forum/

                      Коментар


                        #12
                        ivanko_rs написа:
                        vesko.t написа:
                        Светва и при ниско ниво на спирачна течност...
                        Датчика е на двете колела
                        абсолютно!

                        Коментар


                          #13
                          Вчера установихме, следмалко повече каране, че лампата всъщност свети по-силно или по-слабо, както си иска. Дисковете имат ръб не повече от милиметър, милиметър и половина, почти нямат. Според мен е проблем с маса или нещо друго...не дидях да има връзка между таблото и спирачните апарати директно. Поне не се вижда. Ще свети ли тая пущина ако са скъсани кабелите ?!
                          Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                          Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                          Коментар


                            #14
                            GTipo написа:
                            Вчера установихме, следмалко повече каране, че лампата всъщност свети по-силно или по-слабо, както си иска. Дисковете имат ръб не повече от милиметър, милиметър и половина, почти нямат. Според мен е проблем с маса или нещо друго...не дидях да има връзка между таблото и спирачните апарати директно. Поне не се вижда. Ще свети ли тая пущина ако са скъсани кабелите ?!
                            няма да свети. датчика е на самите накладки, след това по принцип кабела отива и се хваща на амортисьора и по натам си заминават навътре, но при браво не знам как е точно. имаш утечка някъде предполагам
                            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                            Fiat Bravo'97 1,6 16v
                            Fiat Tempra'91 1,6 mono

                            Коментар


                              #15
                              Лампата сигнализира за износени накладки. След като накладките са нови, кабелът вероятно се е скъсал някъде и допира на маса. И свети по-силно и по-слабо в зависимост от това доколко добър контакт прави докато се мандахерца. А, още нещо - лампата свети само когато е натиснат педала на спирачката, иначе няма да светне.
                              Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

                              Коментар

                              Working...
                              X