Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ...

    ...

    #2
    Супер wwweb.И аз като тебе исках да ги видя тия гърци какво представляват и на 1 януари тази година си викам някъде към един на обяд - нали вече сме европейски съюз трябва да ме пуснат само с лична карта.И така казвам си границата ми е на 20 км (аз съм от Гоце Делчев), за КПП Илинден става въпрос, ако не ме пуснат ще се върна и толкова. Заредих си бензин, като после се оказа, че в Гърция беше с 3 стотинки по-евтин от тук и тръгнах.На българската граница митничаря ми вика "Айде казва няма само гърците да идват да е**т нашите момичета и вие трябва тяхните (не са хич красиви между другото). Тука при нас също е нещо като Сандански пълно е с Гърци дошли на с**с туризъм петък и събота.На гръцкият пункт митничарката ме изгледа едно намръщено, ама аз си викам и да те я яд и да не те е това е положението, приехте ни. И от там през Като Неврокопи и Драма.Първите няколко килиметра не можах да повярвам, че са ме пуснали само с личната карта.Сега през лятото съм решил да ходя по-често - Бяло море ми е на 90 км, намират се бунгала покрай Кавала за по 6-7 евро нощувка, а Черно море си гола вода за мен.Иначе си слагайте задължително коланите, че наскоро едно приятелче го глобиха там 80 евро, защото човека на другата седалка нямал колан. Това не е България. Някой ден искам да ида и до Румъния да видя и те как са ни изпреварили от всякъде. Колегите от Русе да кажат, чух че като при нас ходят да работят там, както ние в Гърция.
    Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
    Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

    Коментар


      #3
      На мен това ми беше трето излизане до Гърция, но за първи път организрано от мен с кола. Това, което ми направи огромно впечатление е, че гърците са доста топли и прителски настроени. Предишните пъти не ми направи впечатление, защото не ми се налагаше да имам чак толкова пряк контакт с тях, както вчера, тъй като се губих в Серес и Драма и трябваше да ме опътва някой Та мисълта ми е, че точно в такива моменти човек има възможността да го осъзнае. А и на кея в Кавала се запознах с 3 стари дами от Солун , с който се попикахме от смях, докато седяхме на столчетата и масичките разположени точно до брега ...Относно границата ... нито от българска, нито от гръцка страна имах проблеми. Особено гъркът беше голям пич, като се има предвид, че минах около 6 пъти през границата. Първо на влизане, след това на прибиране и на прибиране се върнах още веднъж, тъй като изпуснах да посетя Free Shop-а на границата, който е от сорта на тукашните Метро и Техномаркет ... просто беше задължително да си купя ГОЛЕМИ гръцки шоколади и разни други глезотии Цялото пътуване ми излезе не повече от 150 лв., като 67 лв. отидоха за бензин, защото напълних резервоара до горе, а колата изхарчи половината от него за около 400-500 км. Даде ми разход около 5-6 л./100 км. Останалите пари набутах за джунджурии и други глупости Едно такова пътуване е много по на файда, отколкото да се дадат по близо 200 лв./човек на някоя фирма за 3-4 дена на Тасос, от които 2 дена ти е само пътя отиване и връщане. Аз и така съм го намислил за август месец ... взимам си една палатка, дори вече я харесах, и отивам за колкото ми е кеф дни на острова. Кавала и Тасос са места, които са на светлинни години пред тукашното Черно море и едва ли някога бих избрал нашето пред тяхното ... както иска да звучи, такова са ми предложили тук, такова ще ми е мнението ...Ако някой се колебае дали да отскочи до там, да не се колебае, а да зарежда колата с бензин и да отлита

      Коментар


        #4
        пътуване до Гърция

        ей много вървят тези ФИАТИ :D и аз ходих минах 800 км общо на газ и малко на бензин нали там няма много газ обиколихме Солун мосле по край магистралата та до Астравала /нещо като нашия Несебар / Кавала и Серестук минахме през Мелник и Сандански и Благоевград по малко за 90 евро за 3 дни за 2 ма в хотел като за 4 звезди тукашни не сме харчили за ядене и за гориво там а е мит че там горивото е по евтино същото е като тук има една нафта но тя е за селското стопанство полиция имаше на мититг на партияйта ПАСОК и на връщане на кръстовищата да оправят движението имаше километрични опашки да пътуват към морето а българите се правят че нете разбират ! като говориш македонски си намираш и квартири има и по евтини но за 10 дни и до 20 Евро
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          Еййй гледам, че и Вие сте минали през Free Shop-а По пътя до Кавала колко българи видях не е истина! А в Кавала повече се говореше на български, отколкото на гръцки. А бензина на места в Гърция беше по евтин от тук. Първо заредих от Лукойл в Благоевград на 2,02 лв./литър A-95, а на Кулата пак от Лукойл за 1,87 лв./литър ... какви бяха тия разлики не ми стана ясно, но както и да е, мисълта ми беше за бензина в Гърция - и там си имат 1-2 големи вериги бензиностанции, в който цените бяха от 0,90 EUR/литър до към 1,10 EUR/литър за A-95 ... само дето колонките им ми приличаха на тези, като наште от тошково време! С гордост мога да кажа, че ако не друго, то поне бензиностанциите ни са по-хубави от техните Виждам, че си написал, че пътя от границата до Серес се ремонтира, но не е точно така ... ремонтирания път е не повече от 5-8 км, а от границата до Серес са близо 30-40 км , които си се минават по бая по-добър Е-79 от нашия

          Коментар


            #6
            гърция

            там има и много частни под самата къща има колонки и си продават може да срещнеш и в центъра на всяко населено място пътя у хубав но на много места се прави особенно Този Границата- Серес и Солун- Кавала е много добър с много тунели и мостове и на всякаде осветено макар че имаше репортаж че го правят Турци и не добре завити болтове на мантинелите
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              Я кажете нещо повече за Тасос, че и аз съм намислил тази година да почивам там. Дали че се намери нещо като квартирка или бунгала на сносна цена без предварителна резервация???Ако не е Тасос - някой къмпинг около Александруполи или Кавала...?????

              Коментар


                #8
                Immortal написа:
                Я кажете нещо повече за Тасос, че и аз съм намислил тази година да почивам там. Дали че се намери нещо като квартирка или бунгала на сносна цена без предварителна резервация???Ако не е Тасос - някой къмпинг около Александруполи или Кавала...?????
                Без предварителна резервация не знам ... знам само, че с фирма да ти организира екскурзията е пълна набутвация (2 пъти се набутвах вече). Даваш 200 лв. за 4 дни, като 1 ден ти е отиването, което продължава около 5-6 часа, 2 дена пълни стоиш там и на 4-тия те качват на автобуса за вкъщи ... тамън се разположиш и трябва да си ходиш. Затова и тая година ще си взема палатка (240 лв. за 6 човека), разполагам я на някой плаж на Тасос, а там е пълно с такива безлюдни плажове като от картинка, и нямам грижи ... Разстоянията са супер къси, острова не е кой знае колко голям, магазини има през 3 завоя и евентуално, ако свършиш манджата винаги може да си набавиш. Цените не са кой знае колко високи, малко по-ниски от наште, но в EUR . Бензина от Благоевград до Тасос не е повече от 40 лв. и то за отиване и връщане. Аз сложих за 77 лв, ама го напълних до горе и се изразходва само половината. Фериботът от Кавала до Тасос е по 1 EUR за човек и 11 EUR за автомобил. Отиваш и стоиш колкото ти душа иска ...А относно това, какъв е Тасос ... ми :D ... който не го е видял, значи нищо не е видял Такива острови само в сънищата има И то само на някакви 100-ина километра от България ...

                Коментар


                  #9
                  Вместо ферибота Кавала-Тасос вземайте Керамоти - Тасос - по евтин е - кола и 3 пътници е 16 евро, а иначе он кавала идва 25Е.на Тасос навсякъде можеш да си наемеш студиа - в сезона (юни-септември) са по 30-40 евра.Аз ходя преди сезона на Filio studio - на 9 км. от гр. Лименас - посока - Рачони. До неговите има още поне 30-40 студия - винаги можеш да си намериш едно свободно. на острова не се краде, така че паркинг не ти трябва. На Тасос задължително отидете до манастира "св. Архангел Михаил". Обиколката на острова е 100 километра и напълно си заслужава. Трябва да ресайзвам около 200 снимки за да ви покажа забележителностите, но май ще дойде доста. Струва си да се посети. И мисълта за нашето черноморие вече отива в небитието...Там е пълно спокойствие - почивен рай на 370 км. от София.А не знам защо сте минавали през Драма, като има по-пряк маршрут?

                  Коментар


                    #10
                    Stilo написа:
                    А не знам защо сте минавали през Драма, като има по-пряк маршрут?
                    За да разгледаме и Драма Иначе точно преди катереното на планината (преди Драма) има отбивка директно за Кавала, ако говориш за нея

                    Коментар


                      #11
                      Благодаря много за отговорите. Навихте ме окончателно.Само този вариант с палатката ми се струва малко... незаконен. Дали няма да те изненада някой гръцки униформен сутринта и да каже - опънал си палатка на плажа - айде сега плащай! ?!? Поне в БГ щеше да е така...Аз все пак ще пробвам да си направя някаква резервация от тук, преди да тръгна. Лошото е, че никой не знае кога ще мога да изляза в отпуска...Дали юли или август, или пък септември?!?Но за всеки случай си мисля да отскоча една събота и неделя пилотно, а за отпуската ще е утъпкан пътя...

                      Коментар


                        #12
                        Няма такава опасност ... виждал съм и други туристи с палатки там. А и полицията не е чак толкова засилена като тук. За сведение само - бях се притеснил по пътя да не ме спират полицай, а в крайна сметка за 400-500 км. видях само една полицейска кола и то не от тия дебнещите зад храстите, а спряла поради някакъв случай в магазин в Драма. Иначе като си влязох в България, българските бяха през 5 км ... Ние в някаква джунгла живеем, да знаете ... от това безпаричие ...

                        Коментар


                          #13
                          А най-фрапиращото по пътищата в съседните ни държави е, че само ние българите бързаме много и изпреварваме като луди и на най-невъзможните места, абе с две думи сме "най-отворените пичове".
                          Lupo - The Monster
                          Е83 3D

                          Коментар


                            #14
                            geo_g написа:
                            А най-фрапиращото по пътищата в съседните ни държави е, че само ние българите бързаме много и изпреварваме като луди и на най-невъзможните места, абе с две думи сме "най-отворените пичове".
                            Абсолютно! За всичките километри, които минах, не ми направи впечатление някой да натиска клаксон или да дава зор на някого, че се забавил на светофар или нещо подобно. Много коректни шофьори са гърците! Така си обяснявам и липсата на полиция там ...

                            Коментар


                              #15
                              Имат си повечко камери и няма такива засади, дето беше писал някой - да изкарали някой лев полицайте, че много бедни, едни ниски заплати получават, една тежка работа по кафетата и сянките вършат, пък и на всичкото отгоре им внасяме и 100 процента от осигуровките за сметка на народа (купешки казано "за сметка на бюджета"). Сега скоро ги задължиха поне здравна да внасят сами. Пък това да работиш един ден и нищо да не свършиш, само си пускаш вечер телевизора и разбираш колко много са работили, има няма някакви си 5-6 катастрофи с 10 човека загинали, нищо работа - вярно, че дежурството се води 24 часа, ама после 3 дена почивка.
                              Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                              Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                              Коментар

                              Working...
                              X